Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

TAR 16:41, 01 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
a truskawki nalezy przyciac , zostawic po 2 - 3 mlode listki ze srodka krzaka, usunac wszystke stare liscie, pedy i wąsy. Ja bede przycinac swoje pod koniec wrzesnia lub poczatek pazdziernika. pomiedzy krzaki sypie obornik i mieszam go z ziemia. tak przygotowane truskawki wiosna ładnie odbijaja i maja duzo owockow.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 17:00, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Megi ja z takiego planu nie widzę terenu i ciężko mi cokolwiek doradzić. Mus wizję lokalną u ciebie zrobić ale na razie mam trochę spraw rodzinnych i głowa nie za bardzo na czymkolwiek innym chce się skoncentrować.
Co to FF? Jakaś fastigiata podejrzewam ale zaćmienie

Buk ten jest cudowny i ... rośnie olbrzymi. Wysoki na 15 i na 3 metry szeroki. Jest tam tyle miejsca? Kanzan mam. Lubię. Nie wiem czy nie lepiej jej tu 2-3 sztuki dać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:46, 01 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Megi, popatrzyłam na Twój plan ale szczerze - nie potrafię Ci doradzić . Znam ogrody, w których drzewa się powtarzają (np.ogród Wioli) jak i takie gdzie drzew rożnych jest sporo - choćby ogród Iwonki. To czy coś pasuje czy nie zależy od tego co jest wokół.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 17:14, 02 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
sarenka napisał(a)
Hej. Tak sobie drzewa wymyśliłam . Są dwa znaki zapytania bo nie wiem co można byłoby, w jednym miejscu tam przy krzewach owocowych to jakieś owocowe mogłoby być?
W innym miejscu mam dylemat czy ff czy buk Dawyck purple.

Co o tym myślicie? Nie za dużo różnych drzew? Myślałam, żeby kiedyś posadzić pod płotem przed tujami jakieś kolumnowe, może ff wlt.

Czekam na szczere opinie tu gdzie buk lub ff jest najbardziej sucho.,a tam gdzie o kanzan myślę wiosna woda stoi najdłużej. pH zasadowe


Jaki dąb błotny chcesz posadzić przy podjeździe? Quercus palustris 'Green Pillar'?

Buki i graby rosną o wiele szybciej od dębów błotnych. Będziesz miała nierówny wzrost i przez to dysonans przy podjeździe.

Kanzan ok
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 10:51, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tar- to poprzycibam. Czy masz pomysł czym wyłożyć między truskawkami żeby chwasty tak szybko nie rosły?
Iwona- u mnie początek roku i sporo stresu
Kasia- ja sama sobie też już czasem nie potrafię doradzić
Ewa- ten dąb to green dwarf miał być bo to kulisty i chciałam odrobinę cienia na podjeździe, ale ten pillar jest super. Koniecznie zapytam o niego w szkółce bo wtedy mógłby iść na tej rabacie co chciałam dwarf, a drugi na rabatę na przeciwko przy podjeździe. Co o tym myślisz?

Zafiksowalam się,żeby sadzić zimozielone, ale tematu nie ogarniam jeszcze bardziej niż temat drzew.

Myślałam żeby na rabacie z trawami posadzić cyprysiki ( mam dwa) i jeszcze coś,może coś jakiś.
Z tej rabaty z trawami przesadze na wiosnę Sundae fraise więc mi się przed drugą hortka trochę miejsca zrobi



Tak w ogóle to żałuję,że nie zdecydowałam się na Silver dollar- one się nie przebarwiają jak limelight. I z Annabelle średnio zadowolona jestem- na słońcu im ciężko, prawie od początku sezonu mają przypalone kwiatostany.
Może kiedyś komuś je sprezentuje, a sobie kupię Silver dollar lub posadzę coś innego.
____________________
Magda W samym sloncu
April 11:08, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
sarenka napisał(a)


Tak w ogóle to żałuję,że nie zdecydowałam się na Silver dollar- one się nie przebarwiają jak limelight. I z Annabelle średnio zadowolona jestem- na słońcu im ciężko, prawie od początku sezonu mają przypalone kwiatostany.
Może kiedyś komuś je sprezentuje, a sobie kupię Silver dollar lub posadzę coś innego.


Cześć, dawno nie zaglądałam a tu hortensjowe dylematy. Z Anabelle nie rezygnuj to piękna hortensja, która najszybciej zaczyna kwitnąć ale ....do półcienia lub cienia.
Pozostałe mogą być na słońce.
Silver Dollar to niskie hortensje, u mnie nie przekraczają 60cm.
Limki mają swój niepowtarzalny urok ale co kto lubi.
U mnie z wysokich hortek mam Polar Bear, on się niemal nie przebarwia. Mam od zachodniej strony domu. Podlewać trzeba jak wszystkie hydrageny, co już nazwa wskazuje, że sporo
Chyba najbardziej białą i nie przebarwiającą się hortensją jest Magical Mount Blanc, z wielkimi kwiatostanami. Widziałam ostatnio u Szmita.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 11:16, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April, nie strasz z tą silverką , piszą, że dochodzi do 1,5-1,7m i ja na to baaardzo liczę . Może Twoja potrzebuje jeszcze czasu? Moja ma coś koło 60-70 cm właśnie, ale wsadzałam ją w tym roku w czerwcu.
Tak w ogóle, to dzień dobry Megi!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 11:38, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
galgAsia napisał(a)
April, nie strasz z tą silverką , piszą, że dochodzi do 1,5-1,7m i ja na to baaardzo liczę . Może Twoja potrzebuje jeszcze czasu? Moja ma coś koło 60-70 cm właśnie, ale wsadzałam ją w tym roku w czerwcu.
Tak w ogóle, to dzień dobry Megi!


Noooo, nawet Mrokasia się zdziwiła jak u mnie była. Piaseczek mam Trzeci rok taka niewielka jest.

ps co jednak nie przeszkadza żebym Limki miała 170 i Vanilki 160, Polar to już wyższe ode mnie, jakieś 180...
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 11:44, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie ma kompost i ziemię liściową, ufff . Wytłumaczę jej, co i jak, do czego ma dążyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 11:57, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
April nie kłamie, sama widziałam jej Silvery i rzeczywiście wielkością nie powalały. Moje sadziłam w 2017 i aktualnie sięgają mi do bioder.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies