Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

galgAsia 21:07, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Munstead Wood i Princess Alexandra … no uwielbiam po prostu. Są przepiękne!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 21:47, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Kasia_CS napisał(a)


Wypatrzyłam krzak-ale to Ty ją masz w końcu w gruncie, czy wstawioną w rabatę w donicy.. a może zadołowaną w donicy?


Moje dalie mam wszystkie w donicy. Wycięta ze zdjęcia

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:47, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
galgAsia napisał(a)
Munstead Wood i Princess Alexandra … no uwielbiam po prostu. Są przepiękne!


Różyczki dziękują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katte 22:05, 22 wrz 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Cześć kochana !
Melduję się na posterunku - niestety blokada antyspamowa mnie dopadła.
System potraktował moje cytowanie jako spam , i dopiero w południe
Ronin pomógł .
Obserwowałam tymczasowo bez logowania ,
Jestem w drodze do Poznania to nadrobię co nieco
Buziaki
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 22:10, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Katte napisał(a)
Cześć kochana !
Melduję się na posterunku - niestety blokada antyspamowa mnie dopadła.
System potraktował moje cytowanie jako spam , i dopiero w południe
Ronin pomógł .
Obserwowałam tymczasowo bez logowania ,
Jestem w drodze do Poznania to nadrobię co nieco
Buziaki


Kasiu, a wiesz, że się zastanawiałam, dlaczego Cię tu tak mało? Dobrze, że wróciłaś, znaczy możesz pisać

Poznań odwiedzę mniej więcej za miesiąc
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katte 22:19, 22 wrz 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Dwa tygodnie bez was było wiecznością !
Ronin w Japonii , Danusia też zalatana - ale jakoś udało się kontakt złapać
żeby mnie odblokował.
Jutro podpisuję umowę i zabieram służbowe auto i spowrotem do domu.
Ale gdyby coś to się odezwę że jadę jesCze
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Magara 22:51, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Anda napisał(a)


A kiedy przychodzą mrozy do Ciebie? U mnie jeszcze długo będzie w miarę ciepło, więc tutaj można byliny jeszcze dzielić. Nie wiem, jak u Ciebie z pogodą. Może warto poczekać do kwietnia?

Ewa, według accuweather temperatury ujemne mają być dopiero od połowy listopada... ale ja ani tym prognozom ani prognostykom już nie za bardzo wierzę - Kaszubska ziemia i pogoda ma gdzieś tych mądrych prognostyków i ich założenia i robi swoje jak Jej pasuje
ten zawilec strasznie cieszy moje oczy, nie chcę mu zrobić krzywdy więc może faktycznie poczekam do wiosny i nie będę go teraz ruszać
a na wiosnę wykopać i podzielić?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
gogo 00:01, 23 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ewo, pokazałaś cudne róże, a kolory z przedogródka to mój ulubiony zestaw
Przeczytałam, że planujesz posadzić judaszowca, bardzo mi się podobają, ale dla mnie jednak za duże.
A czy brałaś pod uwagę albicje, są cudne, tylko nie wiem, jak naprawdę z zimowaniem u mnie.
Najbardziej pasowałyby mi drzewka w donicach
Mam pytanie: kiedy i jak przesadzić różę pnącą nn, nie jest wysoka.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Poppy 13:01, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


W zamian chciałabym właśnie tą morwę Fruitless, ale znów się waham, bo to oznaczałoby regularne cięcie. Morwa kagayamae rośnie wolniej i jest mniejsza. Tylko trudno ją dostać jednopniową. Mam jeszcze dużo czasu, więc coś wymyślę. Może odwiedzę w przyszłym roku znów jakieś ogrody i zobaczę coś ciekawego


Jesli raz w roku, czy dwa to nie bedzie to problem, zywoploty tez trzeba ciac. Morwy za Toba chodza od dawna, wiec moze powinnas ulec, no chyba, ze wieksze chciejstwo wypatrzysz.

Anda napisał(a)



Mój Novalis bardzo kiepski. Wystartował super, a potem było mu coraz gorzej. Myślę, że to wina bzu sąsiada za płotem. Teraz jest już bez liści, takie jeden badylek. Ciekawa jestem, czy odbije wiosną. Za to William wygląda super i cały czas jest zdrowiutki.


Szkoda, ale moze sie za rok wezmie za siebie i odbije porzadnie. Inne roze za to obledne, nawet nie wiesz, jak kusisz Munsted Wood. Austin powinien Ci placic za reklame, na ich stronie jest mocno niewygledny moim zdaniem Zreszta, inne roze tez moglabys im sfocic!

Anda napisał(a)


Persimonn to Kaki Bardzo je lubimy, są pyszne.
Loquata jeszcze nie jadłam. To japońska nieszpułka? Jadłam tylko te normalne nieszpułki, po mrozach oczywiście.
A drzewko truskawkowe to świetny pomysł do donicy. U Ciebie na pewno przezimuje. U mnie to znak zapytania. Jak już będziesz go mieć, to może sobie też sprawię i będę korzystać z Twoich doświadczeń
Normalnie Ci zazdraszczam tego ciepłego klimatu


Drzewko truskawkowe mam, od roku, a jakze, zime przezylo w donicy. Kwitlo, ma nawet owocki, z czego sie b ciesze. u nas maja je w gruncie jako takie wielkie krzaki, ale slabo mi sie to podobuje, tym bardziej, ze ja tna, a jako drzewka maja lepszy pokroj.
Nie mam pojecia o japonskich nieszpulkach Te, ktore jadam wygladaja jak takie male jabluszka/morele. We wloszech dojrzewaja na pewno w okolicach maja/czerwca, bo wtedy nas nimi czestuja, wiec przemrozone byc nie musza. One kwitna zima, przynajmniej u nas, wiec wiadomo, jak mroz dopadnie, czy to zima, czy wiosna, to po owocach.

I juz nie pamietam, czy pisalam: kupilam okazyjnie amelanchier ballerina. Za dyche, okazyjnie, na wyprzedazy. Ma jakies 140-150cm wzrostu, z donica Boje sie tylko, ze za wolno bedzie rosl.

I jeszcze raz sie powtorze, pieknie u Ciebie
Uwielbiam przycupnac tu z kawa, zwlaszcza jak sa nowe zdjecia!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Pszczelarnia 13:18, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Ogrodów mam jeszcze parę. Niektóre relacje nie są zbyt obszerne, bo ogrody mi się po prostu nie podobały lub były niefotogeniczne Dasz wiarę, że jest coś takiego, jak niefotogeniczny ogród? Pewnie moja wina, że nie potrafiłam wydobyć jego piękna.

(...)


Co to jest niefotogeniczny ogród wg Twojego oka, Ando? Chyba jednak wina ogrodu nie Twoja.

Gdzie byłaś w Holandii? My jeszcze prerię chcemy zobaczyć i dalie jesienne w październiku.

Agapant i dalia pomarańczowa (do kan nie mogę się przekonać) super!

Czy głóg szczepiony na pniu (gatunek) albo trzmielina oskrzydlona też na pniu szczepiona wytrzyma polskie zimy w donicy? Jak myślisz?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies