Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Milka 20:35, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)


Z jarzmiankami mam małe doświadczenie, bo są u mnie dopiero od wiosny. Ponowne kwitnienie pewnie zależy również od odmiany. U mnie za to orliki na początku kiepsko dawały sobie radę. Teraz jest już lepiej, siewki dają radę, ale chyba wolę jarzmianki. Tam gdzie rosną mają glebę żyzną i niezbyt suchą, i najwyraźniej im to służy

A to ciekawe.
Posadziłam 1 białą jarzmianke, zapomnialam o niej, po 4 latach jest ich mnóstwo, co znaczy, że z plewieniem, u mnie kiepsko.
Mają dobrą ziemię, podlewanie, jako całość rabaty.
A orliki mam wszędzie, sieją się mocno, o ile ktoś namiętnie nie plewi.
Jak chcesz, dam chocby 50 Ewciu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Waclaw 22:11, 03 paź 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do relacji z ogrodu w północnych Niemczech

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10086-ogrod-panstwa-lange-hilmers-w-marklendorf


Dziękuję.
Uffff!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Katkak 06:16, 04 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewunia przymierzam się do przesadzenia jednej róży. Zrobić to już teraz, czy jeszcze zaczekać?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 07:30, 04 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dobry patent z tymi różami w donicy.
Tak. Może nie będą chorować ?
Bez problemów tak zimują ?
Czy trzeba okrywać ?
Też mam do przesadzanie ze 3 róże i zastanawiam czy już można czy jeszcze trochę ?
Pozdrowki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 11:02, 04 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ten ogród Ewa jest bardzo fotogeniczny...bardzo mi się spodobał
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasia_CS 11:27, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
z tymi jarzmiankami to mi w szkółce zapowiedzieli, że z całej mojej listy zakupów, to jedynie problematyczne mogą być jarzmianki - najbardziej wrażliwe na przesuszenie i mogą kaprysić z kwitnieniem jak nie będą miały wilgoci.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 15:01, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Małgosiu, bardzo się cieszę, że się spodobał Na miejscu jest o wiele ładniejszy niż na zdjęciach. Na tym filmiku tego nie widać. Świergot ptaków też bardzo dodawał urody.

Irenko Milko, niestety nie wiem, co to za drzewo. Fajnie, że możesz się zainspirować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:02, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
KasiaBawaria napisał(a)
Uwielbiam jesien. I zime tez kazdy sezon ma cos do zaoferowania. I gdyby nie bylo zimy nie cieszylibysmy sie z wiosny.


Oj tam, Ty zimą masz śnieg, to jest w ogóle coś innego niż tutaj
A wiosnę mogłabym docenić zaraz po lecie i jesieni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:05, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Milka napisał(a)

A to ciekawe.
Posadziłam 1 białą jarzmianke, zapomnialam o niej, po 4 latach jest ich mnóstwo, co znaczy, że z plewieniem, u mnie kiepsko.
Mają dobrą ziemię, podlewanie, jako całość rabaty.
A orliki mam wszędzie, sieją się mocno, o ile ktoś namiętnie nie plewi.
Jak chcesz, dam chocby 50 Ewciu


Irenko, dziękuję, orliki dostałam już od paru koleżanek z O. i teraz też mam już siewki. Chociaż nie jest ich aż tak dużo. Siewki lepiej się u mnie czują niż odmiany. Np. seria Barlow zanika najpóźniej po dwóch latach.

Jeśli jarzmianki mi się wysieją to będę bardzo szczęśliwa. Uwielbiam to, że powtarzają kwitnienie i mają piękne liście
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:06, 04 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Waclaw napisał(a)

Dziękuję.
Uffff!



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies