Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Dorii 09:37, 09 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Teściowa właśnie choruje a była szczepiona AZ kilka tygodni temu.

Jeśli są objawy i miało się kontakt z osobą chorą to warto powtórzyć test. Mąż robił dwa razy, pierwszy za szybko robiony wyszedł negatywnie a za dwa dni już był pozytywny. Poza tym poprosił by dokładnie pobrać wymaz.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mirkaka 13:07, 09 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dorii napisał(a)
Teściowa właśnie choruje a była szczepiona AZ kilka tygodni temu.

Jeśli są objawy i miało się kontakt z osobą chorą to warto powtórzyć test. Mąż robił dwa razy, pierwszy za szybko robiony wyszedł negatywnie a za dwa dni już był pozytywny. Poza tym poprosił by dokładnie pobrać wymaz.


no właśnie, jak choruje? ciężko?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 13:22, 09 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mojej mamie udało się przy zmianie terminu zmienić AZ na Pf. Ale podobno te powikłania zakrzepowe pojawiają się przy stosowaniu leków antykonc. i u młodych kobiet... W którymś kraju podjęto decyzję, że nie szczepią AZ poniżej 30rż.
Mamie jej lekarz kazał tylko pić po szczepieniu AZ dużo wody, ok 3 litrów. i się nie martwić, bo nie ma czym. Mama cała w strachu była, bo ona ma tendencje zakrzepowe, we wrześniu miała zapalenie żył... Lekarz powiedział, że to nie ma związku w ogóle.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Dorii 13:24, 09 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie jest jakoś ciężko. Kaszel męczący i ból gardła. Ten kaszel zmobilizował do pójścia do lekarza. Była pewna że to przeziębienie a nie covid.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mirkaka 14:08, 09 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
tulucy napisał(a)
Mojej mamie udało się przy zmianie terminu zmienić AZ na Pf. Ale podobno te powikłania zakrzepowe pojawiają się przy stosowaniu leków antykonc. i u młodych kobiet... W którymś kraju podjęto decyzję, że nie szczepią AZ poniżej 30rż.
Mamie jej lekarz kazał tylko pić po szczepieniu AZ dużo wody, ok 3 litrów. i się nie martwić, bo nie ma czym. Mama cała w strachu była, bo ona ma tendencje zakrzepowe, we wrześniu miała zapalenie żył... Lekarz powiedział, że to nie ma związku w ogóle.


Tak, w Anglii tak jest, że młodych nie szczepią. Lekarze mają nas w d...
Moje obie córki namawiam żeby odstawiły akonc. Tylko czy to coś da jak się odstawi teraz a np za dwa miesiące będzie szczepienie?

Co tam u Ciebie, w ogrodzie ? Idę popatrzeć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:09, 09 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dorii napisał(a)
Nie jest jakoś ciężko. Kaszel męczący i ból gardła. Ten kaszel zmobilizował do pójścia do lekarza. Była pewna że to przeziębienie a nie covid.


Ech, w jakich czasach przyszło nam żyć.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 14:22, 09 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
U mnie nic ciekawego, ryję i przerabiam i nie wyrabiam na zakrętach ze wszystkim. Dobrze, że jestem na zdalnej cały czas, w pracy bywam bardzo rzadko, tylko wymienić papiery i coś zeskanować, jak trzeba, ogarniam w godzinę bladym świtem, jak jeszcze nikogo nie ma. I uciekam.
Ogród po ubiegłorocznych robotach czeka na przerobienie. Plan jakiś jest, teraz wykonać tylko.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
m_gocha 15:22, 09 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)


Gosiu, czyli mimo szczepionki zaraziliście się? Jak to przechorowaliście, z ciężkimi objawami czy jednak szczepionka Was ochroniła przed ciężkim przebiegiem?

Wiosenne kwiaty kwitną, tylko trudno się nimi nacieszyć, pozostaje na razie spoglądanie przez okno bardzo lodowaty wiatr u nas. Pilnuję się, dziękuję

Ja też tylko spoglądam na kwiatuchy przez okno
Dobrze że przed świetami trochę zdążyłam ogarnąć na rabatach

Mirka, szczepilam się Tylko ja - z racji wykonywanego zawodu. eM jeszcze nie szczepiony, A córka ma dopiero 17 lat
Miałam spore wątpliwości co do zaszczepienia AZ, ale obawiałam się że zaraz uruchomią szkoły więc wolałam zaszczepić się czymkolwiek (lekarz przemilczał moje informacje nt zażywanych leków i leczonych chorób ) Obawiałam się też, że potem zaczną szczepić Sputnikiem czy co gorsza chińskim preparatem
Wydaje mi się, że coś jednak ta pierwsza dawka daje. Najbardziej dokuczliwy u mnie suchy kaszel i ból głowy
Oby gorzej nie było

Zdrowia życzę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Alija 21:51, 09 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Przyszłam kwiatki pooglądać, a tu takie poważne tematy. Wystraszyłyście mnie. Ja jestem po pierwszej dawce AZ, 1 maja mam mieć drugą dawkę, po tych wszystkich informacjach w prasie i tv o tej szczepionce, to już sama nie wiem, co myśleć. A tu piszecie jeszcze, że chorujecie. Oby lekko. "Strach się bać" po prostu.
Zdrówka dużo życzę wszystkim.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mirkaka 10:28, 10 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Alija napisał(a)
Przyszłam kwiatki pooglądać, a tu takie poważne tematy. Wystraszyłyście mnie. Ja jestem po pierwszej dawce AZ, 1 maja mam mieć drugą dawkę, po tych wszystkich informacjach w prasie i tv o tej szczepionce, to już sama nie wiem, co myśleć. A tu piszecie jeszcze, że chorujecie. Oby lekko. "Strach się bać" po prostu.
Zdrówka dużo życzę wszystkim.


Nie stresuj się, mówią że szczepionka przede wszystkim daje pewność że nie zachorujesz ciężko, i tylko dlatego warto się szczepić wg mnie.
Chronić trzeba się nadal, mimo szczepienia.
Myślmy pozytywnie, kiedyś to się skończy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies