Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 15:08, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Katkak napisał(a)
Ewunia przymierzam się do przesadzenia jednej róży. Zrobić to już teraz, czy jeszcze zaczekać?


Kasiu, a jaka ma być pogoda u Ciebie? Mrozy zapowiadają? Najlepiej przesadzać różę jak już zacznie zapadać w sen, żeby po przesadzeniu i przycięciu nie zaczęła wypuszczać nowych listków. Poczekałabym przynajmniej do temperatury poniżej 5-ciu stopni w nocy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:10, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
anabuko1 napisał(a)
Dobry patent z tymi różami w donicy.
Tak. Może nie będą chorować ?
Bez problemów tak zimują ?
Czy trzeba okrywać ?
Też mam do przesadzanie ze 3 róże i zastanawiam czy już można czy jeszcze trochę ?
Pozdrowki zostawiam


Aniu, przesadzanie zależy od temperatury, pogody. Najlepiej, gdy róża już zacznie zasypiać, żeby po przesadzeniu nie zaczęła wypuszczać nowych liści

Moje róże w donicach zimują bez problemu, ale u mnie troszkę cieplej zimą niż u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:11, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Agania napisał(a)
Ten ogród Ewa jest bardzo fotogeniczny...bardzo mi się spodobał


Cieszę się bardzo. Na miejscu jest ładniejszy niż na zdjęciach. Ma wspaniałą atmosferę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:22, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasia_CS napisał(a)
z tymi jarzmiankami to mi w szkółce zapowiedzieli, że z całej mojej listy zakupów, to jedynie problematyczne mogą być jarzmianki - najbardziej wrażliwe na przesuszenie i mogą kaprysić z kwitnieniem jak nie będą miały wilgoci.


To prawie jak zawilce jesienne
Mam dwie odmiany jarzmianek. Jedna powtórzyła kwitnienie, a druga nie. To zależy też od odmiany po prostu. Poza tym lubią gleby zasadowe

Kasiu, tak się ostatnio zastanawiałam nad Twoimi różami. Czy nie pisałaś kiedyś, że trochę Ci chorują? Zauważyłam u moich, że im głębiej są zakorzenione, tym zdrowsze. U Ciebie tej możliwości nie mają, więc może to je trochę osłabia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 16:27, 04 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ewo, planuję w przyszłym roku kupić dalie i uprawiać w doniczkach.
Po zobaczeniu Twoich okazów jeszcze bardziej pomysł mi się podoba
Nawet wolę, żeby były niższe
Podoba mi się pokazany ogród, lubię takie parkowe ogrody, są bardzo klimatyczne.
Dobrze, że miałaś możliwość zwiedzania.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
abiko 20:38, 04 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Anda napisał(a)


Hmm, a z czego wnosisz, że donice z różami są małe? Napisałam coś takiego gdzieś?


Ha.. czyli duże ale tak z ciekawości to jak dużeWiesz ściągę muszę zrobić, żeby wcisnąć więcej.. bo w gruncie już nie za bardzo
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Katkak 22:08, 04 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anda napisał(a)


Kasiu, a jaka ma być pogoda u Ciebie? Mrozy zapowiadają? Najlepiej przesadzać różę jak już zacznie zapadać w sen, żeby po przesadzeniu i przycięciu nie zaczęła wypuszczać nowych listków. Poczekałabym przynajmniej do temperatury poniżej 5-ciu stopni w nocy

Ok Ewunia, dzięki. Nadchodzi ten czas
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Andrzej_ 22:21, 04 paź 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Milka napisał(a)
I ja obejrzałam, zachwycający. Rzuciło mi się w oko wielkie iglaste drzewo, ciekawe, co to za okaz, bo nie sosna. No i zgapię pomysł z tymi domkami na ścianę, fantastyczny, już niedługo zima, można tworzyć. dzięki za relację.

To drzewo wygląda na mamutowca.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
basia3012 23:46, 04 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Ewuniu, odnalazłam te Twoje domki dla owadów, o których piszecie. Ale chyba z 50 stron przewertowałam zanim je znalazłam. Bardzo ładnie wykonane i przede wszystkim potrzebne. Czy długo czekałaś na lokatorów?
Przepiękny przedogródek, różyczki cudne, taras wspaniały.
A wiedzy u Ciebie jak zawsze multum. Dzięki Twoim radom dotyczącym cięcia hortensji, mam je teraz sztywne, proste, bujne. Tylko cięłam je nie jesienią a wiosną.( Bo dopiero zimą się o tym cięciu dowiedziałam.) Przy okazji dopytam, czy Twoi znajomi z Niemiec tną hortensje jesienią, zimą? A dokładnie to kiedy?
Pozdrawiam serdecznie.
Ewuniu, mąż wyhodował arbuza. Dużego. Czy u Was też je uprawiają?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kasia_CS 12:29, 05 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)


Kasiu, tak się ostatnio zastanawiałam nad Twoimi różami. Czy nie pisałaś kiedyś, że trochę Ci chorują? Zauważyłam u moich, że im głębiej są zakorzenione, tym zdrowsze. U Ciebie tej możliwości nie mają, więc może to je trochę osłabia.

Część róż owszem-choruje-zdarzyła się rdza (była na Cinderelli, Pashminie, Souvenir du dr Jamain, New Dawn i NN), na kilku sztukach też plamistość (MW, Ascot, William Shakespeare, Heidi, Souvenir), mączniak w sumie prawie nie występuje-teraz kupiłam róże w donicach, to mają mączniaka, ale myślę, że nie będzie z nim dużego problemu. Starałam się stosować eko opryski w tym sezonie i nawet udało się kilkakrotnie użyć RT i PW. Na te 50 róż na szczęście większość zdrowych. Aa, było też coś, że zamierał cięty pęd od góry, ale to chyba coś przenoszonego sekatorem. Po cięciu odkazonym sprzętem problem zniknął.

Za to się obawiam czy a laguna nie zdziczała, bo ma jakieś dziwne liście i to nawet na jednym pędzie jakby 2 rodzaje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies