Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 12:15, 12 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
I takie maluszki



w donicy


Wczoraj eM skosił trawę, jeszcze nie wertylulowana i nie zasilona, może za tydzień..
Zaczęłam robić kanciki, powoli jednak mi to idzie

szarość ciągle, brak tej młodej soczystej wiosennej zieleni, gdyby się trochę ociepliło i spadł deszczyk wiosenny .. muszę chyba trochę podczarować aparat, żeby zrobiło się weselej


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Roocika 14:40, 12 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mirka, jakie piękne te różowe ciemierniki.

Przykro z powodu tulipanów. Ja ci prawda nie mam ale u mnie te nornice urządziły sobie imprezę. Zjadły trochę bodziszków i przeryly wszystko...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Sylvatika 15:31, 12 kwi 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 262
mirkaka napisał(a)
No widzę że nie jestem osamotniona w walce z nornicami.
Dla pocieszenia są roślinki które rosną mimo chłodu i zimna

Ciemierniki, ciągle pokazuję ale na resztę to czekamy, z racji zimnej wiosny, trzeba się zadowolić tym co jest





Jakie piękne ciemierniki - ja czekam aż moje się rozwiną; nie pamiętam, żeby aż tak długo było zimno.....
Dobrze, że na moich piaskach przynajmniej nornic brak

pozdrawiam cieplutko, byle do wiosny...
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
mirkaka 11:20, 13 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Roocika napisał(a)
Mirka, jakie piękne te różowe ciemierniki.

Przykro z powodu tulipanów. Ja ci prawda nie mam ale u mnie te nornice urządziły sobie imprezę. Zjadły trochę bodziszków i przeryly wszystko...


U mnie też mam przeryte rabaty, podkopane, chodzę i ugniatam ziemię wokół roślin.
Podsypuję tak jak dziewczyny piszą po kilka ziarenek trucizny do norek. Może wytępię to dziadostwo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:23, 13 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Sylvatika napisał(a)


Jakie piękne ciemierniki - ja czekam aż moje się rozwiną; nie pamiętam, żeby aż tak długo było zimno.....
Dobrze, że na moich piaskach przynajmniej nornic brak

pozdrawiam cieplutko, byle do wiosny...


Zazdroszczę że nie masz nornic, ale piasków nie zazdroszczę Ech, coś za coś.
A nie wiedziałam że na piaskach nornic nie ma
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
MiluniaB 11:35, 13 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mirko - przykro patrzeć na te tulipany, rozumię jak Ci żal. Jednego roku z moich pięknych nowych posadzonych 180 sztuk jednego gatunku zakwitło 8 sztuk. Wszystko zjadła nornica Hortensja niegdyś piękna, okazała zrobiła się egzemplarzem nędzy i rozpaczy. Wyciągnęłam ją z ziemi prawie bez korzeni - odratowałam ją i tego roku zapowiada się ładny krzew.

Ciemierniki bardzo ładne, trawnik jeszcze trochę i ruszy. Ja w tym roku nie robię żadnych zabiegów trawnikowych, bo za młody, ale jest ładny zieloniutki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Ewa777 12:23, 13 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Ciemierniki dobrze się u Ciebie mają Wyglądają uroczo.
Nie padało u Ciebie wczoraj? U mnie od 12.00 d0 20.00 ciągle siąpił deszczyk. Mało go, ale zawsze trochę. Już sucho było.
Z nornicami walczę już chyba 3 rok. Pojawiły się, gdy było upalne lato i tylko ja podlewałam ogródek, to się zeszły w poszukiwaniu wody. Mam wrażenie, że mam ich już mniej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasya 12:32, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
A co to za rozchodnik w donicy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Roocika 14:43, 13 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mirkaka napisał(a)


U mnie też mam przeryte rabaty, podkopane, chodzę i ugniatam ziemię wokół roślin.
Podsypuję tak jak dziewczyny piszą po kilka ziarenek trucizny do norek. Może wytępię to dziadostwo

Mirko też tak robię, chodzę, ugniatam, "karmię". Ostatnio zauważyłam jakieś większe otwory, chyba nie ma takich dużych nornic, martwię się, że to turkuć.
W ubiegłym roku nornice kopały pięciorniki na obwódce i kilka chyba uschło, zobaczę wiosną ile się obudzi.
Ciężko je wytępić ale nie mamy wyboru nie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mirkaka 09:53, 14 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
MiluniaB napisał(a)
Mirko - przykro patrzeć na te tulipany, rozumię jak Ci żal. Jednego roku z moich pięknych nowych posadzonych 180 sztuk jednego gatunku zakwitło 8 sztuk. Wszystko zjadła nornica Hortensja niegdyś piękna, okazała zrobiła się egzemplarzem nędzy i rozpaczy. Wyciągnęłam ją z ziemi prawie bez korzeni - odratowałam ją i tego roku zapowiada się ładny krzew.

Ciemierniki bardzo ładne, trawnik jeszcze trochę i ruszy. Ja w tym roku nie robię żadnych zabiegów trawnikowych, bo za młody, ale jest ładny zieloniutki


Mam też kilka hortensji bukietowych które słabo rosną, w tym roku są podryte, nie wiem czy przez nornice czy krety. Ale mam w ich korzeniach na pewno opuchlaki.
Więc czy to opuchlaki czy nornice, i tak mają ciężko
Cieszę się że swoją odratowałaś, a jaka to?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies