Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

KasiaBawaria 19:09, 21 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przegladam wlasnie twoj watek i czytalam, ze podlewasz tez gnojowka konska Ja tez, ale do tej pory tylko roze. Ile obornika na ile wody dajesz?Tez rozcienczasz 1 do10? Podlewasz tez inne rosliny tym? Ile razy w sezonie? Zarzucilam cie pytaniam i Zostawiam Leonardo
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 20:25, 21 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Tutaj żeby ktoś Cię zaprosił na herbatę do domu, to czasem rok potrzeba albo i dłużej
Polak potrafi, prawda?

No patrz.Ja w Essen mam inne doswiadczenia. Drzwi staly u wielu otworem. Za to tutaj ...tragedia Nawet sasiedzi, ktorzy uwazaja sie za przyjaciol potrafia godziny gadac przed domem.Albo przy plocie. My tu wszystkich sasiadow po przeprowadzce zaprosilismy na wino i kolacje i co?Zadnego zaproszenia z ich strony. Jedynie na sylwestrowe i letnie party garazowe. My home, my castle. Gosci tu sie w domu nie przyjmuje.I powiem ciezko mi troche z tym. Moj maz, Niemiec, pochodzi z Münster, gdzie czegos takiego nie zna. Tam sie wszyscy zapraszaja do domow. A tutaj trzeba jechac do wiekszego miasta by spotkac normalnych ludzi. Mam na szczescie dwie przyjaciolki Polki, w tym jedna tez wyszla za maz za Niemca, i oni mnie tu ratuja, bo inaczej zglupiec idzie
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 20:29, 21 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kamcia napisał(a)


To masz takie szczescie jak ja!!!


Co do Bawarczykow to masz racje - sa bardziej zyczliwi. Ja zawsze mowie, ze to ma zwiazek z pogoda. W Bremie to wiecej chmur niz slonca wiec i twarze niezadowolone.

Dlatego ja zawsze chcialam na poludnie Niemiec ale los tutaj mnie rzucil. A mnie sie zawsze Baden-Baden albo okolice Jeziora Bodenskiego marzyly.

Mieszkam na Bawarii juz ponad 6 lat i widze, ze bardzo zalezy to od tego gdzie sie jest. Roznica 10 km juz ma znaczenia. Mam znajomych Niemcow pod granica Szwajcarska i od lat probuja zostac tam zaakceptowani i niestety nadal sa traktowani jako obcy. Tutaj tez to widze. U mnie w miasteczku ludzie mili, ale na ulicy do domu nie zaprosza. W miasteczku 15 km dalej juz kompletnie inaczej. U mnie to Oberpfalz, podobno tone soli trzeba z nimi zjesc, by nie traktowali cie jak obcego
____________________
Zapraszam na kawe
tulucy 21:18, 21 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ewa a ten trzcinnik to jaki jest? Nie ekspansywny?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 12:49, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
gosika67 Gosiu, bardzo sie cni, ale chyba juz blizej niz dalej

Anabuko1, Aniu, ta hortensja to Limelight. Jezowki maja u mnie zyzne podloze i sa dosc plytko posadzone. Nie wiem jaka masz odmiane, ale ja mam te normalne, bezodmianowe Echinacea purpurea i one sa bardzo zywotne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:55, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
KasiaBawaria, Kasiu, ta gnojowka konska podlewam rzadko, bo nie mam regularnego dostepu do takiego obornika i robie to po prostu na oko Podlewac mozna wszystko. Ja to robilam tylko raz czy dwa w sezonie.

Ta miejscowosc w ktorej mieszkam to wlasnie taka zdystansowana. Podobno nie wszedzie tutaj tak jest. No coz, pecha mam po prostu My home, my castle - masz racje.

Tulucy, Lucjo, te trzcinniki ktore mam na mysli to Overdam albo Karl Foerster. Nie rozlaza sie i rosna w kepach. Dobrze sie czuja, jak nie maja za mokro. Wiosna dostaja troche kompostu i wiorkow rogowych i to wszystko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 13:20, 22 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
to może się namyślę na takie cudo...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 13:37, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
tulucy napisał(a)
to może się namyślę na takie cudo...



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 14:25, 22 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a ja mam super sasiadow. Odwiedzamy sie i w domach ale nie czesto. Mam tu znajomych z Turyngii, z nimi czesciej sie odwiedzamy i jeszcze jedna znajoma bawarska ale nie stad. Dla mnie wystarczajaco, bo i ja nie chce w moim palacu ciaglych odwiedzin hihi tak jak jest jest dobrze. Niedawno moja sasiadka na zebraniu w klubie ogrodnika powiedziala, ze dobrze, ze my we wsi nie mamy obcokrajowcow. Jak sie dwa razy spytalam czy jest pewna, to w koncu wpadla o co mi chodzi i powiedziala, ze ja juz zadomowiona jestem
Zapraszamy sie na urodziny i inne swieta. A wlasciwie to sasiedzi sami sie praszaja, bo o polnocy Stoja pod domem i raban robia no i jak tu takich nie zaprosic hihi niedlugo bedziemy okragle mojego meza swietowac to i u nas bedzie sie dzialo.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 14:34, 22 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Izabelo, masz szczescie, ze Twoj maz juz w tej wsi zasiedzialy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies