Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 15:03, 04 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Megi, świeży obornik najlepiej najpierw przekompostować. Pod moje cisy przekopałam ziemię tylko z kompostem i mączką bazaltową. Dolomitu już nie dawałam, bo mojej ziemi nie był potrzebny.
przekompostowany to ile czasu musi leżeć? Jesienią obornik idzie na pola, więc dlatego myślę, że może być kłopot z przekompostowanym
O mączce mi przypomniałaś, że mi się skończyła

Szukam roślin, które się przebarwiają na żółto i pomarańczowo? Bo u mnie to głównie czerwienie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:04, 04 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Taki ładny klon w formie krzewu

Niestety telefon się popsuł i lepszego zdjęcia nie zrobi
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:41, 05 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jakoś dużo nie zrobiłam, ale zawsze to lepsze niż nic. Zrobił mi się taki mały kwadrat jakiś 08x0,8m. Narazie posadzę tam tulipany, a na wiosnę może coś z drzew- w tyle jest limelight a dołem żurawki i Red baron. Może wiśnia kanzan?
Iwona, przypomnij mi proszę jak re w mniejszej doniczce tulipany się nazywają?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:47, 06 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak całkiem może mój wątek nie umrze, więc dodaje nowy rysunek.
Na tych dwóch rabatach chciałabym dosadzic jeszcze po 1 drzewku, myslalm o morwie pendula,o grujeczniku. Moze coś co by się przebarwualo na pomarańczowo-żółto? Bo mam teraz na jesieni za czerwono nawet- koniecznie trzeba dodać koloru.

Może któraś mi podpowie, w którym miejscu posadzic jeszcze drzewka?
Myślałam,żeby do tej rabaty z cisami dodać gracka ( jak je kupowałam to chciałam miskanty kwitnące,a teraz z tymi nie kwitnącymi to nie wiem co zrobić)

Dodam,że z czasem będę chciała zrobić rabatę wzdłuż domu tak żeby rabata była.polaczona z tą z Rozplenicami. I też chętnie na szerokość 2 metrów
[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/194/1941943/original.jpg[/ig]
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:32, 06 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Myślę, że może trzy kolumnowe drzewa na tej wąskiej.
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 22:17, 06 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, ja nie jestem dobra w projektowanie u innych, ale co mi się nasunęło:
1. Jeżówki chyba trzeba dać przed rozplenice, bo je zjedzą
2. Morwa przebarwia się na żółto (zobacz u Hani-Gruszki), grujecznik też żółto-pomarańczowo. Na złoto przebarwia się jesion, ale nie mam pojęcia, czy są jakieś odmiany kompaktowe. No i brzozy, oczary żółto-pomarańczowo.
3. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że gracki mogą się zlać z tłem cisowym - szkoda było by takiej ładnej trawy. Może szpaler z gracków na rabacie wzdłuż ściany?
Nic więcej nie wymyślę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 12:55, 07 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
galgAsia napisał(a)
Megi, ja nie jestem dobra w projektowanie u innych, ale co mi się nasunęło:
1. Jeżówki chyba trzeba dać przed rozplenice, bo je zjedzą
2. Morwa przebarwia się na żółto (zobacz u Hani-Gruszki), grujecznik też żółto-pomarańczowo. Na złoto przebarwia się jesion, ale nie mam pojęcia, czy są jakieś odmiany kompaktowe. No i brzozy, oczary żółto-pomarańczowo.
3. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że gracki mogą się zlać z tłem cisowym - szkoda było by takiej ładnej trawy. Może szpaler z gracków na rabacie wzdłuż ściany?
Nic więcej nie wymyślę

Hej Asiu,mimo,że zajrzałas
Jeżówki są wyższe od Rozplenic,a przed Hameln jest rozchodnik
Teraz gracki rosną przed szmaragdami,i wydaje mi się,że będą za duże, chyba,że te 5 sztuk rozsadze na całą długość rabaty 30m. Nie takie miały być i nie wiem gdzie je posadzić.


Morwe posadzę, grujecznik tez- tylko nigdzie nie ma za bardzo, znalazłam rotfuchs, ale on ma z tego co widzę na zdjęciach bordowe liście.
Podoba mi Ambrowiec amerykański slender, ale nie wiem czy stacjonarnie znajdę gdzieś jeśli go nie znajdę wtedy kupię Amonogawe, a w przyszłym roku dęba błotnego
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:56, 07 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:02, 07 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Telefon nie współpracuje,nie mogę dać więcej zdjęć :/
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:15, 07 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies