Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

paniprzyroda 19:50, 06 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
U mnie już druga noc z zerową temperaturą, pochowałam pelargonie i agapanty.
Ewo, czy u Ciebie białe anemony trzymają liście w sezonie, czy im zanikają? W necie informacje są różne, dlatego pytam u źródła Zwykłym leśnym zamierają, mam też majowe, te rosną w sezonie, mam też jakiegoś wyfikanego zielonego też trzyma liście, już sama nie wiemPozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Anda 14:05, 07 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
basia3012 napisał(a)


Ewuniu, dziękuję.
Mnie coś się kojarzyło o cięciu hortensji na jesieni i zasileniu nawozem wczesną wiosną gdy słonko już wysoko ale jeszcze trochę śniegu leży. Ale sama nie wiem gdzie to słyszałam. Wydawało mi się, że U Ciebie tak robi przewodniczący koła ogrodniczego i ma piękne hortensje. Ale może się mylę.

Bardzo dziękuję za te informacje, w takim razie będziemy ciąć hortensje wiosną. Pozdrawiam serdecznie.


Nie, tego raczej u mnie nie przeczytałaś Tak myślę i myślę, bo może o czymś zapomniałam, ale chyba jednak nie. Zasilać możesz na wiosnę, tak jak to już robiłaś
Pozdrawiam również.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:23, 07 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
paniprzyroda napisał(a)
U mnie już druga noc z zerową temperaturą, pochowałam pelargonie i agapanty.
Ewo, czy u Ciebie białe anemony trzymają liście w sezonie, czy im zanikają? W necie informacje są różne, dlatego pytam u źródła Zwykłym leśnym zamierają, mam też majowe, te rosną w sezonie, mam też jakiegoś wyfikanego zielonego też trzyma liście, już sama nie wiemPozdrawiam.


U mnie noce na plusie. Właśnie się zastanawiam, jak długo czekać z agapantem i canną.

Anemone blanda? Tym liście zanikają. U mnie tak mniej więcej w czerwcu.
Anemone canadensis kwitnie późno, juz latem i ta liście ma w sezonie.
Anemone nemorosa kwitnie wcześnie, czyli wiosną i im liście tez zanikają.
Anemone ranunculoides to te z żółtymi kwiatkami i im też zanikają liście w sezonie, ale trochę później.
Ten wyfikany zielony to być może Anemone nemorosa 'Bracteata Pleniflora'? Teoretycznie powinien wciągnąć liście w sezonie, ale te odmianowe mogą inaczej reagować, jak mają odpowiednie warunki, wiesz, żarełko i napoje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 14:33, 07 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja mam jakieś wiosenne białe zawilce, które niemożebnie się sieją i one mają liście do teraz niezmiennie zielone.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 11:54, 08 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, próbuje zrobić małą burze mózgów i wybrać drzewa na front, zerkniesz? Szukam obiektywnej oceny tych, które wymieniłam
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 16:27, 08 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewciu, czy pod róże sypie się popiół z kominka? (drewno, bez dodatków, sezonowane) - a jeśli tak, to kiedy - teraz? zimą? na wiosnę?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 18:22, 08 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Kasia_CS napisał(a)
Ja mam jakieś wiosenne białe zawilce, które niemożebnie się sieją i one mają liście do teraz niezmiennie zielone.


Śliczne musza być
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:23, 08 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
sarenka napisał(a)
Ewa, próbuje zrobić małą burze mózgów i wybrać drzewa na front, zerkniesz? Szukam obiektywnej oceny tych, które wymieniłam


Byłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:30, 08 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
galgAsia napisał(a)
Ewciu, czy pod róże sypie się popiół z kominka? (drewno, bez dodatków, sezonowane) - a jeśli tak, to kiedy - teraz? zimą? na wiosnę?


Ogólnie dobry popiół nie jest zły To polepszacz gleby, bo jest bogaty w K, Fe, wapń i fosforany. Lubią go organizmy glebowe. Możesz go dać wszędzie. Jednak podnosi też pH. Nie wiem, jakie masz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paniprzyroda 20:01, 08 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, dzięki za szybką odpowiedź. Co prawda posadziłam już te, które kupiłam stacjonarnie no ale okazało się, że w dobrym miejscu
Mój zielony ma pełny kwiat Szczepka ładnie przyrosła w ciągu sezonu.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies