Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Toszka 10:04, 21 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, ja też przespałam dzielenie przetaczników...i nie tylko ich. I własnie nadrabiam zaległości i dzielę. warunek - dobrze napoić dzień wcześniej. Dzielić w pochmurny dzień, albo późnym popołudniem. A następne dwa, trzy dni osłonić od słońca... nawet kartonem. Ale nie nakryć zupełnie, tylko osłonić od strony palącego słońca. Pilnować podlania. Sadzić w tzw. błotku (dołek zalany dużą ilością wody.)

Niskie przetaczniki łatwiej napoić. Wysokie mogą mocno zemdleć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 11:04, 21 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczynki macham

Toszka dzięki, właśnie tego zemdlenia się obawiam
Są takie ładne, dorodne że aż szkoda ich ruszać :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
Roocika 21:41, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu czy pamiętasz może od której strony było u Ciebie w wątku opisane przygotowanie ziemi pod choiny kanadyjskie. Czytałam Twój wątek ale nie robiłam notatek. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
alis 22:23, 21 maj 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)
Masakra uprzątnięta tzn. chwastowisko




Anulka, co to za drzewa masz tutaj?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
anbu 09:50, 22 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asiu choiny mam za rh, więc są tam gdzie jest "kwaśno"
Daj im do dołka przekompostowaną qpę, kompost, mączkę bazaltową, siarkę. Ja też kupowałam ziemię pod borówki i mieszałam z dobrociami. Jesienią przywożę ściółki z lasu i dodatkowo obkładam wszytko qpą W tym roku znalazłam zagajnik dębowy, więc dojdą tam jeszcze liście dębu. "Ziemia" tam jest specyficzna, bo nie jest zbita i twarda a raczej przypomina takie luźne próchno?
Ja moje często podlewam i zraszam, lubią to Ostatnio dostały po kuble gnojówki z pokrzyw. Przy okazji podlałam też rh, nie wiem czy dobrze czy źle
Regularnie też je w tym roku pryskam RT i OW, bo wszystkie tuje w mojej okolicy straszą (chyba jakiś grzyb)

Ali to wiąz i buk dawid gold
____________________
Ania Ogród Ani :)
Roocika 10:07, 22 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anbu napisał(a)
Asiu choiny mam za rh, więc są tam gdzie jest "kwaśno"
Daj im do dołka przekompostowaną qpę, kompost, mączkę bazaltową, siarkę. Ja też kupowałam ziemię pod borówki i mieszałam z dobrociami. Jesienią przywożę ściółki z lasu i dodatkowo obkładam wszytko qpą W tym roku znalazłam zagajnik dębowy, więc dojdą tam jeszcze liście dębu. "Ziemia" tam jest specyficzna, bo nie jest zbita i twarda a raczej przypomina takie luźne próchno?
Ja moje często podlewam i zraszam, lubią to Ostatnio dostały po kuble gnojówki z pokrzyw. Przy okazji podlałam też rh, nie wiem czy dobrze czy źle
Regularnie też je w tym roku pryskam RT i OW, bo wszystkie tuje w mojej okolicy straszą (chyba jakiś grzyb)

Ali to wiąz i buk dawid gold


Dziękuję Aniu za odpowiedź, u mnie pH jest ok 7 tam gdzie chcę sadzić. Choiny lubią bardziej jak rododendrony kwaśno, czy jakieś 6,5 im starczy? Dęby mam zaraz obok u sąsiada, to też się zainteresuję. Moje mają rosnąć zaraz przy cieku, trochę się boję...
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
JoannaDe 10:14, 22 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)
Asiu choiny mam za rh, więc są tam gdzie jest "kwaśno"
Daj im do dołka przekompostowaną qpę, kompost, mączkę bazaltową, siarkę. Ja też kupowałam ziemię pod borówki i mieszałam z dobrociami. Jesienią przywożę ściółki z lasu i dodatkowo obkładam wszytko qpą W tym roku znalazłam zagajnik dębowy, więc dojdą tam jeszcze liście dębu. "Ziemia" tam jest specyficzna, bo nie jest zbita i twarda a raczej przypomina takie luźne próchno?
Ja moje często podlewam i zraszam, lubią to Ostatnio dostały po kuble gnojówki z pokrzyw. Przy okazji podlałam też rh, nie wiem czy dobrze czy źle
Regularnie też je w tym roku pryskam RT i OW, bo wszystkie tuje w mojej okolicy straszą (chyba jakiś grzyb)


Aniu, częste podlewanie to znaczy co ile? Dwa razy w tygodniu czy rzadziej? Ja mam z tym podlewaniem ciągle problem.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Roocika 10:28, 22 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu a jeszcze w kwestii ilości tej siarki, bo chcę zamówić (a nie wiem ile). W jakiej ilości tak dla jednej choiny ten dołek wzbogacać? Garść, łyżka czy więcej?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anbu 10:32, 22 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asia nie wiem. O szczegóły PH pytaj Toszki Ja też miałam w tym miejscu ph 7 i ono było dla rh za wysokie, obniżałam więc siarką granulowaną
Nie ma się czego bać, trzeba napakować do dołka dużo dobroci i będzie dobrze

Joasiu ja mam bzika na punkcie wilgotności gleby
Teraz mam akurat mokro (po tych ostatnich deszczach) ale jak nic się nie zmieni to pod koniec tygodnia będę pewno podlewać Zazwyczaj je traktowałam dwa razy w tygodniu Wiem, że są rozpieszczone
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 10:33, 22 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asia, kurcze nie pamiętam, ileś to tej siarki się dawało na metr. Może Toszka pomoże, przypomni
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies