Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Zuzka25 17:51, 31 mar 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Ewo, jakie 3( raczej jednakowe) róże mogłabym posadzić przed piwonią bowl of beaty w kolorze jasnoróżowym, białokremowym? Myślałam o Pastelli. Czy pasowałyby z piwionią?
Faktycznie czas mocno niepewny. Walczę ze sobą, żeby nic nie zamawiać, a z drugiej strony teraz mam czasu do woli, a później jak wrócę do pracy, to z wolną chwilą będzie krucho.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 18:09, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zuzka25 napisał(a)
Ewo, jakie 3( raczej jednakowe) róże mogłabym posadzić przed piwonią bowl of beaty w kolorze jasnoróżowym, białokremowym? Myślałam o Pastelli. Czy pasowałyby z piwionią?
Faktycznie czas mocno niepewny. Walczę ze sobą, żeby nic nie zamawiać, a z drugiej strony teraz mam czasu do woli, a później jak wrócę do pracy, to z wolną chwilą będzie krucho.


Kolorystycznie beda do siebie pasowac, tylko nie jestem pewna wysokosci. Zeby roza nie zaslonila piwonii. Jesli roze wiosna bedziesz dosc krotko ciac, to podczas kwitnienia piwonii nie powinna byc jeszcze zbyt wysoka. Pozniej piwonia ma tylko liscie, wiec nie byloby to juz problematyczne. Mozesz posadzic na mijanke Nie wiem, pokryja sie czasem kwitnienia. To jest zalezne od pogody
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 18:17, 31 mar 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)


Kolorystycznie beda do siebie pasowac, tylko nie jestem pewna wysokosci. Zeby roza nie zaslonila piwonii. Jesli roze wiosna bedziesz dosc krotko ciac, to podczas kwitnienia piwonii nie powinna byc jeszcze zbyt wysoka. Pozniej piwonia ma tylko liscie, wiec nie byloby to juz problematyczne. Mozesz posadzic na mijanke Nie wiem, pokryja sie czasem kwitnienia. To jest zalezne od pogody


Jedną Pastellę mam w donicy i tnę nisko i kwitnie do późnej jesieni. A jakaś inną różę mogłabyś mi polecić? Jak zaczynam oglądać, to wszystkie mi się podobają
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 18:58, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Garden of Roses jest ladna i tez by pasowala, ale Pastella chyba ladniejsza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 19:15, 31 mar 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziękuję bardzo za podpowiedz
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Mgduska 22:17, 31 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No i dokupiłam bratków... różowych, niech ktoś zgadnie dlaczego?

____________________
Sałatka pokrzywowa
KasiaBawaria 06:56, 01 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Tnij go po kwitnieniu, zeby nie zrobil sie krzaczor goly od dolu jak lawenda

A wiesz, ze teraz rozmaryn to Salvia rosmarinus a nie Rosmarinus officinalis? Tak samo jak perovskia, teraz to tez szalwia

https://www.lubera.com/de/gartenbuch/rosmarin-pflanze-p2070


U mnie ciety co chwila, bo kocham rozmaryn. Ale i tak jest spory.
Z nazwa nie wiedzialam, a dlaczego zmienili? Perowska faktycznie do szalwi podobna.
____________________
Zapraszam na kawe
galgAsia 07:39, 01 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewo, piękna wiosna Jak ja już za taką tęsknię...!
Czy te narcyzy w donicy to Bridal Crown? Śliczne są, zwłaszcza w "komplecie" ze stokrotkami
Buziaki, dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Mariposa 08:41, 01 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Przyszłam nasycić oczy , u mnie jeszcze buro...
Cudowna kompozycja, stokrotki (jak wszystkie małe kwiatki) uwielbiam!

Ewo, jesteś skarbnicą wszelakiej wiedzy ogrodowej, podpowiedz jeszcze, proszę, jakie zimozielone polecałabyś do wkomponowania w rabaty - na razie mam tylko cisy, na kwaśną dokupiłam sosenkę na pniu, jodełkę i tuję Danica - na taką małą, miniaturową kompozycję między azaliami.
Ale ta zima pokazała mi pustkę w ogrodzie - muszę wszędzie podosadzać zimozielone. Mam mały ogród, więc nie mogą rosną za ogromne...
____________________
Ela Motylogród
Anda 12:00, 01 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zuzka25 napisał(a)
Dziękuję bardzo za podpowiedz


Nie ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies