Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

antracyt 11:26, 02 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Ewa jak podcinasz Munstead Wood? Moja kwitnie przepięknie, ale gałązki ma takie rachityczne, że boję się je ruszać.
Zapomniałam dodać, że jesienią będzie przesadzana, to ma przy cięciu znaczenie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 11:27, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
mira napisał(a)


Dzięki znalazłam, ja narzędzia ogrodowe też lubię, teraz przekonałam się do tych drogich, jednak te zakupy muszą być przemyślane, tez mam chrapkę na kilka łopatek.


No właśnie, jakość idzie często w parze z ceną. Ja też powolutku dokupuję to co potrzebuję.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:35, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Kawa napisał(a)
hej Ewunia
nooo łopatka super
ja musze sobie kupić jakiś porządny sekator
widziałam ze pisałaś o jednym
cena trochę dla mnie cieżka do przełknięcia
zobaczymy

macham jakieś fotki byś dała
u mnei anemonów przlaszczek i innych drobnych cebulowych jeszcze nie widać
aż dziwne


Wiem, ten sekator jest drogi, ale masz go do końca życia.
Fotki może pod koniec tygodnia, bo teraz nie ma zbyt dużych zmian do ostatnich fotek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:38, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
antracyt napisał(a)
Ewa jak podcinasz Munstead Wood? Moja kwitnie przepięknie, ale gałązki ma takie rachityczne, że boję się je ruszać.
Zapomniałam dodać, że jesienią będzie przesadzana, to ma przy cięciu znaczenie?


Moja rośnie w donicy i przycinam ja bardzo krótko, tak 10 cm, nie więcej. W rabacie mam Young Lycidas, też nie ma mocnych gałązek i przycinam go również tak krótko. W zeszłym sezonie juz był lepszy, mocniejszy.
Twojej MW przycięlabym wszystko tak na 10-15 cm, a te najsłabsze gałązki wycięłabym całkowicie. Po cięciu ważne jest nawożenie. Róża jest wtedy pobudzona i wiele oczek ożywa i puszcza. Wtedy potrzebuje papu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 11:39, 02 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Anda napisał(a)


Wiem, ten sekator jest drogi, ale masz go do końca życia.


To chyba nie jest opcja dla mnie - notorycznie gubię sekatory i znajduję je np. po roku gdzieś w roślinach...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 11:41, 02 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Anda napisał(a)


Moja rośnie w donicy i przycinam ja bardzo krótko, tak 10 cm, nie więcej. W rabacie mam Young Lycidas, też nie ma mocnych gałązek i przycinam go również tak krótko. W zeszłym sezonie juz był lepszy, mocniejszy.
Twojej MW przycięlabym wszystko tak na 10-15 cm, a te najsłabsze gałązki wycięłabym całkowicie. Po cięciu ważne jest nawożenie. Róża jest wtedy pobudzona i wiele oczek ożywa i puszcza. Wtedy potrzebuje papu

Dzięki
A czy to, że będę ją jesienią przesadzać ma tu jakieś znaczenie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
KasiaBawaria 11:46, 02 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja mam sekator von felco- moim zdaniem najlepszy.
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 11:56, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
mrokasia napisał(a)


To chyba nie jest opcja dla mnie - notorycznie gubię sekatory i znajduję je np. po roku gdzieś w roślinach...


Oj, no to troszkę nie teges rzeczywiście. Ale szkoda, bo naprawdę po cięciu nic nie boli, a tnę często godzinami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:57, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
antracyt napisał(a)

Dzięki
A czy to, że będę ją jesienią przesadzać ma tu jakieś znaczenie?


Nie, w tym wypadku może to mieć jedynie pozytywny wpływ. Dzięki cięciu róża się wzmocni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:58, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
KasiaBawaria napisał(a)
Ja mam sekator von felco- moim zdaniem najlepszy.


Właśnie ten polecałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies