Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 21:05, 02 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
MagdaBaj napisał(a)
a berberys? w pełnym słońcu może być i żurawki mogą być.Ja myślę o tym by też zimą było ładnie.


Berberysy i żurawki bardzo mi się podobają, tylko właśnie - hortensja, berberys i żurawki to wszystko niezbyt dobrze wylądające zimą rośliny, więc tak skomponowane trio raczej nie da dobrego efektu ...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MagdaBaj 21:09, 02 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
No to trzmielina gold i coś przed tym jeszcze ciemnego albo bukszpan
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Ludwika 21:09, 02 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
MagdaBaj napisał(a)
Ludwika to może by wydzielić tą rabatę? a reszta trawnik...Tewszystkie rośliny są bardzo drogie.Ja np. floksy dostałam od sąsiadki i funkje.To jest też dobry pomysł by popytać znajomycg czy mogliby się podzielićMi koleżanki obiecały bukszpan


Ta rabata już jest wydzielona. Jutro zrobię może jeszcze jedno zdjęcie, żeby dokładnie było wiadomo, o które miejsca chodzi.

Ja póki co dostałam od teściowej kępke host, podzieliłam już ją na 3 części i posadziłam. Mam nadzieję, że się przyjmą
Od mamy z kolei ukopałam sobie trochę barwinka na zadarnienie jednego wąskiego fragmentu przy wjeździe do domu.
Resztę roślin niestety musimy kupić, bo nikt w moim otoczeniu nie ma hortensji bukietowych ani carexów ani bukszpanów na zbyciu. Próbowałam sama robić sadzonki bukszpanu (bo mama ma jeden ogromny egzemplarz) ale wszystkie mi pousychały, buuu

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 21:13, 02 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Zastanawiasz się co pod hortensje? Może rozchodniki? Możesz też nawiązać do buksikowego stożka i dać kulki bukszpanowe. Pokażę ci moją inspirację

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3905-nadzieja-ze-kiedys-bedzie-pieknie/posts/1315249/quote


Dzięki za inspirację, rozchodniki są do rozważenia, fajnie to wygląda. Ale bardziej kusi mnie opcja nawiązania do tej zrobionej już rabaty - czyli bukszpany i może między nie carexy. Tylko czy bukszpany i carexy dają radę w pełnym słońcu?
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 00:04, 03 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Mąż dzisiaj podziałał fest i dziurę na deszczówkę mamy już zakrytą

Wkońcu mogę odetchnąć z ulgą i nie będę się denerwować, jak tylko Michaś zniknie mi z oczu na 5 sekund czy nie wpadł do dołu z wodą...

Wczoraj wieczorem, przymiarki:


A dzisiaj wieczorem:



Jeszcze nic nie ogarnięte wokół, ale robiłam szybko zdjęcia, bo bałam się, że za chwilę będzie za ciemno i nie zdążę No i sam taras jeszcze nie wykończony, ale to sprawa drugorzędowa. Najważniejsze , że już jest bezpiecznie (i nie ma przykrywki z pordzewiałych blach i starych, popękanych betonów), jupiii !!!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
malgorzata_s 08:53, 03 maj 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Robi się u Ciebie coraz piękniej aż miło popatrzeć.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
mikami 13:22, 03 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witam przeczytałam cały wątek i wspaniale widziec jak twój ogród się zmienia będe zaglądać by sledzić co dalej
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Ludwika 15:13, 03 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
malgorzata_s napisał(a)
Robi się u Ciebie coraz piękniej aż miło popatrzeć.


A mnie bardzo miło czytać taki wpis, dzięki wielkie!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 15:15, 03 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
mikami napisał(a)
Witam przeczytałam cały wątek i wspaniale widziec jak twój ogród się zmienia będe zaglądać by sledzić co dalej


Witaj, zapraszam serdecznie, mam nadzieję, że tendencja rozwojowa nam się utrzyman i będzie co oglądać
Pozdrawiam
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
rumiankowa 16:17, 03 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Przepięknie świetny pomysł mieliście na tą przykrywę/taras

Mam identyczne krzesła ale po 2 zimach na zewnątrz i pogryzieniu przez kota wymagają gruntownej renowacji
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies