Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Margerytka40 19:31, 03 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rudbekia to chyba jedyna żółto kwitnąca roślina, którą lubię. Właśnie myślę gdzie bym mogła ją posadzić. Jak robiłam czystkę remontową przesadziłam ją sobie do przechowalnika i tam mnie zachwyca. Muszę coś wymyśleć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
nicol21 20:43, 03 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Mirka, ależ masz pięknie, kolorowo i energetycznie!!! Pozazdrościć bujności!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
mirkaka 17:10, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
ElzbietaFranka napisał(a)




Rutewke mam w 3 miejscach i każda inaczej rośnie. Najladniej się krzewi wbziemi mieszanej kompost glina piasek na podwyższeniu. U mnie mokro więc wszystkie rabaty na podwyższeniu. Jak nie pada to też sucho. U nas we wrześniu nie było tygodnia aby nie lało. Miałam basen na działce dopiero go sprzetnelismy w sobotę bo myślałam, że będzie tak jak w zeszłym roku musiałam podlewać tuje przed zimą. A tu masz tuje mają bardzo mokro i trzeba było wodę z basenu wylać do studzienek i rowu.

Byłam nad morzem blisko Kołobrzegu jechaliśmy przez Stargard... Widziałam wysuszone miejsca.

Patrzyłam czy to nie orliki, ale chyba nie bo orliki mają bardziej masywne liście. Rutewka bardziej delikatne.
Pamiętam w zeszłym roku jesienią przycinalam rutewke i rzuciłam nia przy chodniku aby ją później zgarnąć. Zapomniałam i dopiero wiosną zgarnelam i pewnie to ona się tam wysiala. Jestem bardzo ciekawa czy to rutewka,może zrobię fotkę.
Jeżeli to ona to będę się cieszyć bo jest jej dużo dosyć spora Kępa.

Ta rudbekia bardzo ładna bardzo długo kwitnie. Ja tez kupiłam jedna roślinę kilka lat temu i dopiero w tym roku rozsadzilam do kilku miejsc i ładnie się rozrosły.
Jednak rośliny trzeba rozsadzać.

Spróbuj ściąć rutewke i rzuc przycięte badyle blisko niej może są tam jakieś nasiona i się wysieja. Trzeba próbować.



Elu u mnie kwiaty wszystkie już opadły, chyba przez suszę, nie podlałam na czas.
Ale i tak zrobię jak mówisz Może coś zakiełkuje.
No zrób zdjęcie, ciekawa jestem tych siewek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:17, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Margerytka40 napisał(a)
Rudbekia to chyba jedyna żółto kwitnąca roślina, którą lubię. Właśnie myślę gdzie bym mogła ją posadzić. Jak robiłam czystkę remontową przesadziłam ją sobie do przechowalnika i tam mnie zachwyca. Muszę coś wymyśleć


A ja kiedyś też nie lubiłam żółtego w ogrodzie, ale zaczęłam od róż , potem dzielżany, rudbekie. Jak pochmurno i jesień to takie słoneczka ogrodowe chętnie się ogląda. Kiedyś nie znosiłam dzielażnow a teraz uwielbiam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:19, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
nicol21 napisał(a)
Mirka, ależ masz pięknie, kolorowo i energetycznie!!! Pozazdrościć bujności!


To taka rabata pod drzewami, sucho tam, myślałam że rudbekie dadzą radę, ale muszę je podlewać żebym mogła się cieszyć kolorem.
U nas okropna susza, od czasu do czasu popada, ale mało, nie przemoczy ziemi na głębokość, tylko na kilka cm.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:26, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Pażdziernik, zaczynają kwitnąć astry jesienne




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:36, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541



vanilka i Phantom


wrzosik, stary prawie jak mój ogród, wiele wrzosów miałam, wszystkie w końcu jakoś marniały, wyginęły, a ten biały ciągle rośnie

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:41, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
I jeszcze różyczki, trochę późno mają drugie kwitnienie, bardzo skromne



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:46, 06 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Roocika 18:16, 06 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mirko, astry dają mnóstwo koloru o tej porze. U mnie już raczej już bez kolorów, bo jesiennych kwiatów (jeszcze) nie mam
Róże u mnie bardzo chciały kwitnąć ale pąki pleśnieją. Może skromnie kwitną u Ciebie ale pięknie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies