Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

Mala_Mi 00:04, 20 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki Justynie obejrzałam program..wstyd pisać, ale dopiero teraz.. .ja po prostu nie oglądam telewizji.. pudło mi służy tylko do niewłączania bajek dla dzieci z kompa

Masz pięknie... a jak napstrzone to też zachciewajki się nie mieszczą Mam do upchania 2 jeżówki i miejsca brak Nawet na ciasno nie wejdzie

Przetacznikowce w masie .. bosko ..
Rozchodnik i też, ale u mnie je zżeraja opuchalki..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
chelll 07:04, 20 lip 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Mala_Mi napisał(a)
Dzięki Justynie obejrzałam program..wstyd pisać, ale dopiero teraz.. .ja po prostu nie oglądam telewizji.. pudło mi służy tylko do niewłączania bajek dla dzieci z kompa

Masz pięknie... a jak napstrzone to też zachciewajki się nie mieszczą Mam do upchania 2 jeżówki i miejsca brak Nawet na ciasno nie wejdzie

Przetacznikowce w masie .. bosko ..
Rozchodnik i też, ale u mnie je zżeraja opuchalki..


Aniu, z Twoich ust to naprawdę komplement Dziękuję. Tak wybrałam, duże plamy koloru. Wciąż walczę, żeby nie rozwalać kompozycji moimi zakupami pod wpływem chwili. W szkółce niemal wszystkie rosliny gdzieś mi pasują, potem jest gorzej Ale ogród szybko można zapchać, a potem zostaje juz tylko walka ... z czasem, chwastami, grzybami i innym wszelkim robactwem
Mam taki ogród dzięki Tobie. Twój był dla mnie inspiracją
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 08:00, 20 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tylko mój zdziczał.. ogród to twór co się zmienia.. i trzeba nad tym panować.. ale spoko, nie w tym roku to w następnym .. ujarzmię gadzinę

I miło mi , że moje wariactwa ogrodowe komuś pomogły

Ogród masz piękny.. mi tylko na rondzie jest za pusto Wszędzie na bogato a tu ... ale ja to ja.. kokosia pełną gębą
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
makadamia 12:42, 23 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
chelll napisał(a)



Rany! Normalnie jak u Oudolfa! Wielkie plamy rulez!
Też chcę, ale mnie zachciewajki pokonują Tym łatwiej, że kupuję rośliny w ilościach "na rozmnożenie", więc coś trzeba wsadzić w międzyczasie

Elu, czy to białe pośrodku to może przetacznikowiec wirginijski? W jakich warunkach on u Ciebie rośnie?
Bo mam dosłownie jeden egzemplarz i się nie mogę zdecydować: wyrzucić go czy zostawić.
On u mnie rośnie bardzo wysoki (chyba ze dwa metry ma!) i się strasznie pokłada. Podobno to wina zbyt małej ilości słońca. Ale u mnie więcej nie ma, więc jeśli to faktycznie jest przyczyna pokładania się, to chyba go jednak wyciepię...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
chelll 22:25, 27 lip 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Mala_Mi napisał(a)


I miło mi , że moje wariactwa ogrodowe komuś pomogły

Ogród masz piękny.. mi tylko na rondzie jest za pusto Wszędzie na bogato a tu ... ale ja to ja.. kokosia pełną gębą


Aniu, mój ogród po pięciu latach to już wariacją na bazie Twojego ogrodu. Byłam u Ciebie, dzikości nie widziałam.
Jeśli chodzi o rondo, to wiem, że porażka, a miała być rabata pokazowa Obecnie posadzone są tam jałowce Tamariscifolia.
W zamyśle ta rabata ma być ładna cały rok, więc ambrowiec podsadzony zielonym. Ponieważ iglaki małe, teraz tam ogniste jeżówki, cynobrówki w stipie. Tylko stipy nie widać I tak... kiepsko to wygląda wciąż
Musze być twarda i nic z nią nie kombinować, żeby te jałowce szybciej się rozrosły
____________________
Handmade by Elka
chelll 22:29, 27 lip 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
makadamia napisał(a)


Rany! Normalnie jak u Oudolfa! Wielkie plamy rulez!

Makadamia, dobrze rozpoznałaś. Piet był inspiracją. Plamy wielkie , rośliny sadzone po 7 - 9 - 11 - 13 sztuk w jednym miejscu. Poza jeżówkami, te sadzone w dziesiątkach Ilość robi wrażenie

Elu, czy to białe pośrodku to może przetacznikowiec wirginijski? W jakich warunkach on u Ciebie rośnie?
To ta roślina. Mam ją w słońcu i półcieniu. W słońcu rośnie pięknie, w cieniu się pokłada jak inne rośliny. Nie jest kłopotliwa. Nie podlewam, ziemia przepuszczalna. W tym roku ładnie kwitnie, bo rabatę wykorowałam, więc maja więcej wilgoci. W cieniu rosnie wyżśza, w słońcu dorasta do 160 cm.
____________________
Handmade by Elka
chelll 23:10, 27 lip 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Marzenia się spełniają. Kolejna wizyta w pieknym ogrodzie, który należy do nietuzinkowych właścicieli. Relacja z poniedziałkowej wizyty u Justyny. E tam, dziękuję za czas, kawę i wspólnie spędzony czas. Było super!


Tym razem wszystkie w portkach


Rabaty jak z widokówek. Przemyślane , harmonijne zestawienia. Piękne kolory. Trawka jak obłoczek. Ach... Było warto 100 km nadrobić.





I ta stipa ...



Jezówki w fantastycznych kolorach...



Warzywnik w skrzyniach

I czarna papryka. Szok
____________________
Handmade by Elka
chelll 23:39, 27 lip 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
A u mnie, po mojej krótkirj nieobecności, hortensje zrobiły mi niespodziankę Czekam na nie cały rok. Wyglądają z każdego niemal kata. I będzie ich więcej











____________________
Handmade by Elka
Kasia_CS 07:38, 28 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale bogactwo hortensjowe cudownie świetnie wyglądają wśród nich te fontanny miskantow
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
07:45, 28 lip 2018
cieszę się ze dotarłaś mam nadzieję ze wypaczęta i zrelaksowana

dziękuje za zaproszenie ..napewno skorzystam ..to tylko kwestia czasu jak tylko będziesz miała chęć zapraszam do siebie ponownie) chłopcy szybko urosną będa chcieli w mojej okolicy częściej bywać

PS. moje rabaty i mój ogród przy twoim to fiubździunek maciupki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies