Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 14:37, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć dziewczyny!

Co do Annabelle to u mnie brak cienia, chyba, że rotacje bym znowu zrobiła i wiosna zamieniła je z częścią Limelight. No,ale w sumie to tuje urosną i chyba dadzą im więcej cienia więc może wystarczy poczekać

Nie wiedziałam, że Silver dollar takie kompaktowe są! Może gdzieś znajdę miejsce dla niej



Czy śliwa Pissardi na tle szmaragdów w pobliżu Limek wyglądałby ok czy jednak tło za ciemne?


Kurcze, jest tyyyyyyyle drzew, że dla kogoś tak niezdecydowanego to nie lada problem co wybrać bo i co z tego, że wypiszę sobie np 4-5 różnych i ja je wszystkie bym chciała
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 14:42, 06 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)

Czy śliwa Pissardi na tle szmaragdów w pobliżu Limek wyglądałby ok czy jednak tło za ciemne?
ja tak mam wsadzone
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mrokasia 14:44, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Dominika11 napisał(a)
ja tak mam wsadzone


Ja też .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 14:51, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika, Kasia- a w jakiej odległości posadzone macie od tuj itd?
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 14:52, 06 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
muszę zmierzyć, bo już nie pamietam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 14:53, 06 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)
Kurcze, jest tyyyyyyyle drzew, że dla kogoś tak niezdecydowanego to nie lada problem co wybrać bo i co z tego, że wypiszę sobie np 4-5 różnych i ja je wszystkie bym chciała
ja mam tak samo
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 14:59, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Będę wdzięczna za zmierzenie, ale pewnie nie bliżej niż 2,5 m od tuj.tak myślę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:00, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
ja mam tak samo

Powiem Ci, że to aż męczące nie móc się zdecydować co będzie pasować- bo chciałabym już posadzic i niech sobie rosną....
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:42, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33277
sarenka napisał(a)

Ewa- ten dąb to green dwarf miał być bo to kulisty i chciałam odrobinę cienia na podjeździe, ale ten pillar jest super. Koniecznie zapytam o niego w szkółce bo wtedy mógłby iść na tej rabacie co chciałam dwarf, a drugi na rabatę na przeciwko przy podjeździe. Co o tym myślisz?

Zafiksowalam się,żeby sadzić zimozielone, ale tematu nie ogarniam jeszcze bardziej niż temat drzew.

Myślałam żeby na rabacie z trawami posadzić cyprysiki ( mam dwa) i jeszcze coś,może coś jakiś.
Z tej rabaty z trawami przesadze na wiosnę Sundae fraise więc mi się przed drugą hortka trochę miejsca zrobi



Tak w ogóle to żałuję,że nie zdecydowałam się na Silver dollar- one się nie przebarwiają jak limelight. I z Annabelle średnio zadowolona jestem- na słońcu im ciężko, prawie od początku sezonu mają przypalone kwiatostany.
Może kiedyś komuś je sprezentuje, a sobie kupię Silver dollar lub posadzę coś innego.


Myśle, że przy podjeździe dwa kolumnowe dęby to dobry pomysł

Truskawki haczkuję po prostu Słomą można mulczować.
Z zimozielonych lubię cisy i Viburnum tinus
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:50, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, a drzewa byłyby po skosie,tzn na dwóch rabatach po przeciwległych brzegach.

Aaa i pytanie: jak silne korzenie ma taki dąb pillar albo green dwarf?? Kostkę ruszyć może?

ale mi się dobrze działa z widłami dziś
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies