Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

mrokasia 15:05, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)
...
Jeszcze myśle, żeby kupic deren IH- nie mam pomysłu gdzie go posadzić, ale w przyszłym roku się miesce może znajdzie


Czy pęcherznica ( ta limonkowa- ona się nie przebrawia na jesieni??) pasowałaby do posadzenia na szerokości 2 m? koło Limelight i Miskanta ML?? Muszę czymś ten czerwony jesienią zakatek rozjasnić


Może właśnie dereniem IH?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 15:11, 24 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Te cisy to mają być na żywopłot, o ile dobrze pamietam? Skoro i tak musisz kupować teraz wysyłkowo to mogłabyś zamówić gdzieś cisy baccata. Ładniej rosną jako żywopłot.

Czerwonego zakątka raczej nie rozjaśniałabym żółtym, ale to oczywiście moje zdanie Podzielam zdanie Kasi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 15:29, 24 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa- bede zamawiać w szkólce która mam ze 20 km od siebie- te cisy sa małe i długo bedzie trawało nim urosna,ale nie mam sprawdzonego miejsca gdzie mogłabym zamówić te baccaty o lepszym pokroju niz te co mam

Skoro mówicie,że lepszy Dereń to też go wezmę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:58, 27 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mało pisze, wątek powoli wygasa, ale może jednak ktoś zajrzy??? I cis poradzi?
Kiedyś taras jakoś trochę zabudujemy, ale na chwilę obecną taki mam widok z salonu- na kompostowniki. Jak to ogarnąć żeby nie przyciągało tak oka jak tylko się przez okno wygląda
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:03, 27 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Megi, a nie było jeszcze planów na ten zakątek i rabatę pod tym płotem?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:10, 27 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Megi, a nie było jeszcze planów na ten zakątek i rabatę pod tym płotem?

Nie. Tam mało co mógłby urosnąć.jest ogromną lipa na granicy,ktorej korzenie sięgają daleko i wyciąga wodę
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 18:26, 27 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Megi, a w jakiej odległości od kompostowników jest szansa na posadzenie roślin?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 08:01, 28 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mrokasia-nie wiem w jakiej odległości można byłoby już coś tam posadzić... jakoś w ogóle nie wiem co by tam mogłoby rosnąć, bo tam też jest rano słońce do południa a potem zaczyna się pojawiać cień. Jest to też takie dosyć nie Wygodne miejsce do koszenia, grabienia, no, ale taczka podjechać trzeba po kompost. Wchodzić też tam muszę żeby z chwastami walczyc ( winobluszcz).
Kasiu,a co by tam można było posadzić?
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 08:17, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pytanie, jak daleko sięgają te korzenie lipowe. Bo można tam posadzić coś na żywopłot, można dać krzaki typu dereń, można postawić jakieś ogrodzenie i puścić po nim pnącze, np. bluszcz, albo winobluszcz trójklapowy... Trochę mało danych masz, że by radzić coś konkretnie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 09:16, 28 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ciężko mi powiedzieć jak daleko sięgają korzenie. Lipa mapewnie więcej niż 10 m wysokości pewnie, więc to solidne drzewo.
Brzoza co rośnie to daje korzenie jakieś 2-3 m.przynajmniej w zeszłym roku były na odległość około 1,5-2 m jak kopałam rabatę

Kiedyś myślałam właśnie o tym by puścić pnącze, ale potem zostawiłam ten fragment działki na znacznie później...
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies