Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Zakrecona 18:39, 06 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A ja w pracy jeszcze jestem dziś i jutro do 15, też bym podziałała z widłami, ehh

Ale widzę, że temat drzew przegryzasz poważnie, jest super
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 19:45, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, w sumie to tak pomyślałam,że w tyn czy w innym układzie posadzę to i tak będzie lepiej nie z jakbym nie posadziłam żadnego drzewa


Magda- no rozgryzlam ten temat i rozgryźć nie mogę w rezultacie zmarzłam i wróciłam domu. Muszę wcześniej wychodzic i pracowac.

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:24, 07 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chciałam zdj dodać, ale nadal nie można.

Cały czas bije się z myślami i cisami..i tak czytam, że może Wojtek mógłby być, ale co ile go sadzić? Da się go utrzymać na szerokość jakieś 40-50 cm? I ewentualnie zrobić lukę żeby drzewo posadzić. Dostęp do cisów byłby ze wszystkich stron. No i tak przed cisami wtedy mogłabym posadzić może parę Rozplenic, jeżówki, szałwie, rozchodniki,obwódka z seslerii. Miejsce dla Perovskia też mam na tej rabacie. ( Jeśli nie wszystko to część z tych roślin)
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 22:12, 07 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
U mnie wiśnie wsadzone od tujek jakiś 1 metr, a od siebie około 2,5
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 08:28, 08 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
U mnie wiśnie wsadzone od tujek jakiś 1 metr, a od siebie około 2,5


Dziękuję.
Jakoś myslalm,że więcej musi być skoro korona ma mieć docelowo 3m

No to jedno drzewko mam wybrane.

Teraz jeszcze ciągle dylemat odnośnie drzew przy podjeździe ( żeby cenowo też z nóg nie zwaliły
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 08:59, 08 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tuje, albo cisy i tak będziesz ciąć z góry do wysokości na pewno niższej jak korona drzewa, to one nie będą przeszkadzały
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 09:03, 08 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Tuje, albo cisy i tak będziesz ciąć z góry do wysokości na pewno niższej jak korona drzewa, to one nie będą przeszkadzały

Pissardi chce przy tujach posadzić i z jednak strony Limelight.

Na te rabaty przy podjeździe to myślę i myślę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:35, 08 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziewczyny, na liściach moich rudbekii jest biały nalot- to mączniak? Wyrwać je i do wora wyrzucić? Bo rudkekia jest chyba jednoroczna i ona z nasion wyrasta? Przypomnijcie mi
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 09:39, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, rudbekia to raczej bylina (choć może są też jednoroczne...?). Na dzień dobry zetnij nisko, a obcięte rośliny nie dawaj na kompost, tylko do śmieci
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 09:46, 08 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
galgAsia napisał(a)
Megi, rudbekia to raczej bylina (choć może są też jednoroczne...?). Na dzień dobry zetnij nisko, a obcięte rośliny nie dawaj na kompost, tylko do śmieci
No właśnie zetne je i dam do bio. Nie mogę sobie z dzieciństwa przypomnień jak to było z tymi rudbekiami bo one rosną i sieją się jak chwasty
Ten mączniak to może dlatego,że za gęsto były posadzone? I przewiewu nie było? Mogło tak być?

Dziś deszczyk pada w końcu
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies