Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 21:55, 21 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
I jeszcze trailer spektaklu rodkowego. Szykują się Grandiflorum i Nova Zembla, a po piętach depczą im kolejni aktorzy


____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Mary 22:22, 21 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tess napisał(a)
Odnośnie kamyków do kopytek - myślę, że można, Magda Laskonoga ma kopytka w kamieniach. A jak ona ma, znaczy, ktoś mądry jej to zatwierdził
Będzie cudnie wyglądać.

Magda Laskonoga? Przez chwilę myślałam, że to jakaś celebrytka, której nie znam. Ale już przeszukałam forum i w końcu wiem, o kim piszesz.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:32, 21 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Shemsi napisał(a)
Chyba to mam!

Jeszcze jakieś szczegóły do dopracowania wyjdą pewnie w praniu, ale w końcu mam poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu i będzie dobrze wyglądać. Rabata ma początek, spójnie się rozwija, będzie spójnie przechodziła w kolejną część (czego na razie nie zobaczycie), nawiązuje do reszty ogrodu. Jestem zadowolona. Mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie wyglądać tak dobrze, jak sobie wyobrażam.



Od prawej: hortensja pnąca, mini-kulkowisko obrzeżone BYĆ MOŻE żółtym berberysem lub bagatelle lub czymś innym - o tym, co będzie na obwódce zdecyduję, jak całość będzie rosła, gracki z kulkami, hortensje, a potem rozplenice z rozchodnikami.


Weronika.

Przypomnij jak ta rabata jest wystawiona na słońce.
Moje doświadczenia z hortensją pnącą są takie, że ona nie lubi zbyt dużo słońca.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 07:27, 22 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moje doświadczenie z ta hortka jest takie, ze słońce może być (na górze) ale ona potrzebuje sporo wilgoci w glebie. Jeśli ma stale wilgotno to pełne słońce jej nie przeszkadza.

Shemsi napisał(a)
I jeszcze trailer spektaklu rodkowego. Szykują się Grandiflorum i Nova Zembla, a po piętach depczą im kolejni aktorzy


Koniecznie sprawdź ph. Jest za wysokie. Widzisz te ciemniejsze nerwy, a jaśniejące liście? Zwłaszcza ten. Ale i pozostałym trzeba sprawdzić.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwk4 08:03, 22 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Projekcik ciekawy.
Tylko jeszcze daj cebulowe. Mam takie miejsce pod Nigrami, gdzie jest Ml, baron i do teraz wszystko przy ziemi. Na drugi rok dam tam cebulowe, co wzrok zajmą.
____________________
Ogródek Iwony II
Shemsi 11:16, 22 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Marysiu, sosna w pełnym słońcu. Zrobiłam kalkę z kasztanowca bez zastanowienia :/ Pomyślę, może dam jej szasnę, skoro Toszka mówi, że może dać radę, albo wymyślę coś innego


Toszka ze stanowiskiem dla rodków mam zabawę na dłuższy czas. W zeszłym roku je przesadzałam na docelowe stanowisko, starałam się zapewnić im jak najlepsze warunki, obsypałam siarką. Niestety ph ciągle się nieco podnosi, nie pomaga też woda z wodociągów.
Dobra wiadomość jest taka, że widać po nich, że jest dużo dużo lepiej, niż w zeszłym roku W tym roku będę zapraszać je na kawę, podkarmię zakwasem, na jesieni planuję nazbierać liści dębu. Mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej.


Iwonko, cebulowe oczywiście w planach Mam nadzieję, że będzie dobrze
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Mary 15:41, 22 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Shemsi napisał(a)
Marysiu, sosna w pełnym słońcu. Zrobiłam kalkę z kasztanowca bez zastanowienia :/ Pomyślę, może dam jej szasnę, skoro Toszka mówi, że może dać radę, albo wymyślę coś innego

I ja posłucham Toszki i zwrócę uwagę na podlewanie moich.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Shemsi 17:08, 22 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
anbu napisał(a)
Hellowww Weroniko
Co ile rozplenice z rozchodnikami będziesz sadzić? Jakie odległości między roślinami? Hmmm podoba mi się takie zestawienie i też chcę u siebie


Aniu, miło Cię widzieć! Aktualnie rozplenice mam posadzone co metr i wydaje mi się, że to powinno być OK - jak będę przesadzać, to też zachowam tę odległość. Nie pamiętam już dokładnie, ale szukałam na O. jak mają inne dziewczyny, żeby zrobić to w miarę sensownie
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
anbu 11:42, 23 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dzięki Weroniko a jakie masz rozplenice? Gatunek?
____________________
Ania Ogród Ani :)
polinka 10:20, 25 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Shemsi napisał(a)
Chyba to mam!

Jeszcze jakieś szczegóły do dopracowania wyjdą pewnie w praniu, ale w końcu mam poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu i będzie dobrze wyglądać. Rabata ma początek, spójnie się rozwija, będzie spójnie przechodziła w kolejną część (czego na razie nie zobaczycie), nawiązuje do reszty ogrodu. Jestem zadowolona. Mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie wyglądać tak dobrze, jak sobie wyobrażam.



Od prawej: hortensja pnąca, mini-kulkowisko obrzeżone BYĆ MOŻE żółtym berberysem lub bagatelle lub czymś innym - o tym, co będzie na obwódce zdecyduję, jak całość będzie rosła, gracki z kulkami, hortensje, a potem rozplenice z rozchodnikami.


Fajny projekcik. A co planujesz przed hortensjami?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies