Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 13:20, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
KasiaBawaria napisał(a)
Tez mam felco 6. Ostrzy od 5 lat nigdy nic innego Tak samo nozyce do ciecia grubych galezi- usuwalam 3 wielkie tuje i poradzily sobie wspaniale, bez uzywania sily


Jestes fanka jak i ja

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:20, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Kawa napisał(a)
hmm no to chyba mus kupić i zmobilizować ema na urodziny


Koniecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:23, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
DorKa napisał(a)
Ewa możesz mi podpowiedzieć co zrobić z róża na pniu, która zimowała w garażu ?
Miała mnóstwo bladozielonych przyrostów, które ścięłam ( nie wiem czy dobrze zrobiłam ) i też zastanawiam się czy już pora na hartowanie skoro ona już tak chętna do życia ?
Pierwszy raz tam zimuje i nie chciałabym jej uśmiercić


W ciagu dnia niech stoi na dworze, ale przez tydzien najlepiej w cieniu. Powoli musi sie przyzwyczaic do temperatur, wiatru i slonca. Przez tydzien jeszcze chowaj ja na noc do garazu. Potem mozesz ja zostawiac na dworze i noca gdzies w zacisznym miejscu przy murze. Wtedy tez zacznij ja przyzwyczajac do slonca, ustaw tak, zeby slonce miala tylko przez pol dnia, rano albo wieczorem. Potem juz bedzie zahartowana

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DorKa 13:32, 02 mar 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)


W ciagu dnia niech stoi na dworze, ale przez tydzien najlepiej w cieniu. Powoli musi sie przyzwyczaic do temperatur, wiatru i slonca. Przez tydzien jeszcze chowaj ja na noc do garazu. Potem mozesz ja zostawiac na dworze i noca gdzies w zacisznym miejscu przy murze. Wtedy tez zacznij ja przyzwyczajac do slonca, ustaw tak, zeby slonce miala tylko przez pol dnia, rano albo wieczorem. Potem juz bedzie zahartowana



dziękuję Ci bardzo Tak zrobię!
Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze piękniejsza
Tylko na zimę inną miejscówke musze jej znaleźć bo Emkowi mojemu cyt ." egzotarium" w garażu nie bardzo się podoba
____________________
Dorka Zakręcony ogród
galgAsia 13:38, 02 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja ma felka nr 2 i go uwielbiam.

To czym teraz nawieźć różyczki po cięciu? Obornik granulowany - owczy? koński? Wiórki kostne?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 14:10, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
DorKa napisał(a)


dziękuję Ci bardzo Tak zrobię!
Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze piękniejsza
Tylko na zimę inną miejscówke musze jej znaleźć bo Emkowi mojemu cyt ." egzotarium" w garażu nie bardzo się podoba


Hehe, może zrobię zdjęcie mojego garażu, to dopiero będzie wiedział co to „egzotarium”
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aggaa 14:11, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Ewo ja po poradę do Ciebie
Będę zakładać rabatę trawiasto bylinową ze śmiałkiem i molinią miedzy innymi i chciałam się poradzić co do molinii. Mam na oku molinię edith dudszus i paul petersem, którą byś poleciła? Siakowa ma piękne zestawienie smiałka z molinią ed, ale może ta paul petersen byłaby fajniejsza. Która z nich lepiej przyrasta? To jest rabata słoneczna, słońce w sezonie do ok 17.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Anda 14:13, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
galgAsia napisał(a)
Ja ma felka nr 2 i go uwielbiam.

To czym teraz nawieźć różyczki po cięciu? Obornik granulowany - owczy? koński? Wiórki kostne?


Felek górą

Teraz obornik koński przekompostowany lub granulowany (albo kompost jak ktoś woli) plus wiórki rogowe czy też kostne W czerwcu nawóz mineralny lub organiczny dedykowany do róż.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:18, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Aggaa napisał(a)
Ewo ja po poradę do Ciebie
Będę zakładać rabatę trawiasto bylinową ze śmiałkiem i molinią miedzy innymi i chciałam się poradzić co do molinii. Mam na oku molinię edith dudszus i paul petersem, którą byś poleciła? Siakowa ma piękne zestawienie smiałka z molinią ed, ale może ta paul petersen byłaby fajniejsza. Która z nich lepiej przyrasta? To jest rabata słoneczna, słońce w sezonie do ok 17.


Aguś, nie znam tego Poula Petersena. W szkółce mamy ED, Moorhexe, Variegata i Transparent. Transparent najsłabiej przyrasta. Variegata nie lubi zbyt mocnego słońca. Sorry, nie mogę pomóc
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aggaa 14:29, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Anda napisał(a)


Aguś, nie znam tego Poula Petersena. W szkółce mamy ED, Moorhexe, Variegata i Transparent. Transparent najsłabiej przyrasta. Variegata nie lubi zbyt mocnego słońca. Sorry, nie mogę pomóc

spoko, nie przejmuj się Chyba zdecyduje się na ed... Różnie piszą na temat jego wysokości od 100 do 150. Jak to u Ciebie wygląda?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies