Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 15:05, 23 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
sarenka napisał(a)
Dzięki, to lecę ciachnac narazie te uszkodzone i będę obserwować co dalej będzie. Zaraz przypomnę sobie co nieco o wciornastkach


A czy po obcięciu pędu można go spróbować ukorzenić? Ma to sens?


Spróbować możesz Tylko musiałbyś go potem zimować bez mrozu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 15:50, 23 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
o ja też muszę kupić czosnki

to w B.
w B.to tylko ten jeden czosnek reszta to w Auchan.te były w niższej cenie, ale były takie wielkie cebule po 10 zł chyba.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:52, 23 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Spróbować możesz Tylko musiałbyś go potem zimować bez mrozu.

Hmm dobrze wiedzieć, trzeba przemyśleć to
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:37, 23 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Warto takiego świerka zostawić ? Rośnie on w linii ze Szmaragdami i zastanawiam się co z nim zrobić. Wykopać czy niech rośnie. On bardzo pije wodę? Chyba duży będzie rósł?
Poradzcie
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 12:33, 24 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To świerk srebrny. Szybko rosnie i jest kolosem. Chorowitym kolosem I kolor trudny do kompozycji. I wodę ściąga z okolicy bo jako świerk ma baardzo płytkie korzenie naokoło. Ja takich się wyzbyłam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 14:03, 24 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
To świerk srebrny. Szybko rosnie i jest kolosem. Chorowitym kolosem I kolor trudny do kompozycji. I wodę ściąga z okolicy bo jako świerk ma baardzo płytkie korzenie naokoło. Ja takich się wyzbyłam

O to w sumie dobra wiadomość. Wczoraj jednego wykopalam, jeszcze w takim razie dwa zostały.
Ogarnę ten róg to wstawię zdjęcie bo nie wiem co tam posadzic, myślałam o klonie jakimś bo to byłoby widać wprost od bramy
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:25, 25 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam.pytanie, czy jeśli sadziłam truskawki to jakoś powinnam je przyciąć czy coś takiego??

Oraz czy można przesadzić hortenjse??
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 19:04, 25 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Co do truskawek się nie wypowiem ale jeśli chodzi o hortensje to ja przesadzałam jedną z tydzień temu i nie był to dobry pomysł. Aktualnie nie posiada ani jednego listka i jest przycięta na 2 oczka, może przeżyje. Ale liczyłam się z tym. Jeśli nie musisz koniecznie - nie przesadzaj.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 21:56, 25 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Co do truskawek się nie wypowiem ale jeśli chodzi o hortensje to ja przesadzałam jedną z tydzień temu i nie był to dobry pomysł. Aktualnie nie posiada ani jednego listka i jest przycięta na 2 oczka, może przeżyje. Ale liczyłam się z tym. Jeśli nie musisz koniecznie - nie przesadzaj.

Oto nie będę przesadzać.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:06, 01 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Tak sobie drzewa wymyśliłam . Są dwa znaki zapytania bo nie wiem co można byłoby, w jednym miejscu tam przy krzewach owocowych to jakieś owocowe mogłoby być?
W innym miejscu mam dylemat czy ff czy buk Dawyck purple.

Co o tym myślicie? Nie za dużo różnych drzew? Myślałam, żeby kiedyś posadzić pod płotem przed tujami jakieś kolumnowe, może ff wlt.

Czekam na szczere opinie tu gdzie buk lub ff jest najbardziej sucho.,a tam gdzie o kanzan myślę wiosna woda stoi najdłużej. pH zasadowe
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies