Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 18:57, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
jolanka napisał(a)
Ewa, połączenia kolorystyczne obłędne, masz dziewczyno talent


Jolu, dziękuję bardzo Aż mi serducho pikło
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_g 19:49, 24 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Anda napisał(a)


Ale fajnie, że zajrzałam bo tu tyle cudowności.

Tym razem - oprócz fotek samych w sobie, bo ja uwielbiam tego typu fotki - przykuła moją uwagę szałwia Amethyst - bardzo taka delikatna a piękna. Jeszcze na tym zdjęciu z trawkami.
I ten ciemny rozchodnik - piękny - w kompozycjach i bez też. Widziałam już takiego albo podobnego u KasiBawarii - czy to może Karfunkelstein (tak mi Kasia napisała choć nie była pewna- ja taka mądra nie jestem, w dodatku w języku obcym). Naprawdę bardzo mi się podoba.

Pogody współczuję. Nas lipiec w zasadzie pogodowo rozpieszcza bo upałów nie ma i oby tak zostało.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
kasiab 19:55, 24 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
I ja jestem oczarowana Twoim ogrodem... Ta szałwia z pierwszego zdjęcia istna bajka! Właśnie zapragnęłam ją mieć...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 19:58, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
anna_g napisał(a)


Ale fajnie, że zajrzałam bo tu tyle cudowności.

Tym razem - oprócz fotek samych w sobie, bo ja uwielbiam tego typu fotki - przykuła moją uwagę szałwia Amethyst - bardzo taka delikatna a piękna. Jeszcze na tym zdjęciu z trawkami.
I ten ciemny rozchodnik - piękny - w kompozycjach i bez też. Widziałam już takiego albo podobnego u KasiBawarii - czy to może Karfunkelstein (tak mi Kasia napisała choć nie była pewna- ja taka mądra nie jestem, w dodatku w języku obcym). Naprawdę bardzo mi się podoba.

Pogody współczuję. Nas lipiec w zasadzie pogodowo rozpieszcza bo upałów nie ma i oby tak zostało.


Dziękuję Aniu
Amethyst jest dość wysoka. U mnie ma ok. 80 cm. To mocna roślina
Ten ciemny rozchodnik to Vorgebirgsglut. Jest trochę niższy od Karfunkelstein.

Pogoda jak w piekarniku Mam nadzieję, że niedługo te upały przejdą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_g 20:03, 24 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzięki Ewa.
Amethyst może mocna ale jak delikatnie wygląda na Twoich zdjęciach.
Za nazwę rozchodnika dziękuję - jestem pełna podziwu że ją pamiętasz, bo ja nawet jej za bardzo przeliterować nie mogę, nie mówiąc już o przeczytaniu.
Niemniej naprawdę piękna roślina.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Jola_M 20:28, 24 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Lilia i Agastache, Gaura, Cerinthe major


wzdycham do gaury wiadomo ale Ewuś jak to jest, że jak oglądam Twoje zdjęcia to się wzruszam... czy to normalne???
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Helen 21:19, 24 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
Wszystkie widoczki zachwycają, ale kosmos i przedogródek to mistrzostwo
____________________
Helen - Hortensjowo
greg66 21:20, 24 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Anda napisał(a) [img size=318x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/190/1905789/original.JPG[/img]

Ewo to agapant, bo sobie kupiłem ale mój na razie jeszcze się nie rozwinął.
Piękny masz ogród a mnie gaura kusi jest w szkółce ale biało różowa.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ryska 21:24, 24 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11625
Ojjojjoj uczta dla oczu mnie dziś spotkała. Cudowne połączenia. Ciemny rozchodnik i róża to bardzo zgrany duet.
Szukam polskiej nazwy Echium plantagineum 'Blue Bedder' - żmijowiec babkowaty mi wyszło. Czy on pomiędzy stipą wyglądałby dobrze czy raczej jest niski?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Waclaw 21:44, 24 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Zachwyciłem się zdjęciami. Najpierw chciałem cytować ale w miarę oglądania doszedłem do wniosku, że musiałbym wszystkie.
Ewo ujęcia, dobór, wszystko - zachwyca.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies