Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Katte 14:01, 05 paź 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Halo , halo , miałam ostatnio bardzo intensywny tydzień ...
Zarosłam buszem , nie ma kiedy wsadzić rąk żeby wypielić.....
Dziś chwila to trochę warzywnik ogarnę ... i tyle.

Jutro znowu wołają do Poznania ehhh.... na jeden dzień.
Niby mam tylko największe sieci , a roboty po kokardki.

Co u Ciebie ? Czy już jesień w ogrodzie ?




____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
KasiaBawaria 15:22, 05 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Oj tam, Ty zimą masz śnieg, to jest w ogóle coś innego niż tutaj
A wiosnę mogłabym docenić zaraz po lecie i jesieni


Neee chociaz jeden miesiac szarosci i bieli musialby byc Przyznaje, ze 4 miesiace to gruba przesada Ale uwielbiam jesien i zime za kominek, cieple skarpety, goraca herbate i gazete w reku
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 22:11, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
gogo napisał(a)
Ewo, planuję w przyszłym roku kupić dalie i uprawiać w doniczkach.
Po zobaczeniu Twoich okazów jeszcze bardziej pomysł mi się podoba
Nawet wolę, żeby były niższe
Podoba mi się pokazany ogród, lubię takie parkowe ogrody, są bardzo klimatyczne.
Dobrze, że miałaś możliwość zwiedzania.


Daliami zaraziły mnie tutejsze ogrodniczki, Danusia, Mira, Pszczółka i jeszcze parę innych dziewczyn Fajnie, że się na nie zdecydowałaś.

Również się cieszę, że mam możliwość zwiedzania prywatnych ogrodów. To bardzo poszerza horyzonty i wiele można się nauczyć, podpatrzyć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:13, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
abiko napisał(a)


Ha.. czyli duże ale tak z ciekawości to jak dużeWiesz ściągę muszę zrobić, żeby wcisnąć więcej.. bo w gruncie już nie za bardzo


Ha Moje mają 50 cm wysokości. Szerokość to chyba tylko 30cm. Nie pamiętam. No i właśnie z powodu braku miejsca mam je w donicach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:14, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Katkak napisał(a)

Ok Ewunia, dzięki. Nadchodzi ten czas


U Ciebie szybciej niż u mnie. Tutaj dość chłodno i mokro, ale noce jeszcze wyraźnie na plusie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:22, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
basia3012 napisał(a)
Ewuniu, odnalazłam te Twoje domki dla owadów, o których piszecie. Ale chyba z 50 stron przewertowałam zanim je znalazłam. Bardzo ładnie wykonane i przede wszystkim potrzebne. Czy długo czekałaś na lokatorów?
Przepiękny przedogródek, różyczki cudne, taras wspaniały.
A wiedzy u Ciebie jak zawsze multum. Dzięki Twoim radom dotyczącym cięcia hortensji, mam je teraz sztywne, proste, bujne. Tylko cięłam je nie jesienią a wiosną.( Bo dopiero zimą się o tym cięciu dowiedziałam.) Przy okazji dopytam, czy Twoi znajomi z Niemiec tną hortensje jesienią, zimą? A dokładnie to kiedy?
Pozdrawiam serdecznie.
Ewuniu, mąż wyhodował arbuza. Dużego. Czy u Was też je uprawiają?


Na lokatorów nie czekałam prawie wcale. Sikorki od razu były zainteresowane. Wybrałam specjalnie takie z małymi otworami, żeby sikorki modraszki mogły je zasiedlić. Jedna z budek co roku jest zasiedlona. Budki wiszą blisko siebie, dlatego zawsze tylko w jednej są pisklaki. Zimą obie budki używane są do noclegów
Basiu, przedogródek i taras dziękują
Niemcy hortensje tną wiosną. Ja zresztą też. Dokładnie to chyba w kwietniu
Arbuzy też się tu uprawia, ale osobiście nie znam nikogo, chyba. Musiałabym podpytać wśród znajomych ogrodników. Zaraz wpadnę obejrzeć Twojego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:24, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Kasia_CS napisał(a)


Za to się obawiam czy a laguna nie zdziczała, bo ma jakieś dziwne liście i to nawet na jednym pędzie jakby 2 rodzaje


Wstaw te fotki Laguny. Może będzie można coś rozpoznać.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:29, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Katte napisał(a)
Halo , halo , miałam ostatnio bardzo intensywny tydzień ...
Zarosłam buszem , nie ma kiedy wsadzić rąk żeby wypielić.....
Dziś chwila to trochę warzywnik ogarnę ... i tyle.

Jutro znowu wołają do Poznania ehhh.... na jeden dzień.
Niby mam tylko największe sieci , a roboty po kokardki.

Co u Ciebie ? Czy już jesień w ogrodzie ?






Hej Kasiu, fajnie Cię czytać
Chwasty jeszcze u Ciebie rosną? U mnie przystopowały. Teraz jest tu bardzo mokro, więc jesienne pielenie jeszcze czeka na lepszą aurę Do warzywnika już chyba z cztery dni nie zaglądałam. W ogrodzie jeszcze wszystko zielone. Oprócz hibiskusów, ale one ze względu na suszę kiepsko wyglądają w tym roku. Zastanawiam się nad ich wymianą. Tylko na co?

Dobrze, że masz fajną pracę, ale mogłaby być mniej męcząca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:30, 05 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
KasiaBawaria napisał(a)


Neee chociaz jeden miesiac szarosci i bieli musialby byc Przyznaje, ze 4 miesiace to gruba przesada Ale uwielbiam jesien i zime za kominek, cieple skarpety, goraca herbate i gazete w reku


Nieee, zimą zawsze tyję od tego siedzenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
basia3012 23:11, 05 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
Anda napisał(a)


Na lokatorów nie czekałam prawie wcale. Sikorki od razu były zainteresowane. Wybrałam specjalnie takie z małymi otworami, żeby sikorki modraszki mogły je zasiedlić. Jedna z budek co roku jest zasiedlona. Budki wiszą blisko siebie, dlatego zawsze tylko w jednej są pisklaki. Zimą obie budki używane są do noclegów
Basiu, przedogródek i taras dziękują
Niemcy hortensje tną wiosną. Ja zresztą też. Dokładnie to chyba w kwietniu
Arbuzy też się tu uprawia, ale osobiście nie znam nikogo, chyba. Musiałabym podpytać wśród znajomych ogrodników. Zaraz wpadnę obejrzeć Twojego


Ewuniu, dziękuję.
Mnie coś się kojarzyło o cięciu hortensji na jesieni i zasileniu nawozem wczesną wiosną gdy słonko już wysoko ale jeszcze trochę śniegu leży. Ale sama nie wiem gdzie to słyszałam. Wydawało mi się, że U Ciebie tak robi przewodniczący koła ogrodniczego i ma piękne hortensje. Ale może się mylę.

Bardzo dziękuję za te informacje, w takim razie będziemy ciąć hortensje wiosną. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies