Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

lojalna_ 13:18, 19 maj 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jeśli kupowała byś Rohan O to koniecznie juz kup dużego takiego jak potrzebujesz. Bo moje rosną trzeci rok i bida w wzroście. Dużo dziewczyn narzeka że powoli rosną ))

Ślicznie juz u Ciebie ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
polinka 20:41, 19 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Shemsi napisał(a)
A może tak:


Od prawej: hortensja pnąca na sośnie, dalej rozplenice z rozchodnikami, bez czarny Black Tower, miskant gracillimus, hortensje, ML z kulkami bukszpanowymi.

Żeby było bardziej spójnie zastanawiałam się jeszcze nad kulkami na pniu nad rozchodnikami.


Weronik a ta rabata ma być prosta czy jakieś fale? Bez czarny musi być czy niekoniecznie? Jak posadzisz jednego Gracka to będzie dziwnie wyglądać, trzeba zrobić powtórzenie albo trzy obok siebie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Shemsi 21:33, 19 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Mirellka, mam nadzieję, że będzie dobrze. Na razie mam stressa, bo wciąż nie mogę wpaść na właściwe ustawienie. Niby coś tam wiem, niby nie jest źle, ale to jeszcze nie to...

Efffa oj, chciałabym... tylko jakoś w tym miejscu tego nie widzę. A w miejscu w którym by mi najbardziej pasowało dać rządek gracków to akurat mamy rurę od gazu i boję się tam sadzić, bo widziałam kiedyś grafikę, jak potfffforniaste rosną karpy traw.

Sylwia a mieszaj ile wlezie! Im więcej pomysłów, tym ja mam więcej do myślenia i większa szansa, że w końcu wpadnę na idealne rozwiązanie Będę jutro chodzić po ogrodzie i się zastanawiać
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 21:37, 19 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Jola, dzięki Kochana! Pomysł z rohanem chyba już zupełnie porzuciłam, zwłaszcza po wczorajszej wizycie w centrum ogrodniczym. Chodzę sobie po ogrodzie, patrzę na tę rabatę z różnych miejsc i jednak duże drzewa mi się tam nie widzą.

____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 21:45, 19 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
polinka napisał(a)


Weronik a ta rabata ma być prosta czy jakieś fale? Bez czarny musi być czy niekoniecznie? Jak posadzisz jednego Gracka to będzie dziwnie wyglądać, trzeba zrobić powtórzenie albo trzy obok siebie


Prosta ja drut. Do tego dość wąska - od pnia tujek ma ok. 145 cm, czyli zostaje nam jakieś 100-120cm do zagospodarowania. No i właśnie, czy gracki na pewno wejdą?
Dla bzu mam w zasadzie już od jakiegoś czasu przemyślane miejsce na innej rabacie (ogólnie bez musi być, bo wiesz, dzieci, choróbska, ja matka robiąca zdrowotne przetwory jestem ), wczoraj mnie jakoś naszło, że może by go tu wsadzić.
Wciąż nie czuję tej rabaty do końca.

Pewna jestem tylko szpaeru hortensji - i to szpaleru niczym nie przetykanego, bo u mnie już wiele razy jest coś posadzone tak rytmicznie. Tutaj mam potrzebę trochę ten rytm zgubić.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
polinka 21:56, 19 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Shemsi napisał(a)


Prosta ja drut. Do tego dość wąska - od pnia tujek ma ok. 145 cm, czyli zostaje nam jakieś 100-120cm do zagospodarowania. No i właśnie, czy gracki na pewno wejdą?
Dla bzu mam w zasadzie już od jakiegoś czasu przemyślane miejsce na innej rabacie (ogólnie bez musi być, bo wiesz, dzieci, choróbska, ja matka robiąca zdrowotne przetwory jestem ), wczoraj mnie jakoś naszło, że może by go tu wsadzić.
Wciąż nie czuję tej rabaty do końca.

Pewna jestem tylko szpaeru hortensji - i to szpaleru niczym nie przetykanego, bo u mnie już wiele razy jest coś posadzone tak rytmicznie. Tutaj mam potrzebę trochę ten rytm zgubić.


Weronik, będę myśleć ok? Tak z marszu nie potrafię doradzić ale fajnie, że jesteś pewna hortensji Gracki się zmieszczą, oczywiście jeśli tylko je chcesz U mnie wszystkie rabaty mają podobną szerokość...
Z bzu nie ma co się tłumaczyć Ja też robię przetwory, soki. W drugim ogrodzi specjalnie na ten cel trzymam aronię-mimo, że średnio tam pasuje

Udanego weekendu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Tess 10:25, 20 maj 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Odnośnie kamyków do kopytek - myślę, że można, Magda Laskonoga ma kopytka w kamieniach. A jak ona ma, znaczy, ktoś mądry jej to zatwierdził
Będzie cudnie wyglądać.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Shemsi 21:37, 21 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Poli, dzięki, weekend był bardzo udany, również ogrodowo Udało się przygotować większą część rabat pod nowe nasadzenia. Nic, tylko skończyć plany, kupować i sadzić

Tess, zatem będą kamyki A kiedy doczekam się zdjęć u Ciebie? A chcesz mnie zmotywować, żebym szybciej przyjechała
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 21:49, 21 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Chyba to mam!

Jeszcze jakieś szczegóły do dopracowania wyjdą pewnie w praniu, ale w końcu mam poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu i będzie dobrze wyglądać. Rabata ma początek, spójnie się rozwija, będzie spójnie przechodziła w kolejną część (czego na razie nie zobaczycie), nawiązuje do reszty ogrodu. Jestem zadowolona. Mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie wyglądać tak dobrze, jak sobie wyobrażam.



Od prawej: hortensja pnąca, mini-kulkowisko obrzeżone BYĆ MOŻE żółtym berberysem lub bagatelle lub czymś innym - o tym, co będzie na obwódce zdecyduję, jak całość będzie rosła, gracki z kulkami, hortensje, a potem rozplenice z rozchodnikami.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
anbu 21:53, 21 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hellowww Weroniko
Co ile rozplenice z rozchodnikami będziesz sadzić? Jakie odległości między roślinami? Hmmm podoba mi się takie zestawienie i też chcę u siebie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies