Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Ewa777 16:33, 11 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dąb błotny jest na mojej liście najpiękniejszych drzew Ciągle dumam, gdzie by tu dla niego znaleźć miejsce
Astrów nie mam, więc podziwiam u Ciebie
Bardzo ładne masz różyczki. Dobrze, że chociaż kilka kwitnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 12:29, 12 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Mnie dęby błotne też się podobają, niech dobrze rosną u ciebie.


No to będzie duże dla nich wyzwanie, bo u mnie susza, ale będę je podlewać przez pierwsze lata, potem już chyba dadzą radę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:47, 12 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Kasya, Roocika, Alija, Basieksp, nicol21, Ewo,
dziękuję za pochwały moich dąbków Doły już mam częściowo wykopane, jeszcze czekam aż eM je poprawi wiertłem, chcę żeby na głębokość im spulchnić glebę, żeby miały lżej zapuszczać głęboko korzenie
Te moje też jeszcze się nie przebarwiły, dopiero pojedyncze listki zaczynają

Alicjo, niektóre róże są wrażliwe na szarą pleśń. Ale u mnie susza całe lato,i teraz też bardzo mało popaduje, a wiem że większość ogrodów cierpi z powodu deszczy w tym roku, tak niesprawiedliwie mamy to podzielone

Zobaczcie na co natknęłam się dzisiaj zaglądając do jednej szuflady,
zdjęcia robione w maju 1998 r czyli moja pierwsza wiosna w nowym domu
zdjęcia dawniej i dziś, z tego samego miejsca robione Linie tarasu takie same, tylko nawierzchnia zmieniona, dodane rabaty przy tarasie, no i cały tył pod płotek obsadzony. Na zdjęciu widać te trzy świerki serbskie, takie ogromne dziś



I trochę w prawo



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joann 13:27, 12 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wooow, nie do poznania! Ale się zmieniło, gratuluję
____________________
Joanna Ogród długi
Basieksp 13:41, 12 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Wcale nie widać tego osiedla w oddali, tak drzewa ładnie porosły fajne są takie wspominki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 14:55, 12 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Niemalże ćwierć wieku upłynęło, wszystko się rozrosło w przepiękną całość. Patrząc na twoje zdjęcia przypomniał mi się pobyt w arboretum w Wirtach. Przechodziłam obok pewnie ok. 100-letnich drzew, były podpisane. Wypatrzyłam m.in. cyprysik groszkowaty, kiedyś dość popularny i kilka innych które rosły jako niewielkie krzaczki w moim ogrodzie wielkości ok. 200m. Tam wszystkie olbrzymy średnicy dobrych kilku metrów. Ich wielkość mnie przeraziła. O suszy pod drzewami nie przyszło mi do głowy, zresztą pod nimi chyba nic nie rosło.
To taka dygresja a propos wieku roślin i ich plusów i minusów. Mimo tej suszy jednak drzewa są bardzo cennymi elementami w ogrodzie. Na pierwszych zdjęciach widać przestrzeń ale jest pusto, obecnie o wiele ciekawiej. I można pod nimi tworzyć piękne rabaty.
To jest ten lasek nad którym pracujesz w ostatnim czasie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 17:12, 12 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)

Całe lato trzymany w donicy, i takie niedożywione małe kwiatostany




hakonka teraz gwiazdorzy, to najfajniejsza trawa jak dla mnie


Mirka, cudowne widoki. Hakonka na tle rodka super jarzy, ślicznie i dorodnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 08:46, 13 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joann napisał(a)
Wooow, nie do poznania! Ale się zmieniło, gratuluję


Witaj, dziękuję, zaczęłam czytać Twój wątek, Jesteś na początku drogi.
Przemyśl sobie dobrze nasadzenia szczególnie drzew, widzisz jak porosły moje świerki serbskie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:47, 13 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Basieksp napisał(a)
Wcale nie widać tego osiedla w oddali, tak drzewa ładnie porosły fajne są takie wspominki


Dziękuję, to prawda, osiedla zasłonięte
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:58, 13 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Niemalże ćwierć wieku upłynęło, wszystko się rozrosło w przepiękną całość. Patrząc na twoje zdjęcia przypomniał mi się pobyt w arboretum w Wirtach. Przechodziłam obok pewnie ok. 100-letnich drzew, były podpisane. Wypatrzyłam m.in. cyprysik groszkowaty, kiedyś dość popularny i kilka innych które rosły jako niewielkie krzaczki w moim ogrodzie wielkości ok. 200m. Tam wszystkie olbrzymy średnicy dobrych kilku metrów. Ich wielkość mnie przeraziła. O suszy pod drzewami nie przyszło mi do głowy, zresztą pod nimi chyba nic nie rosło.
To taka dygresja a propos wieku roślin i ich plusów i minusów. Mimo tej suszy jednak drzewa są bardzo cennymi elementami w ogrodzie. Na pierwszych zdjęciach widać przestrzeń ale jest pusto, obecnie o wiele ciekawiej. I można pod nimi tworzyć piękne rabaty.
To jest ten lasek nad którym pracujesz w ostatnim czasie?


Tak Jolu, kiedyś mnie wkurzało że wysycha mi pod drzewami, teraz też nie cieszy ale mam już inne spojrzenie na to. Trudno, najważniejsze że jest cień, inny klimat, mnóstwo ptaków, taka zielona oaza
Tak to ten lasek, kilka drzew, nasadziłam tam sadźce i rudbekie, niestety nie dają rady, muszę znów coś pozmieniać, najlepiej rośnie marzanna i bodziszek korzeniasty,
ale bez podlewania nawet i one więdną czasami
Posadziłam tam również swoje sadzonki rh i azalii japońskich. Jestem niepoprawna, jak można było w takim suchym miejscu takie nasadzenia robić, a mimo to one lepiej sobie radzą niż rudbekie czy sadźce ?
Jak będziesz kiedyś przejazdem, czy z innych powodów w Gdańsku to daj znać, nie trzeba robić spotkania, żeby się przespacerować po moim ogrodzie
Na żywo jest mniejszy niż na zdjęciach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies