Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Katte 22:24, 10 paź 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Jestem chwaściory u mnie nie stopują ...
na sobotę mam umówioną mamę do pomocy
jedyny dzień kiedy mogę coś zrobić , bo na tygodniu nie ma szans - wracam to już prawie ciemno.

Z Poznania przywlekłam jeszcże po kilka jeżówek , rozchodników i trzcinników.
Jeszcze będę sadzić okazja była to brałam

Dokupiłam jeszcze 3 sadźce , mimo że się niby same sieją .
Będzie intensywna sobota , ale zapowiadają sprzyjającą pogodę
Buziaki




____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Magara 22:25, 10 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Poppy napisał(a)
Magara, to zmien podpalke, najprosciej. Zuzyj zapas, jaki masz, a pozniej kup nowy.
Moj popiol jest rozdzielany w zaleznosci od tego, co bylo palone. Jesli uzywam papieru i malutkich wysuszonych galazek, to wiadomo, kompost, jesli cos nie ten tego, to odpady mieszane. A swistw i tak nie pale z zalozenia.

Poppy, świństw też nie palę, w ogólę w kominku nie palę niczym innym poza drewnem, nawet papierów nie dorzucam bo kominiarz mi powiedział, że od tego tylko sadze w kominie się bardziej osadzają, wszystko się bardziej brudzi a ciepła to i tak nie daje...
Kupna podpałka tzw. ekologiczna (diabeł wie jak bardzo i czy na pewno) czasem nie daje rady w rozpaleniu drewna, nawet wysezonowanego, ale mocno zmoczonego po deszczu
Nic to, trzeba jakoś z tym żyć i mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie znajdzie się czas żeby stworzyć drewutnię z prawdziwego zdarzenia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Katte 22:39, 10 paź 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Kominka nie mam , ale mam pelletowy piec , i palę dębowym .
Popiół zasila rabatki , niewiele go jest ale coś tam zawsze , 2 wiaderka po sezonie
Roślinkom służy
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Poppy 22:41, 10 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Magara napisał(a)

Poppy, świństw też nie palę, w ogólę w kominku nie palę niczym innym poza drewnem, nawet papierów nie dorzucam bo kominiarz mi powiedział, że od tego tylko sadze w kominie się bardziej osadzają, wszystko się bardziej brudzi a ciepła to i tak nie daje...
Kupna podpałka tzw. ekologiczna (diabeł wie jak bardzo i czy na pewno) czasem nie daje rady w rozpaleniu drewna, nawet wysezonowanego, ale mocno zmoczonego po deszczu
Nic to, trzeba jakoś z tym żyć i mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie znajdzie się czas żeby stworzyć drewutnię z prawdziwego zdarzenia


Nie musisz mowic, moje drewno tez moknie, problem znam na szczescie, ja mam tez gaz.
Tylko szkoda tego dobra w popiele do kosza wyrzucac.
I trzymam kciuki za Twoja i moja drewutnie!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 22:46, 10 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Ewo, przylazlam dopytac o roze.
Cholernica jedna mi wyglada jakby usychala. Pnaca, bezkolczasta Zefiryna. Pod koniec sierpnia zaczela, podlalam, mimo ze i tak mialo padac, i jak zaczelo tak pada do dzis, a cholernicy nic nie lepiej. Galazki ma zielone, tylko liscie uschly.
Jakis grzyb? cos z korzeniem?
Serio myslalam, ze ja moze przypalilo, bo sie trafil wyjatkowo goracy i sloneczny dzien, a ze nieprzyzwyczajona, to tak zareagowala. Jej siostra blizniaczka po drugiej stronie patio ma sie dobrze, chociaz o polowe mniejsza.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Magara 23:08, 10 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Poppy napisał(a)


Nie musisz mowic, moje drewno tez moknie, problem znam na szczescie, ja mam tez gaz.
Tylko szkoda tego dobra w popiele do kosza wyrzucac.
I trzymam kciuki za Twoja i moja drewutnie!

Poppy, mi właśnie też żal tego wszystkiego co by mogło kompost zasilić, a w perspektywie ogród, a ląduje w śmieciach, bo nie jestem pewna czy nie zaszkodzę...
A co do drewutni - może jak będziemy obie trzymać kciuki to i drewutnie się wybudują
P.S. Ewcia, bardzo przepraszam za prywatę, liczę na Twoją wyrozumiałość
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 20:04, 11 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)


To dla Ciebie mam trochę szersze wydanie mojego przedogródka.

Na rabacie pod oknem rośnie lawenda z boku, Summer Song wraz ze ślazami, weigelia którą wymieniam na Lady Emma H., Sedum, bylica Nana oraz Pennisetum Little Bunny, no i wiosną widoczne czosnki.

Wiosna


Na rabacie przy domku rowerowym rośnie lawenda.





Teraz widzę, że pomyliłam Twoją bylicę z szałwią Berggarten
Ale miałaś śliczną lawendę swoją muszę chyba niżej ciąć z boku, w taką kulkę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 20:18, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Ewa, ta lawenda to chyba jakaś wyjątkowa odmiana. Widziałam zdjęcia gdy kwitła i były 3 kolory. Na zdjęciu, które przytoczyła Renia - to sa właśnie te lawendy?

Nigdy nie miałam takiej pięknej...
____________________
Helen - Hortensjowo
Mixtoorka 08:13, 12 paź 2019


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Anda napisał(a)


Ewuniu!
Jak ja tęskniłam za tym miejscem! Piękne późne lato u Ciebie. Jeszcze nie jesień, nie. U mnie powoli zaczynają się rośliny przebarwiać. Trochę mnie tu nie było, uwielbiam sposób w jaki pokazujesz ogród. Każde zdjęcie pokazuje więcej niż na pierwszy rzut oka.
Róże Cię kochają , albo raczej pięknie Ci się róże odwzajemniają

Ściskam cieplusio.
Karolina
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
KasiaBawaria 09:18, 12 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekne kepki bylicy. Przycinasz ja wiosna?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies