Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 10:38, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Milka napisał(a)
Rozmaryn, to ja u Izy podziwiałam, w ziemi..ogromne, pachnące kępy. Ciekawa jestem czy u mnie w gruncie by sobie poradził, w końcu sporo gatunków nie z mojej strefy rośnie juz kilka lat, inne ciut krócej.


Sprobuj Irenko, mysle, ze dalby rade w zacisznym, slonecznym miejscu Tak, zeby mial sucho w nogach zima.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 14:18, 31 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie w tym roku wielki wyrosl i poraz pierwszy nie wymarzl. Pamietam te wielkie krzaki rozmarynu z Chorwacji i Francji.
____________________
Zapraszam na kawe
kasiab 14:24, 31 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Ewunia ja do Ciebie z pytaniem przychodzę: moja Mama przywiozła mi cebulki i klacza. Niestety nic nie jest opisane... Generalnie wymieszane i w zasadzie Mama 'wie' ze przywiozla mi lilie dalie frezje i inne. Czy dobrym pomyslem jest każdą osobno posadzic do doniczek i zadolowanie? Powiem szczerze że nie wiem jak to ogarnąć...

Żeby nie było że jestem niewdzieczna za takie dary bo jestem. Jednak nie planowalam takich zakupow nie mam zielonego pojecia jak to ugryźć. Musze cos z nimi zrobić bo nie chce żeby padły... Ja zajmuję sie ryciem i szykowaniem pod warzywnik i winorosl i tu takie dary... Będę wdzięczna za pomoc
Czy poludniowa wystawa będzie odpowiednia o najbezpieczniejsza dla roślin?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anabuko1 15:46, 31 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Anda napisał(a)
A w donicy przed domem na raze to



Koniec

Piękna cała twoja wiosna.
Tulipany kwitną . Moje jeszcze śpią .
A ta kompozycja jest przepiękna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 16:25, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie w tym roku wielki wyrosl i poraz pierwszy nie wymarzl. Pamietam te wielkie krzaki rozmarynu z Chorwacji i Francji.


Tnij go po kwitnieniu, zeby nie zrobil sie krzaczor goly od dolu jak lawenda

A wiesz, ze teraz rozmaryn to Salvia rosmarinus a nie Rosmarinus officinalis? Tak samo jak perovskia, teraz to tez szalwia

https://www.lubera.com/de/gartenbuch/rosmarin-pflanze-p2070
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 16:29, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewcia wpadniesz do mła ? plis?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 16:30, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
kasiab napisał(a)
Ewunia ja do Ciebie z pytaniem przychodzę: moja Mama przywiozła mi cebulki i klacza. Niestety nic nie jest opisane... Generalnie wymieszane i w zasadzie Mama 'wie' ze przywiozla mi lilie dalie frezje i inne. Czy dobrym pomyslem jest każdą osobno posadzic do doniczek i zadolowanie? Powiem szczerze że nie wiem jak to ogarnąć...

Żeby nie było że jestem niewdzieczna za takie dary bo jestem. Jednak nie planowalam takich zakupow nie mam zielonego pojecia jak to ugryźć. Musze cos z nimi zrobić bo nie chce żeby padły... Ja zajmuję sie ryciem i szykowaniem pod warzywnik i winorosl i tu takie dary... Będę wdzięczna za pomoc
Czy poludniowa wystawa będzie odpowiednia o najbezpieczniejsza dla roślin?


Tak, to dobry pomysl. Jak zakwitna to bedziesz wiedziala, co masz dokladnie i gdzie to posadzic Lilie i dalie posadz do wiekszych doniczek, zeby mialy miejsce, gdyby mialy postac do jesieni
Poludniowa z lekkim cieniem w poludnie? Wtedy byloby super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 16:53, 31 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Anda napisał(a)


Tak, to dobry pomysl. Jak zakwitna to bedziesz wiedziala, co masz dokladnie i gdzie to posadzic Lilie i dalie posadz do wiekszych doniczek, zeby mialy miejsce, gdyby mialy postac do jesieni
Poludniowa z lekkim cieniem w poludnie? Wtedy byloby super


To wszystkie muszą iść w duże donice bo to taki worek obfitości
Dziękuję Ewunia!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 16:53, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
anabuko1 napisał(a)

Piękna cała twoja wiosna.
Tulipany kwitną . Moje jeszcze śpią .
A ta kompozycja jest przepiękna


Dziękuję Aniu U Ciebie jak buchnie kolorami to dopiero będzie czad. Mój ogród malutki, to choć donice obsadzę Obsadziłabym więcej, ale czas niepewny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:54, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
kasiab napisał(a)


To wszystkie muszą iść w duże donice bo to taki worek obfitości
Dziękuję Ewunia!


Nie ma za co Powodzenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies