Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 19:31, 30 kwi 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
malgorzata_s napisał(a)
Masz dość duże te kostzrewy może je poprzecinaj będziesz miała 2 razy więcej i efekt będzie "bogatszy"


Dość duże? Mnie się wydają małe pipinki Narazie zostawię je w spokoju, nie mam jeszcze odwagi na takie bezlitosne zabiegi przy roślinach
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MagdaBaj 22:30, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Zostaw zostaw te pipinki Mam tak też wszystko się małe wydaje...Zrobię więcej to wstawię zdjęcia.Chyba udało się z podpisem mam nadzieję.
Plecy... doskonale wiem gdzie Cię boli bo mnie boli tam gdzie Ciebie))Też zerwałam darń tyle że za dużo.A może nie bo nawet szkoda nie było tyle chwastów...trzebaby przekopać ale kto to zrobi...narazie cieszę się rabatą.Choć reszta świata pewnie się śmiejeale co tam...są moje wsadziłam nie padły- najważniejszepowoli do przodu...
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
wojtas2101 11:02, 01 maj 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Zmiany bardzo mi się spodobały, będę zaglądał i kibicuję w dalszych pracach modernizacyjnych ogrodu.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Psiamama 12:48, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Witaj Ludwika Przyciągnął mnie tytuł Twojego wątku, niczym tytuł poradnika dla mnie Też walczę z remontami starego domu i kawałka ogródka. Super metamorfozę zrobiłaś, naprawdę robi wrażenie. Bardzo mi się podoba. Powodzenia
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Luki 20:59, 01 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No i jak ładnie czyściutko się zrobiło Ja bym kostrzewe przy stożku zamienił na jakieś turzyce lub hakonechloa bo z tego co pamiętam tutaj jest cień, a kostrzewa bardziej lubi słońce, chociaż nie wiem jak w cieniu rośnie bo swoją mam na słonecznym stanowisku, ale bukszpany w zwiewnych trawkach będą ładniej się prezentowały.
Rabatka jak dostanie grys będzie super No i linie proste bardzo mi tutaj pasują
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Ludwika 22:22, 01 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Luki napisał(a)
No i jak ładnie czyściutko się zrobiło Ja bym kostrzewe przy stożku zamienił na jakieś turzyce lub hakonechloa bo z tego co pamiętam tutaj jest cień, a kostrzewa bardziej lubi słońce, chociaż nie wiem jak w cieniu rośnie bo swoją mam na słonecznym stanowisku, ale bukszpany w zwiewnych trawkach będą ładniej się prezentowały.
Rabatka jak dostanie grys będzie super No i linie proste bardzo mi tutaj pasują


Witaj Łukaszu

Też zastanawiałam się nad turzycami, ale pomyślałam, że turzyca powieli trochę formę/pokrój tych 3 niby traw (nie wiem co to, może liriope muscari?) a kostrzewa wprowadziła taką trochę inną fakturę... Jak mi się zamarzy jakaś zmiana to napewno będę mocno rozważać carexy

Z nasłonecznieniem tam jest trochę trudna sprawa. Niby słońce jest tam krótko tylko 3, 4 godziny ale za to w godzinach, kiedy jest najbardziej palące. Nie jestem więc pewna jakie rośliny tam powinny być, nikt do tej pory nie chciał mi też za bardzo w tej materii doradzić. CHyba pozostanie mi metodą prób i błędów dojść do tego, które rośliny będą sobie tam radziły a którym będę musiała szukać innej miejscówki

Dzięki, że wpadłeś, zapraszam Cię częściej, bo Twoje rady są niezwykle cenne Za jakieś 2 tygodnie będę robiła kolejne zakupy roślinkowe na dwa miejsca przy furtce (dużo słońca). CHciałabym tam bardzo hortensje bukietowe z miskantami ale ciągle nie wiem, co dać pod nie, żeby było ładnie... Gdybyś miał jakieś sugestie to chętnie je poznam
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MagdaBaj 13:54, 02 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
a berberys? w pełnym słońcu może być i żurawki mogą być.Ja myślę o tym by też zimą było ładnie.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 14:30, 02 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ludwika to może by wydzielić tą rabatę? a reszta trawnik...Tewszystkie rośliny są bardzo drogie.Ja np. floksy dostałam od sąsiadki i funkje.To jest też dobry pomysł by popytać znajomycg czy mogliby się podzielićMi koleżanki obiecały bukszpan
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 14:31, 02 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ludwika to może by wydzielić tą rabatę? a reszta trawnik...Tewszystkie rośliny są bardzo drogie.Ja np. floksy dostałam od sąsiadki i funkje.To jest też dobry pomysł by popytać znajomycg czy mogliby się podzielićMi koleżanki obiecały bukszpan
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
malgorzata_s... 14:48, 02 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Zastanawiasz się co pod hortensje? Może rozchodniki? Możesz też nawiązać do buksikowego stożka i dać kulki bukszpanowe. Pokażę ci moją inspirację

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3905-nadzieja-ze-kiedys-bedzie-pieknie/posts/1315249/quote
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies