Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 20:00, 22 kwi 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Wczorajsza pogoda nie sprzyjała specjalnie robieniu zdjęć, więc dopiero dzisiaj zamieszczam fotki tego, co udało nam się nabyć i posadzić

RH Cunningham's White


Pod nim 3 azalie japońskie o fuksjowych kwiatach


Drugi RH to Von Oheimb Woislowitz - kwiaty jasno - różowe


Pod nim narazie są 2 azalie japońskie Eisprincessin.

I całość jest w tym miejscu, narazie mało co widać, jak zakwitną to mam nadzieję, będzie ładnie

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 20:08, 22 kwi 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Z drugiej strony chodnika pojawiły się 3 kulki bukszpanowe i 3 niby trawy. W miejscu wbitego patyka planujemy posadzić właśnie coś, co będzie robiło za choinkę. Czy myślicie, że świerk biały conica dałby w tym miejscu radę, jeśli jest tam słońce od ok. 13-16.00?


Dzisiaj posadziliśmy 3 trzmieliny na pniu, strasznie nam się podobają


A to mój najśliczniejszy kwiatuszek i magnolia, która rośnie z tyłu domu
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Efffa 20:09, 22 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Kwiatuszek niebieski najcudniejszy!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Edyta10 20:57, 22 kwi 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277

A to mój najśliczniejszy kwiatuszek i magnolia, która rośnie z tyłu domu



wszystko śliczne , trzmielinki piękne , ale najpiękniejsze dwa kwiatuszki z tyłu domu
____________________
Ogródek nad jeziorem
Juzia 21:21, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
Ale super bąbel !!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
rumiankowa 21:23, 22 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Kwiatuszki magnoliowe i dzieciowe cudowne pięknie. I trzmielinki też świetne
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Edyta10 01:53, 23 kwi 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Ludwiko, zapomniałam jeszcze o tym świerku Conica, myślę że da radę w tym miejscu, tylko nic nie może go dotykać, bo zrobi się łysy , czyli ta jedna kulka bukszpanowa musiałaby być ciut dalej tzn, bliżej chodnika czy lampy. Moja Conica dotykała tujki i kompletnie jej igły opadły w miejscu stykania -było widać goły pień, przesadziłam ją i odżyła, ale jeszcze nie do końca zarosły te puste miejsca (4 lata to już trwa). Jeśli chcesz ją jako choinkę z lampeczkami świątecznymi to też się zastanawiam czy nie za wolno rośnie, moja ma 7 lat i ma około 120 cm wysokości, jak kupiłam miała około 50 cm...chyba że kupisz dużą poza tym bardzo ją lubię jest wdzięczna raczej niewymagająca, tylko na przędziorka pryskam lub trzeba wodą często spryskiwać i już

PS.nie mogę się napatrzeć na twojego kwiatuszka uśmiechniętego niebieskiego
____________________
Ogródek nad jeziorem
malgorzata_s 07:05, 23 kwi 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Napracowaliście się nieźle. Co do świerka to ja go nie polecam, mama ma kilka sztuk u siebie po 15 latach osiągnęły ok 160 cm, trzeba pilnować oprysku na przędziorka co roku, bo inaczej choruje. Jak czegoś dotyka to łysieje i też nie jestem pewna co do tej ilości światła bo one lubią się grzać. A czemu nie po prostu stożek z bukszpanu?
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Efffa 08:14, 23 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
ja świerka conica tez mam, (a ze niemam zamiaru używać chemii) to dałam go kolezance bo on ciągle choruje, kolezanka go pryska i tak wkółko chory, zdrowy, własnie mi wczoraj mówiła ze go wywala, ze juz niema siły.Także ja go też nie polecam
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Ludwika 23:09, 26 kwi 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Witam, u nas nowe sadzenie, jupiii!!! W piątek mąż przywiózł 3 thuje smaragd, 4 azalie japońskie, 2 zwykłe i 1 stożek bukszpanowy

Wszystko posadziliśmy, azalie japońskie i RH z poprzedniej dostawy trochę poprzesadzałam i teraz wygląda to mniej więcej tak:



u "sąsiadów" za płotem też ruszyły prace - będzie tam wjazd i miejsce parkingowe dla samochodu mojej siostry. Wkrótce znikną więc z horyzontu te stosy kostek i inne "kwiatki" Mam nadzieję, że w lecie już będziemy mieć ładniejszy widok za płotem (bo thujom jeszcze trochę zajmie nim urosną na tyle, żeby zasłonić ten teren).

Pokażę Wam jeden z moich nowych RH, to powinien być CW. Zaskoczyło mnie, że pączki są różowe ... tak ma być? one potem po rozkwitnięciu zbieleją?


No i na końcu nasz stożek Conikę mi skutecznie odradziłyście więc padło jednak na bukszpan. W przyszłym miesiącu chciałabym dokupić do tej rabaty jakieś niskie trawki o delikatnych, cienkich źdźbłach. Co byście radziły,/-li ?

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies