Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Wiolka5_7 15:57, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20501
Aggaa napisał(a)

spoko, nie przejmuj się Chyba zdecyduje się na ed... Różnie piszą na temat jego wysokości od 100 do 150. Jak to u Ciebie wygląda?

Ola Leon ma molinię Ed i u niej ma wys.1,30 - 1,40 m
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aggaa 16:09, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Wiolka5_7 napisał(a)

Ola Leon ma molinię Ed i u niej ma wys.1,30 - 1,40 m

dzięki Wiola , ale Ola Leonka ma nawadnianie (chyba ) ciekawa jestem czy bez nawadniania też osiągnie taką wysokość
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Wiolka5_7 16:30, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20501
Aggaa napisał(a)

dzięki Wiola , ale Ola Leonka ma nawadnianie (chyba ) ciekawa jestem czy bez nawadniania też osiągnie taką wysokość

Ola nie ma nawadniania tylko glinę Pisała też żeby molinie posadzić na docelowe miejsce,bo one po przesadzaniu potem długo się zbierają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aggaa 16:36, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
a widzisz, to myślałam inaczej. U mnie są piachy, ale przygotowuję od listopada miejscówkę na nową rabatę, kompost, obornik, mączka, więc może dadzą radę? Tak przygotowana gleba lepiej trzyma wilgoć.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Anda 16:45, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Aggaa napisał(a)

spoko, nie przejmuj się Chyba zdecyduje się na ed... Różnie piszą na temat jego wysokości od 100 do 150. Jak to u Ciebie wygląda?


Moje sadzilam już dawno temu, a potem one zostały kompletnie zarośnięte przez byliny. Co prawda nie zginęły, są na rabacie, ale takie małe jak roczne sadzonki. Tak więc tym nie możesz się kierować. W szkółce wszystkie molinie mają podobną wysokość, bo rosną w doniczkach tej samej wielkości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aggaa 16:56, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Anda napisał(a)


Moje sadzilam już dawno temu, a potem one zostały kompletnie zarośnięte przez byliny. Co prawda nie zginęły, są na rabacie, ale takie małe jak roczne sadzonki. Tak więc tym nie możesz się kierować. W szkółce wszystkie molinie mają podobną wysokość, bo rosną w doniczkach tej samej wielkości

Dziękuje i już uciekam, bo się rozpanoszyłam na Twoim wątku
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Anda 17:00, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Aga, spokojnie, takie dyskusje są najlepsze i zawsze u mnie mile widziane Zapraszam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anabuko1 17:15, 02 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Anda napisał(a)


Felek górą

Teraz obornik koński przekompostowany lub granulowany (albo kompost jak ktoś woli) plus wiórki rogowe czy też kostne W czerwcu nawóz mineralny lub organiczny dedykowany do róż.

A ile tak mniej więcej tego nawozu dać pod krzaczek ??
Ja chyba zawsze za mało go daję.
A moje róże mają jeszcze igliwie spod sosen sąsiada zza siatki. Wybierałam co mogłam.
Ale w tym roku już mi się nie chce ich wybierać. Moę je zostawić ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 17:46, 02 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ewo.
Wczesną zimą obsypałem róże kompostem na wysokość około 30 cm. Teraz wystające nad kopczykami gałązki puszczają nowe odrosty. Odrosty mają po 3-4 cm.
Czy już odgarnąć kompost i ściąć róże? Nie będzie za wcześnie?
Z lektury na wątkach wiem, że zostawić 10 - 15 cm.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
galgAsia 18:05, 02 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
anabuko1 napisał(a)

A ile tak mniej więcej tego nawozu dać pod krzaczek ??
Ja chyba zawsze za mało go daję.
A moje róże mają jeszcze igliwie spod sosen sąsiada zza siatki. Wybierałam co mogłam.
Ale w tym roku już mi się nie chce ich wybierać. Moę je zostawić ?
Ja bym dała garstkę obornika i garstkę wiórków Albo dwie...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies