Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 16:17, 20 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Pomysł z drugą Pissardi super

To zielone drzewo to mógłby być Lucas, a to drugie zielone to może Prunus serrulata Fugenzo albo Prunus serrula.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:40, 20 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Johanka77 napisał(a)
Ja bym dała dwa Lucasy. Będzie taki akcencik.
Mi z pisardi pasuje.

Choć nie jestem Ewa

Anda napisał(a)
Pomysł z drugą Pissardi super

To zielone drzewo to mógłby być Lucas, a to drugie zielone to może Prunus serrulata Fugenzo albo Prunus serrula.


Dziewczyny, zgodne jesteście
Ewa,to trzecie drzewko jak się uda kupić w okolicy to kupię,a jeśli nie to się zobaczy co będzie

Od paru tygodni chce pojechać do dwóch szkółek ale nie ma kiedy, więc mam nadzieję,że w tym tygodniu się uda.
Wklejam zdjęcie jak teraz ta rabata ma wymiary- mogę poszerzyć jeśli radzicie.
A jak jest 5,5 metra miejsca na drzewo/ drzewa to zmieści się np jedno drzewo z szerszą koroną czy dwa np graby?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:26, 26 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Już prawie skończyłam przekopywać i będę powiększać, jakoś mi się to za małe wydaje,mało proporcjonalne
Tak sobie pomyślałam,że posadzę tam bordowe drzewo plus graba,może dam hameln albo stopę i moje Baronesse bo muszę ją z rabaty przesadzić, jakieś rozchodnik i jeżówki biale, a i może jakaś piwonie jedną.
No i ze 3 zimozielone cisy?
Tylko trzeba będzie to jakoś fajnego ułożyć na rabacie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:28, 27 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chciałam zamówić róże Soul,ale nie wiem ile sztuk należy kupić żeby posadzić wzdłuż do u 4,3 m. Czytałam,że po 2 latach dorasta do 1 metra, więc tak pomysłami,że może 5 sztuk byłoby ok?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 13:17, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
5 sztuk na 4 m? Za dużo. Z różami jest tak, że rozwijają się w zależności od warunków mniej lub bardziej. Jak u ciebie rosną róże? Jeśli dobrze, to planowałabym na jedną różę 1,5 m Ona się będzie rozkładać na boki.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 13:33, 27 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
5 sztuk na 4 m? Za dużo. Z różami jest tak, że rozwijają się w zależności od warunków mniej lub bardziej. Jak u ciebie rosną róże? Jeśli dobrze, to planowałabym na jedną różę 1,5 m Ona się będzie rozkładać na boki.


To mnie zaskoczyłaś czytałam że co 60 cm powinno się ją sadzić
U mnie rosną bardzo dobrze,ale u mnie ziemia jest dobrze przygotowana,ale u teściowej już gorsza ziemia jest :/
No to wezmę 3 sztuki
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:13, 01 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Parę dni mnie nie było ale też nic nie robię bo nie ma kiedy. pięknie pachną te abisyńskie
I czosnki już wzeszły
____________________
Magda W samym sloncu
andzia458 14:57, 01 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Jak się patrzy na takie intensywne kolory w taki bury dzień, jak dzisiaj, to od razu człowiekowi poprawia się humor.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sarenka 08:18, 04 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
andzia458 napisał(a)
Jak się patrzy na takie intensywne kolory w taki bury dzień, jak dzisiaj, to od razu człowiekowi poprawia się humor.

Powiem Ci, że ten mój ogród to najładniejszy jesienią.
Ania- zazdroszczę Ci,że u Ciebie coś się dzieje, u mnie zastój od kilku miesięcy...


Niestety nic nie zdążę ani kupić ani posadzić w tym roku. Od jakichś 2 miesięcy chce jechać do ogrodniczego i nic z tego. Wkurza mnie to bo chciałam wreszcie kupić i posadzić te drzewa,a tak to znowu czekanie...
Po obronił też pewnie nie pojedziemy.to chociaż mączka posypie i granulowanym, żeby cokolwiek dać tej ziemi...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:50, 29 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej.
Z braku czasu i sił nie robię w ogrodzie nic od miesiąca czy dwóch :/ zdążyłam tylko przekopać kawałek pod przyszłą rabatę, ale nie dałam tam ani obornika ani nic bo po prostu zabrakło czasu i sił niestety.
Tulipany jakieś 400 sztuk nadal czekają na posadzenie, ale zdrowie i brak czasu robią swoje...
Mam pytanie- co zrobić z różą w i ALSTROMERIA oraz runianka?? Przymrozki już były, a one stoją nadal na podjeździe
Niestety wychodze gdy jest ciemno i wracam gdy jest ciemno, a w weekend zdrowie szwankuje.
Poradzicie coś na te rośliny?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies