Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 12:09, 25 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
anna_g napisał(a)
Na fotkach nie widzę takiej różnicy i oba te ciemne są piękne (wybaczcie że nazwy pominę). Ja nawet nie wiem czy takie u nas można kupić. Zaraz sprawdzę.

edit: sprawdziłam wujek Google pokazał kilka stron z Karfunkelstein (kupić nie bardzo), a w przypadku Vorgebirgsglut - pokazał się tylko jeden wynik zgadnijcie jaki - czyżby Doświadczalnia bylinowo-różana ? Tak, tak, tak


Poszukaj jeszcze Sedum Arthur Branch
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:10, 25 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
KasiaBawaria napisał(a)
No ja wlasnie nie widze tego vorgebirgsblut. Swietna nazwa, ale cos mi sie wydaje, ze to odmiana tej szkolki bo w necie praktycznie go nie ma.


Może być, że to bardziej lokalna odmiana, bo jeszcze tylko w szkółce przyklasztornej Maria Laach widziałam tego rozchodnika.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 12:22, 25 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ewa, edytowałam mój post na poprzedniej stronie i wstawiłam zdjęcie Sedum Touchdown Teak,czy on jest podobny do Twojego?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basilikum 15:31, 25 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
fajna ta nazwa Karfunkelstein to taki magiczny kamien,ktory pomagal znikac rozchodnik sliczny jest. Moze kiedys go gdzies znajde. Ja mam dwa nowe kupione w zeszlym roku, ktore w tym beda pierwszy raz u mnie kwitly (musze na na dwor wyjsc i sprawdzic, bo moze to juz).

Fotki jak zwykle super, kolory powalaja. A ta lilia to poprostu pieknosc
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
eVka 15:47, 25 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Jeśli róże w donicach to najlepiej gdzieś w półcieniu ze względu na zmiany klimatyczne

W balii mam Sagittaria sagittifolia, Salvinia natans, Ceratophyllum demersum, Hippuris vulgaris, Lythrum salicaria, Equisetum fluviatile i Nymphaea tetragona.

Przymierzam się do róż w donicach, powiedz one zimują bez problemu. Trzeba je jakoś specjalnie zabezpieczać? Donicę chcę wyłożyć styropianem od środka.
Salwinię też mam, rozrasta się niemiłosiernie Sagittaria sagittifolia - to chyba strzałka wodna, fajowa jest też mam, Ceratophyllum demersum - mam, grzybienia karłowatego
Hippuris vulgaris - bardzo ciekawe, nie znałam, może przy drugim zbiorniku kupię. Je się sadzi w podłożu? Skrzyp też mam w planach.
Odławiasz i wyrzucasz rozrośnięte rośliny, żeby za bardzo nie zarosły balii?

Nowe zdjęcia niesamowite. Oprócz cudnego ogrodu, ferii barw kwiatów robisz po prostu
zachwycające zdjęcia, wysokiej jakości!
____________________
sarenka 04:53, 26 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, czy mogłabyś mi podpowiedzieć co zrobić z taką róża? O warunkach w jakich rośnie się nie chce wypowiadać bo miała słoneczne miejsce... miała.teraz to co rośnie wokół jest parę razy wyższe. Na jesieni znowu będzie miała więcej światła i dostęp bedzie swobodniejszy

Drugiej widziałam, że liście od dołu zżółkły. Nie wszystkie,ale na samym dole.

2.Moja Baronessa powtarzać będzie kwitnienie- czy można jeszcze róże zasilić teraz jak kwiaty są w pąkach?
____________________
Magda W samym sloncu
Zuzka25 07:13, 26 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Sarenka, a nie masz przypadkiem opuchlaków? Pytam, bo u mnie w tym roku opuchlaki upodobały sobie różę Pastellę rosnącą w donicy i liście mam bardzo pogryzione. Tak jak u Ciebie. I wiem ,że wiosną w bryle korzeniowej były larwy opuchlaków. Rok temu róża była piękna, cały czas kwitła, a w tym roku jest mizerna, prawie nie kwitnie.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
sarenka 09:32, 26 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zuzka25 napisał(a)
Sarenka, a nie masz przypadkiem opuchlaków? Pytam, bo u mnie w tym roku opuchlaki upodobały sobie różę Pastellę rosnącą w donicy i liście mam bardzo pogryzione. Tak jak u Ciebie. I wiem ,że wiosną w bryle korzeniowej były larwy opuchlaków. Rok temu róża była piękna, cały czas kwitła, a w tym roku jest mizerna, prawie nie kwitnie.
ta róża rośnie na sąsiedniej działce, oddalona od mojej baroneski jakieś 30 metrów o moją póki co nie jest pogryziona. Ta że zdj jest w gąszczu warszawianek, więc być może tam yr opuchalii działają, ciężko powiedzieć bo w te chaszcze teraz nie zaglądam za bardzo
____________________
Magda W samym sloncu
gogo 11:51, 26 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ewo, wcale nie znać na Twoich roślinach upału, pięknie kwitną
U mnie kwiaty szybko przekwitają przypalane przez słońce
Podoba mi się Twój sposób sadzenia roślin, żeby stale coś kwitło, jedno po drugim.
Ja mam z tym problem, bo chciałabym kwitnięcia na okrągło, a tak niestety nie ma.
Choć staram się mieć kwiaty długo kwitnące i takich szukam.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Anda 17:52, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kokesz napisał(a)
Ewa, edytowałam mój post na poprzedniej stronie i wstawiłam zdjęcie Sedum Touchdown Teak,czy on jest podobny do Twojego?


Nie, ten na zdjęciu jest ciemniejszy. Poszukaj Arthur Branch, ten jest podobny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies