Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 16:28, 01 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Margerytko, Alija, dziękuję

Dorotko robię po 18, tylko u mnie automat robi bardzo słabe zdjęcia a ja sama nie mogę jakoś pojąć instrukcji obsługi mojego aparatu Zbyt skomplikowany

Kasiu dziękuję, ech na żywo nie zawsze pięknie, zdjęcie można wykadrować

Ewo dziękuję, miła jesteś, te zapączkowane to kermesiny

April zwykła marzanka, robi w tym roku furorę na forum, każdy ją zauważa, zresztą ja też uważam że jest cudowna W Twoim lesie też by się sprawdziła.
Rh słabiej kwitną pewnie przez suszę zeszłoroczną.
U mnie dwa są bardzo słabe, nawet nie chce mi się ich pokazywać, jakieś chore chyba
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
fasola 16:41, 01 cze 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Pięknie u Ciebie!
Co za azalie i reszta, wszystko takie obfite i dorodne.

W kwestii marnej piwonii zobacz czy nie ma mrowiska w korzeniach. Mi tak podstępnie załatwiły jedną.
____________________
Fasola Igielnik
April 19:57, 01 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Marzanka, co za niespodzianka. Jak to rośliny w masie robią silniejsze wrażenie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorota123 17:28, 02 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)

Dorotko robię po 18, tylko u mnie automat robi bardzo słabe zdjęcia a ja sama nie mogę jakoś pojąć instrukcji obsługi mojego aparatu Zbyt skomplikowany

Ja często przed wieczorem ustawiam aparat na zachód słońca, wtedy aparat mocno podbija kolory, są takie żywe i soczyste. Mam Nikona D5100.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
vita 09:49, 04 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
mirkaka napisał(a)


Nareszcie się odezwałaś , mam pretensję że tak rzadko bywasz na forum
Żartuję, bardzo się cieszę że jesteś, już myślała że covid cię dopadł. Storczyki dwa w lasku zakwitły, tam jest cieplej, na kolejne dwa czekam ale nie wiem czy zakwitną bo je ruszyłam i trochę przesunęłam w inne miejsce.
Pustynniki z Twoich na razie dwa będą kwitły, u reszty nie widać pąków, najgorsze że u moich też nie widzę żadnych pąków kwiatowych.
Podsypałam kompostem jak sadziłam, a teraz wiosną jak wszystko trochę obornikiem granulowanym. Napisz czy jeszcze je zasilać i kiedy i czym i ile
Buksy wykopujesz bo ćma czy grzyb? U mnie ćmy nie ma tylko grzyb. Mam trochę własnych sadzonek cisa, samosiejek i ukorzenionych pędów. Będę w razie czego wymieniać. Tylko że sił mi ubywa na cięcie kulek więc pewnie raczej je zlikwiduję , niż zastąpię cisami
Będziesz na północy teraz? U mnie zaczynają kwitnąć Rh więc gdybyś była to wpadnij


Mam problem z bywaniem na forum, ale z doskoku zaglądam. Pustynnikom daj jakiegoś płynnego nawozu dla kwitnących. Ja wczesną wiosną dałam Jara Mila, potem słaby roztwór gnojówki na odchodach gołębich. Ale chyba nie był taki słaby, bo rośliny niepokojąco bujnęły. Ale pąki już wychodzą.
Wspaniałe storczyki, ale w lasku chyba nie będzie im dobrze.
Powojnik ach! To jeden z cudów na forum. Podziwiam tym bardziej, że ja z montana kilka razy próbowałam i nic.
Chyba przestawię się na Twój radykalny sposób ogrodowania. Już szykuję cisy na miejsce bukszpanów...a z pieleniem nie nadążam, nie mówiąc o tegorocznym cięciu.
Będę na północy teraz, dzięki za zaproszenie, może wyskoczę do Ciebie w któreś popołudnie. Nie chciałabym głowy zawracać, ale też zobaczyć Rh, to kusi bardzo. Buksy wykopuję, bo ćma.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 12:02, 04 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
vita napisał(a)


Mam problem z bywaniem na forum, ale z doskoku zaglądam. Pustynnikom daj jakiegoś płynnego nawozu dla kwitnących. Ja wczesną wiosną dałam Jara Mila, potem słaby roztwór gnojówki na odchodach gołębich. Ale chyba nie był taki słaby, bo rośliny niepokojąco bujnęły. Ale pąki już wychodzą.
Wspaniałe storczyki, ale w lasku chyba nie będzie im dobrze.
Powojnik ach! To jeden z cudów na forum. Podziwiam tym bardziej, że ja z montana kilka razy próbowałam i nic.
Chyba przestawię się na Twój radykalny sposób ogrodowania. Już szykuję cisy na miejsce bukszpanów...a z pieleniem nie nadążam, nie mówiąc o tegorocznym cięciu.
Będę na północy teraz, dzięki za zaproszenie, może wyskoczę do Ciebie w któreś popołudnie. Nie chciałabym głowy zawracać, ale też zobaczyć Rh, to kusi bardzo. Buksy wykopuję, bo ćma.


Jeśli będziesz to wpadnij teraz, już za chwilkę wszystko zacznie przekwitać, upały i susza już robią swoje. Daj znać kiedy Storczyk jeden już przekwita, dwa nie zakwitły bo je ruszałam, albo dlatego że miały sporo korzeni czarnych. Najważniejsze że rosną
U Ciebie ćma, u mnie grzyb. Też wykopuję Ograniczam rośliny do cięcia, bo już nie daję rady, za stara jestem.
Powojnik już zaczyna przekwitać, dwie azalie wielkokwiatowe też. Niestety nie da się zatrzymać czasu.

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:04, 04 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Dorota123 napisał(a)
Ja często przed wieczorem ustawiam aparat na zachód słońca, wtedy aparat mocno podbija kolory, są takie żywe i soczyste. Mam Nikona D5100.


Dorotko, mam Canon 500D. Nie potrafię się tej instrukcji nauczyć, za trudne to dla mnie. Nie mam takiej opcji jak zachód słońca
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 12:28, 04 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Szkoda, następnym razem Będę dopiero za tydzień. Robi się gorąco, ogród zaczyna wysychać, piwonie też pewnie szybko skończą kwitnienie. Przypomnij mi proszę nazwę `tej niskiej błękitnej roślinki. Przetacznik?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
SlonecznyOgrod 13:01, 04 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O matko ale cudownie
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sylwia_slomc... 14:03, 04 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Ślicznie, same cudne obrazy, nie wiadomo co zacytować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies