Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

AnnaMS 09:30, 31 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Megi śliczne masz jeżówki, trawy i te ciski widzę że robota wre, ja też sadzę i przesadzam. Mam miejsca gdzie korzeń na korzeniu siedzi i nic nie chce rosnąć, tam gdzie słońce - rośnie trzmielina (przycinam ją), dosadzę bergenie i ostrokrzew o żółtych listeczkach (nowy nabytek, lubi kwaśną ziemię, fotki u mnie), a w cieniu posadziłam hosty, paprocie te zwykłe kępiaste, kopytnik i trawę z lasu, wygląda jak sit. Nie są to wyszukane jakieś rośliny ale mam nadzieję że właśnie one dadzą sobie radę w trudnych miejscach, mają krótki system korzeniowy, nie muszą szukać miejsca w głąb ziemi, a pod jodłami i sosnami mam mahonię, przycinam czasem aby miała ładny pokrój
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
galgAsia 11:50, 31 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sarenka napisał(a)
Oj ślicznie wyglądały.

Przymrozek popsuł mi plany nasadzeniowe. Nie wiem czy jest sens ryzykować kupować teraz te cisy i drzewka czy lepiej poczekać do maja.....

No i jak, kupiłaś coś? Poka, poka, my lubimy obrazki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 12:49, 31 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
sarenka napisał(a)
Rano na szybko zdjęcie zrobione, ślicznie trawy wyglądały takie oszronione


Pieknie

Za tydzien chce sadzic u mnie cisy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:22, 31 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziewczyny,nic nie kupiłam,strach mnie ogarnal wczoraj i dziś -4. Dziś byliśmy już na cmentarzach. Patrzyłam na prognozy to nadają od 10-11 listopada w dzień i w nocy już na minusie, a ja dopiero za tydzień mogłabym kupić rośliny...
Serio, nie za zimno jak już na minusie będzie się utrzymywać w dzień i w nocy?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 18:16, 31 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Megi, spokojnie, w przyszłym roku też będzie sezon . Zdążysz posadzić te cisy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 09:03, 01 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AnnaMs- zaraz idę zajrzeć do Ciebie

Mrokasia- no bije się z myślami i nie wiem co zrobić....kupować te 20 cisów czy czekać... kupować czy czekać...
I jeszcze mam dużo tulipanów do posadzenia, ale to po niedzieli zrobię.

Anda- u was też już przymrozki są? Ja mam jeszcze 3 cisy co kupiłam do posadzebia- bo szukam im miejsca.
A powiedz mi- jagodę kamczacka to też można przesadzić? Rosną w takim miejscu,że trzeba je będzie dać gdzie indziej,a w to miejsce będę chciała na wiosnę świdośliwe tam posadzę.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:04, 01 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Johanka77 napisał(a)
Śliczne


Anda napisał(a)


Pieknie

Dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 09:48, 01 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Megi, mialam przymrozki ostatnie dwa dni. Bylo -2. Dalie mi zmrozilo i schowalam je wreszcie do garazu

Z cisami taka sprawa, ze sa zimozielone i potrzebuja troche wiecej wody niz rosliny zrzucajace liscie. Jesli je posadzisz i po ich posadzeniu zmrozi ziemie, a na dodatek bedzie slonecznie, to nie beda mogly ciagnac wody z ziemi.
U mnie takie wieksze mrozy normalnie pojawiaja sie dopiero w styczniu, wiec nawet po przymrozkach moge sadzic.
Sadzenie wiosna jest o tyle niebezpieczne, ze wiosna moze byc od razu bardzo cieplo i sucho na dodatek. Sadzenie jesienne jest jednak lepsze.

Edit, co do jagody kamczackiej to ja bym ja teraz przesadzila.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 12:31, 01 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa- sprawdzialm właśnie pogodę długoterminowa to dopiero około 13-14 listopada ma być na minusie w dzień i w nocy. To za mało czasu dla cisów?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:04, 04 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cisy zamówiłam będę sadzić. Mam nie dużo, ale lepsze to niż nic, obornik, super już przekompostowany.do każdego dołka będzie po trochu, wcześniej przekonałam z kompostem i mączka bazaltowa.
Kupiłam też ivory halo,żeby rozjaśnił mi kącik gdzie jest Red baron,żurawki na czerwień się przebarwiające i przekwitnięte już limelight,a zapomnialam,że on przecież ma czerwone gałązki ale myślę,że będzie tam pasował. Mam też miejsce na drzewo-trochę może nie jest to idealne miejsce,bo drzewo by rosło przed całą rabata , czyli w tle limelight i niższe nasadzenia- tu będę chciała coś co jesienią nie będzie miało czerwonych liści. Grobowo wygląda ten fragment działki, czerwień na tle zielonych tuj. Może Kanzan byłaby dobrym pomysłem?

Pytanko- wygrabiacie liście z rabat czy zostawiacie? W pobliżu brzozy u mnie tak wygląda. Na drzewie jeszcze mnóstwo drzew i zastawiam się czy jest sens już to wygrqbiac czy zostawić jeszcze...


Jak już odważyłam się cisy sadzić to Amanogawy też sadzić?


Edit. Za jakość zdjęcia przepraszam, ale mój telefon staruszek nie chce robić wyraźnych
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies