Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Milka 05:50, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)


Ewo, pytałaś o donice i zimowanie, i obiecałam zdjęcia. Ano takie normalne donice mam i w nich rośliny będą zimować w garażu. Róże na zewnątrz.

W donicach z tej serii mam cannę i dalie Creme de Cassis



Tą dalię mam w donicy z tworzywa. W podobnych mam róże i one zimują na zewnątrz.



Alstroemeria będzie zimować w tej donicy



Rewelacja, dobry patent dla mnie.
Tylko donic dużo już mam do podlewania, ale z daliami skopiuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasia_CS 06:58, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Kasia_CS - Kasiu, pytałaś, jak wygląda krzaczek Creme de Cassis. Nie mogłam donicy niestety wyjąć z rabaty, bo za ciężka i bałam się, że połamię dalie. Zrobiłam takie zbliżenie



Teraz dalia zaczyna się trochę rozkładać na boki, ale do końca sierpnia stała wyprostowana. Wsadziłam ją ok. 10 cm do ziemi. W przyszłym roku dostanie paliki jesienią


Oo dziękuję Ci za dodatkowe fotki z tymi donicami to naprawdę dobry patent. Ja kilka posadziłam dom donic, ale były zadolowane od początku w całości (ale ja mam te dekoracyjne olbrzymy, które są mojego wzrostu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 07:41, 01 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)


Musiałabyś prawdopodobnie wziąć odpowiedni obiektyw, np. 100mm lub chociażby 50mm i robiąc zdjęcia pierwszego planu wziąć jakąś dużą przesłonę, np. f8 lub f11 i w ten sposób mogłabyś skrócić perspektywę.
Zdjęcia pod słońce są bardzo ciekawe ale trzeba je robić z osłoną na obiektywem. Inaczej powstają flary, które jednak też mogą być interesujące i dopełniać zdjęcie.
Wiadomo, nad dobrym zdjęciem trzeba popracować. Aparat zdjęć sam nie zrobi A Tobie to przecież już całkiem dobrze wychodzi
Czytać czytałam ale odpowiedzi nie zostawiłam. Na razie aparat jest dla mnie wielką niewiadomą kiedyś się za to wezmę bardziej profesjonalnie.
Zdjęcia lepsze, bo i ogród bardziej przystępny
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mira 20:35, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Nie, nie jestem ekspertem. To określenie na wyrost Na forum jest wiele forumek z ogromnym doświadczeniem i pięknymi ogrodami, które tu pokazują. Ekspertem jest Danusia


Pomyliłaś z królową - królowa zawsze jest jedna - a ekspertów trzeba wielu -
i całe szczęście że jest ich trochę tu na forum - to wielka pomoc
dla mnie jesteś moim guru różanym i nie tylko

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:42, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Widzę że i dalie znalazły miejsce w donicach i to wcale nie małe - ta creme de cassis jest cudowna widziałam w niedzielę u Kondzia i zapisałam nazwę

nie smuć się że sezon się kończy, pomyśl że pod ziemią już się szykuje kolejny sezon - wykopałam floksy a tam już nowe pędy, a piwonie i wiele - dzieje się tylko nie wszystko widać - no i będziemy mieć czas na oglądanie zdjęć

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Helen 21:12, 01 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
mira napisał(a)


Pomyliłaś z królową - królowa zawsze jest jedna - a ekspertów trzeba wielu -
i całe szczęście że jest ich trochę tu na forum - to wielka pomoc
dla mnie jesteś moim guru różanym i nie tylko

pozdrawiam

Mira, pięknie to napisałaś
____________________
Helen - Hortensjowo
Ewa777 09:27, 02 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dla mnie największą wartością jest to, że Ty Ewciu masz doświadczenie i umiesz się nim dzielić z nami Bardzo Ci za to dziękuję
Na dodatek lubię też zaglądać do Ciebie, bo robisz tak piękne zdjęcia, że można nimi nacieszyć oczy i duszę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Tamaryszek 15:22, 02 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Tak, tak, chęć dzielenia się wiedzą jest bezcenna. Szkoda tylko, że nie zawsze da się skorzystać... Np. jarzmianki z paprociami urocze, ale u mnie e kwiatki wegetują. No, na początku sezonu ładne, a potem klęska, o żadnym powtarzaniu kwitnienia nie ma mowy. Mimo podlewania, chyba mają za sucho.
Rabata przy tarasie śliczna.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Anda 13:11, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Milka napisał(a)

Rewelacja, dobry patent dla mnie.
Tylko donic dużo już mam do podlewania, ale z daliami skopiuję


Bardzo się cieszę, że Ty, tak doświadczona ogrodniczka, możesz coś ode mnie skopiować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:12, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasia_CS napisał(a)


Oo dziękuję Ci za dodatkowe fotki z tymi donicami to naprawdę dobry patent. Ja kilka posadziłam dom donic, ale były zadolowane od początku w całości (ale ja mam te dekoracyjne olbrzymy, które są mojego wzrostu


Dzięki donicom dalie wydają się wyższe. Mam wrażenie, że w donicy dalie są niższe niż w rabatach. To pewnie zależy również od odmiany
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies