Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 13:14, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
mira napisał(a)
Widzę że i dalie znalazły miejsce w donicach i to wcale nie małe - ta creme de cassis jest cudowna widziałam w niedzielę u Kondzia i zapisałam nazwę

nie smuć się że sezon się kończy, pomyśl że pod ziemią już się szykuje kolejny sezon - wykopałam floksy a tam już nowe pędy, a piwonie i wiele - dzieje się tylko nie wszystko widać - no i będziemy mieć czas na oglądanie zdjęć

pozdrawiam


Miro, masz rację, zima to czas odpoczynku i przemyśleń i szukania nowych rozwiązań. Nie smucę się zatem, tylko cieszę na kolejne wysiewy w marcu

I to co pisałaś wcześniej to też prawda, królowa jest tylko jedna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:17, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ewa777 napisał(a)
Dla mnie największą wartością jest to, że Ty Ewciu masz doświadczenie i umiesz się nim dzielić z nami Bardzo Ci za to dziękuję
Na dodatek lubię też zaglądać do Ciebie, bo robisz tak piękne zdjęcia, że można nimi nacieszyć oczy i duszę


Dzięki Ewuś Ty też dzielisz się swoim doświadczeniem i ja również bardzo to doceniam Nie ma to jak wymiana. Każdy może znaleźć i podzielić się swoimi przemyśleniami i obserwacjami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:22, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tamaryszek napisał(a)
Tak, tak, chęć dzielenia się wiedzą jest bezcenna. Szkoda tylko, że nie zawsze da się skorzystać... Np. jarzmianki z paprociami urocze, ale u mnie e kwiatki wegetują. No, na początku sezonu ładne, a potem klęska, o żadnym powtarzaniu kwitnienia nie ma mowy. Mimo podlewania, chyba mają za sucho.
Rabata przy tarasie śliczna.


Z jarzmiankami mam małe doświadczenie, bo są u mnie dopiero od wiosny. Ponowne kwitnienie pewnie zależy również od odmiany. U mnie za to orliki na początku kiepsko dawały sobie radę. Teraz jest już lepiej, siewki dają radę, ale chyba wolę jarzmianki. Tam gdzie rosną mają glebę żyzną i niezbyt suchą, i najwyraźniej im to służy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:23, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do relacji z ogrodu w północnych Niemczech

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10086-ogrod-panstwa-lange-hilmers-w-marklendorf

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
abiko 13:39, 03 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Anda napisał(a)


Dzięki donicom dalie wydają się wyższe. Mam wrażenie, że w donicy dalie są niższe niż w rabatach. To pewnie zależy również od odmiany


Mam podobne odczucie, ale nie wiem czy to zależy od odmiany, czy donica najzwyczajniej ogranicza im wzrost. Sadzę dalie od kilku lat i do donic i do gruntu i zawsze w gruncie są ładniejsze i większe. Nawet te miniaturowe, które mamOczywiście ślimaki lubią je jednakowo
Ale, że róże Ci zimują w takich małych doniczkach?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 13:49, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
abiko napisał(a)


Mam podobne odczucie, ale nie wiem czy to zależy od odmiany, czy donica najzwyczajniej ogranicza im wzrost. Sadzę dalie od kilku lat i do donic i do gruntu i zawsze w gruncie są ładniejsze i większe. Nawet te miniaturowe, które mamOczywiście ślimaki lubią je jednakowo
Ale, że róże Ci zimują w takich małych doniczkach?


Hmm, a z czego wnosisz, że donice z różami są małe? Napisałam coś takiego gdzieś?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgorzata_s... 15:11, 03 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Anda napisał(a)
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do relacji z ogrodu w północnych Niemczech

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10086-ogrod-panstwa-lange-hilmers-w-marklendorf



Ależ mi się podoba ten ogród , taki swojski i zadbany bardzo Idę oglądać jeszcze raz
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Milka 15:21, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja obejrzałam, zachwycający. Rzuciło mi się w oko wielkie iglaste drzewo, ciekawe, co to za okaz, bo nie sosna. No i zgapię pomysł z tymi domkami na ścianę, fantastyczny, już niedługo zima, można tworzyć. dzięki za relację.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 18:24, 03 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Uwielbiam jesien. I zime tez kazdy sezon ma cos do zaoferowania. I gdyby nie bylo zimy nie cieszylibysmy sie z wiosny.
____________________
Zapraszam na kawe
Milka 20:28, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasia..no w punkt trafiłaś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies