Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 17:53, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Basilikum napisał(a)
fajna ta nazwa Karfunkelstein to taki magiczny kamien,ktory pomagal znikac rozchodnik sliczny jest. Moze kiedys go gdzies znajde. Ja mam dwa nowe kupione w zeszlym roku, ktore w tym beda pierwszy raz u mnie kwitly (musze na na dwor wyjsc i sprawdzic, bo moze to juz).

Fotki jak zwykle super, kolory powalaja. A ta lilia to poprostu pieknosc


Dziękuję Widziałam Twoje rozchodniki. Myślę, że to roślina przyszłościowa ze wzgl. na zmiany klimatyczne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:08, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
effka napisał(a)

Przymierzam się do róż w donicach, powiedz one zimują bez problemu. Trzeba je jakoś specjalnie zabezpieczać? Donicę chcę wyłożyć styropianem od środka.
Salwinię też mam, rozrasta się niemiłosiernie Sagittaria sagittifolia - to chyba strzałka wodna, fajowa jest też mam, Ceratophyllum demersum - mam, grzybienia karłowatego
Hippuris vulgaris - bardzo ciekawe, nie znałam, może przy drugim zbiorniku kupię. Je się sadzi w podłożu? Skrzyp też mam w planach.
Odławiasz i wyrzucasz rozrośnięte rośliny, żeby za bardzo nie zarosły balii?

Nowe zdjęcia niesamowite. Oprócz cudnego ogrodu, ferii barw kwiatów robisz po prostu
zachwycające zdjęcia, wysokiej jakości!


Róże w donicach zimują bez problemu, jesli zadbasz o parę drobiazgów Tutaj napisałam elaborat na ten temat

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=760#post_4

A tu artykuł Ani
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/196-roze-w-pojemnikach


Salwinia się rozrasta, ale to dobrze. Zacieniona powierzchnia wody jest obroną przeciwko glonom. Grzybień produkuje tlen i zużywa nawóz, który tworzy się w wodzie, a którego potem brakuje glonom. Hippuris też się mocno rozrasta, ale w donicy u mnie. Wiesz, takiej dla roślin wodnych. Dałam mu juz taka trochę większą. Zużywa nawóz i zacienia powierzchnię wody.
Nie odławiam roślin, bo właśnie chcę, żeby powierzchnia była zakryta, żeby nie tworzyły się glony. W takim małym zbiorniku nie wytworzę równowagi biologicznej, więc chociaż tak się staram

Cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:16, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
sarenka napisał(a)
Ewa, czy mogłabyś mi podpowiedzieć co zrobić z taką róża? O warunkach w jakich rośnie się nie chce wypowiadać bo miała słoneczne miejsce... miała.teraz to co rośnie wokół jest parę razy wyższe. Na jesieni znowu będzie miała więcej światła i dostęp bedzie swobodniejszy

Drugiej widziałam, że liście od dołu zżółkły. Nie wszystkie,ale na samym dole.

2.Moja Baronessa powtarzać będzie kwitnienie- czy można jeszcze róże zasilić teraz jak kwiaty są w pąkach?


Teraz nie zasilałabym już nawozem długodziałającym. Ja teraz zasilam tylko róże w donicach Róż w gruncie nie zasilam. Jeśli mi się przypomni to dostaną końcem sierpnia magnez z Kalium.

Ta róża jest trochę objedzona, ale ogólnie wygląda zdrowo. Tą jedną gałązkę przycięlabym przy pięciolistku. Przy trzylistku nie tniemy. Staraj się na bieżąco usuwać chwasty, bo one kradną nie tylko światło, ale i pokarm.
Liście mogły zżółknąć ze względu na małą ilość światła, albo ze względu na suszę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 18:43, 26 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)


Nie, ten na zdjęciu jest ciemniejszy. Poszukaj Arthur Branch, ten jest podobny


Ten u nas też niedostępny
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sarenka 19:42, 26 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję Ci Ewa za odpowiedź. To nie moja róża i ogólnie ja się nie wtrącam w ta ilość tych warszawianek
____________________
Magda W samym sloncu
kasiab 19:48, 26 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1517
Ewo przyjdziesz i się wypowiedź w kwestii róży i zestawienia?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 21:05, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
gogo napisał(a)
Ewo, wcale nie znać na Twoich roślinach upału, pięknie kwitną
U mnie kwiaty szybko przekwitają przypalane przez słońce
Podoba mi się Twój sposób sadzenia roślin, żeby stale coś kwitło, jedno po drugim.
Ja mam z tym problem, bo chciałabym kwitnięcia na okrągło, a tak niestety nie ma.
Choć staram się mieć kwiaty długo kwitnące i takich szukam.


Te zdjęcia były robione tuż przed upałami. Teraz rośliny też są umęczone i poprzypalane. Dzisiaj była burza i się już trochę ochłodziło. Mam nadzieję, że jutro też jeszcze będzie padać.
Tego sadzenia roślinach kwitnących cały czas sie uczę. Rownież lubię byliny długo kwitnące, np. gaurę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 00:48, 27 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Zazdroszczę nawet burzy, żeby tylko padało.
Bo już nie mam deszczówki, zużyłam 1000 l
Mam różową gaurę, kupiłam, nie wiedząc co to, ale podobały mi się bordowe listki.
Wzięłam tylko dwie i żałuję, bo jest super.
Po krótkiej przerwie zaczyna kwitnąć.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kokesz 07:05, 27 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Moją gaurę kupiłam 3 lata temu i ciągle jest
Na zimę przykrywam ją gałązkami świerkowymi.
Też zaczyna kwitnąć
Mam tę z ciemnym liśćmi i ciemno różowymi kwiatkami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 10:33, 27 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Połączenie tej ciemnej lilii z dalią idealne! A sama lilia, choć zwykle nie lubię "kolorowych"- magia!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies