Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Ewa777 14:11, 21 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Szalone masz te róże Gipsy Boy i Lykkefund Mam nadzieję, że do czwartku zostanie kilka kwiatów do podziwiania
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasia_CS 14:17, 21 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Długo ma słońce Gipsy u Ciebie? Zaczynam rozmyślać nad pergola rozciągniętą nad moją czerpnią, ale to w pełnym słońcu cały dzień. Jedynie po południu nóżki miałaby w cieniu.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mirkaka 07:37, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dorota123 napisał(a)
Kupiłam zdrowe krzewy. Wydawało mi się, że jak posadzę pod świerkami to będą miały kwaśną ziemię i odpowiednie warunki. Niestety świerki wypijały wszystką wodę jaką lałam pod rh i przerastały bryłę korzeniową swoimi korzeniami. Jednego przesadziłam 2 lata temu i ładnie zaczął przyrastać, więc w tym roku z synem przesadziliśmy następnego. Mam nadzieję, że uratuję z pod świerków chociaż te.


Świerki to nieciekawe towarzystwo, szczególnie w obecnym klimacie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:37, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa777 napisał(a)
Szalone masz te róże Gipsy Boy i Lykkefund Mam nadzieję, że do czwartku zostanie kilka kwiatów do podziwiania


Też mam taką nadzieję, bo szalenie szybko wszystko przekwita i więdnie,
Ewo napisałam pv
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:40, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasia_CS napisał(a)
Długo ma słońce Gipsy u Ciebie? Zaczynam rozmyślać nad pergola rozciągniętą nad moją czerpnią, ale to w pełnym słońcu cały dzień. Jedynie po południu nóżki miałaby w cieniu.


Kasiu, ona jest od wschodniej strony domu i słońce ma do południa. To róża która nie wymaga dużo słońca, może też rosną w półcieniu, ale chyba może też mieć pełne słońce.
Tylko Kasiu ona ma jedną wadę, jest strasznie kolczasta, przy małych dzieciach to chyba nie jest dobry pomysł
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasia_CS 09:31, 22 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)


Kasiu, ona jest od wschodniej strony domu i słońce ma do południa. To róża która nie wymaga dużo słońca, może też rosną w półcieniu, ale chyba może też mieć pełne słońce.
Tylko Kasiu ona ma jedną wadę, jest strasznie kolczasta, przy małych dzieciach to chyba nie jest dobry pomysł

Jeszcze pofpytam pozostałe właścicielki o ich stanowisko posadzenia jej. Kolczastość tu może nie byłaby tak istotna, bo do różanki wokół czerpni dzieci w ogóle nie podchodzą-obsadzona obwódką bukszpanową stanowi dla nich wizualnie już barierę, że tam nie ma wstępu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
KasiaBawaria 09:45, 22 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak duza rosnie ci roza celebration?
____________________
Zapraszam na kawe
mirkaka 10:08, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
KasiaBawaria napisał(a)
Jak duza rosnie ci roza celebration?


Na wysokość zależy jak nisko ją tnę. W tym roku przycięłam na 60-70 cm i jest 150-160 wysoka i tyle samo szeroka. I będę tak cięła bo wtedy ma w miarę dobry pokrój

Celebration



Pat Austin, piękna ale kwiaty właściwie jednodniowe, upał je gotuje


The Pilgrim

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:09, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasia_CS napisał(a)

Jeszcze pofpytam pozostałe właścicielki o ich stanowisko posadzenia jej. Kolczastość tu może nie byłaby tak istotna, bo do różanki wokół czerpni dzieci w ogóle nie podchodzą-obsadzona obwódką bukszpanową stanowi dla nich wizualnie już barierę, że tam nie ma wstępu


Chyba że tak, choć ona w cieniu jest zdecydowanie ładniejsza, ze względu na kolor kwiatów,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 10:23, 22 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ale fajnie, że w całości pokazałaś Golden Celebration. Zastanawiałam się, czy kwiaty lekko się obwieszają tylko przy młodych okazach, ale widzę, że ona po prostu tak ma.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies