Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 12:51, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Annak napisał(a)
Ewuniu, obejrzałam Twoje zdjęcia nie czytając wpisu i już chciałam zakrzyknąć, że to jak dla mnie, gdy Asia napisała, że to specjalnie dla mnie wstawiłaś. Dzięki, więc będzie limelight. Chciałabym tylko inne kolory jeżówek też, bo hortek będzie kilka. Mam nadzieję, że nie przedobrzę z kolorami. Czy kosmosy siejesz bezpośrednio do gruntu? O ile pamiętam to jednoroczne? Jak je potem znajdujesz w tym gąszczu? Jak posiałam w ub. roku to potem wyrwałam, bo myślałam, że to chwasty
pozdr



Aniu Inne odmiany jeżówek sadź jak najbardziej. Najważniejsze żeby się powtarzały. Wybierz jakieś 3 odmiany i się na nich skoncentruj Ja do moich dosadziłam w sierpniu jeszcze Fatal Attraktion. Jeżówki się wysiewają, ale te nowoczesne odmiany mniej. One się krzyżują miedzy sobą, więc możesz mieć za parą lat inne jeżówki na rabacie, niż te, które posadzisz teraz

Kosmos sadziłam tylko raz chyba ze 3 lata temu i teraz się wysiewa. Ten gąszcz u mnie to właśnie jego "zasługa". W tym roku będę twarda i więcej siewek usunę lub przesadzę. Jego siewki wyglądają jak koperek albo natka od marchewki. Najpóźniej początkiem czerwca łatwo go rozpoznać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 13:44, 20 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ewa zachwycające widoki pokazujesz...
Muszę hortkom warunki poprawić, bo teraz im źle zdecydowanie i nawet nie kwitły...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Ewa777 14:13, 20 sty 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Po tych zdjęciach zatęskniłam za latem
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 17:07, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Oj, tez mi tęskno do wiosny, lata, ogrodu Co roku obiecuję sobie robić więcej zdjeć ogrodowych, bo właśnie teraz fajnie jest je sobie pooglądać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 17:25, 20 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Anda napisał(a)
Oj, tez mi tęskno do wiosny, lata, ogrodu Co roku obiecuję sobie robić więcej zdjeć ogrodowych, bo właśnie teraz fajnie jest je sobie pooglądać


Popieram.
Dobrze, że Fryderyk Ci nie narobił szkód. Miłego wekkendowania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 17:57, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Popieram.
Dobrze, że Fryderyk Ci nie narobił szkód. Miłego wekkendowania.


Dziękuję i nawzajem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gosika67 18:18, 20 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne letnie fotki. Też już cni mi się za wiosną.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
anabuko1 22:43, 20 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Och,,, jak przyjemnie patrzeć na takie śliczne hortensje.
Co to za odmiana ?
I jeżówki śliczne, duże kępy.
Moje nie wszystkie mają spore kępy.
Nie wiem czemu.
A to niebieskawe za jeżówkami to ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
10:31, 21 sty 2018
pawel_snopek napisał(a)

Ciekawe jak to drzewo rosło jak korzeni nie miało Widok średnio ciekawy:/


ostatnio coś takiego widziałam jak jechałam do Bielska tylko trawnika mniej ściągło i też się zdziwiłam ze takie wysokie drzewa maja korzenie tak płytko i rozłozyście nie wiem co to za drzewo było ale strach jeździć drogami bo tych drzew jest duzo niby chcemy drzewa ...ale przy drogach juz nie bo podczas każdej burzy lataja liscie i gałęzie w powietrzu czego osobiście sie boję bo jak sie dostanie takim czymś w szybe to w szoku o wypadek nie trudno. Tak więc jestem za tym żeby sadzic drzewa ale nie przy drogach
10:32, 21 sty 2018
Ewa777 napisał(a)
Po tych zdjęciach zatęskniłam za latem


Ewci ja szybciochem przewinęłam te foty bo jeszcze zime do końca lutego chcę ...więc nie ma co sie złudnie nakręcać że niby wiosna w styczniu będzie regularna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies