Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 16:59, 15 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
sarenka napisał(a)

Aaa myslalm że masz na myśli ten kawałek
Oczywiście chce tą rabatę potraktować jako całość.

Macie jakieś pomysl y jak to obsadzić?
H- hortensje
D- Danica
M- miskanty

Przed hortensjami jest Red baron i żurawki


To może jako oddzielenie rabaty od skrzyń powtórzyłabyś hortensje tam z boku?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:20, 15 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A one za dużo miejsca wtedy nie zjedzą? Bo to półtora metra by trzeba było liczyć. Mąż chce żeby można było przejść przez tą rabatę do skrzn ( tak mi się przypomniało)


Właśnie zdejmuje ręcznie darń i wyjmuję pędraki,ale wolno mi to idzie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:23, 15 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Myślę że w praniu wyjdzie jakie ostatecznie będzie wymiary miała ta rabata.tak żeby była proporcjonalna w miarę do reszty podwórka.
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:56, 15 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Wiesz, to zależy co chcesz tam posadzić. Przejście zawsze można zrobić pomiędzy hortkami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:33, 15 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Wiesz, to zależy co chcesz tam posadzić. Przejście zawsze można zrobić pomiędzy hortkami

No na pewno jakieś drzewo, coś zimozielone ( cis), coś kwitnącego wiosna i latem...
Są byliny które bym chciała jak jeżówki, brunnera czy trawy, rozchodniki. W sumie to samo co już rośnie ( prawie wszystko)...
Tylko te drzewa zostają- jakieś 2-3 trzeba wybrać, czym się sugerować dobierając im miejsce?? Bo jak myślisz, gdzie można by je dać?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 19:26, 15 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Jeśli chcesz dać drzewo w rabacie, to zwróć uwagę na to, jak się korzeni, żeby za 5 lat byliny nie zaczęły Ci marnieć. Poza tym jak drzewo urośnie, to będzie więcej cienia i pewnie będziesz musiała niektóre byliny wymienić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 20:20, 15 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To ja się poddaje. Może obsadze tylko bylinami i zostanie jak jest. Nie ogarniam tematu drzew...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:17, 16 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Troszkę poszukałam notatek jakie drzewa chciałam i chyab przy nich zostanę
Grab fastigiata ( lub podobny)
Kanzan
Jakiś platan czy klon jeśli takie istnieje że nie dorastaja do monstrualnych rozmiarów, szczepione wersję najlepiej
Wiśnia royal burgundy
Judaszowiec avondale
Amanogawy ( mam)
Śś ( mam)
Jeszcze jakieś chciałam,ale nie mogę sobie przypomnieć :/

Niestety o systemach korzeniowych niewiele wiem,tyle tylko że zwykle mają sercowaty kształt i rosną rozłożyscie


To jak znaleźć odpowiednie miejsce tak żeby drzewa potem nie przesadzać? Czym się sugerować? Czy na tej rabacie co zdjęcie dodawałam dać 2 drzewa- jeśli o rozłożystej koronie a 3 jeśli kolumnowe graby?
W którym miejscu je konkretnie zaplanować?
Czy w tą Luke co powstała po wysadzeniu Annabelle dać 1 czy 2 ?
Czy na nowej częściej dać 1 drzewo?
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 13:54, 16 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20464
Może zrób na kartce dokladnie caly plan dzialki, zaznacz dokladnie gdzie.,co jest ,tak bedzie łatwiej doradzic ....
Zaznacz też wymiary rabat
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
andzia458 13:58, 16 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
sarenka napisał(a)



To jak znaleźć odpowiednie miejsce tak żeby drzewa potem nie przesadzać? Czym się sugerować?


O, widzisz, to pytanie i ja sobie zadaję.
Nie ogarniam w ogóle tematu drzew....
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies