Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Lukasz2013 15:24, 11 paź 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Łukaszu nie wiem jak to się stało, że umknął mi 2 wątek. Super prace i świetnie się zapowiada. Kibicuje i podpatruje.
Toszka 17:21, 13 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
eee_taam napisał(a)
moje szmaragdy są bezobsługowe ...przynajmniej u mnie ...no wiosną trochę nawozu .... w tym roku mało ...bardzo mało razy... ale podlałam

kiedyś się wywnętrzniłam postem u Waldaka od jeży na tamat tuj ...bo on jest przeciwnikiem ....ale nie dostałam odpowiedzi co jest równie dobre i tanie?

tak wiec nie ma obciachu ...może w Holandi czy Angli był by...ale tam ich stać na ogrodzenia z cedru


Pozwolę sie wtrącić - w Holandii tuje tez żywopłotują zwłaszcza od zaplecza, bo od frontu wymogi stawia wspólnota (ulicy, rejonu) i wbrew temu co sobie myślimy oni mają sporo ograniczeń - dla przykładu nie mogą bez zgody wspólnoty postawić płotu wyższego niż 1m, bo wyższy może "sygnalizować" potencjalnie niebezpieczną okolicę, a to może powodować zaniżenie wartości nieruchomosci w całej okolicy...
Ponieważ mam to szczęscie, że regularnie bywam w tamtejszych prywatnych ogrodach, to ręczę wam, że tuje są na porządku dziennym, laurowiśnie, rododendrony etc. Płoty, panele na 1,80 i więcej też.
Od frontu zazwyczaj królują cisy, graby, buki, bukszpany, berberysy, ligustry. Od zaplecza nierzadko zaskakująco ohydne chaszcze

Edit. dodam tylko jeszcze, ze tam liściaste żywopłoty prowadzone są na specjalnych stelażach z kołków i lin.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Luki 19:27, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Łukasz dużo Cię nie ominęło Prace powoli idą do przodu, ale najważniejsze, że idą, to jednak będzie zawsze wątek poboczny

Toszka wtrącaj się ile tylko masz ochotę, lubię dowiadywać się nowych i ciekawych rzeczy

Zaraz dodam coś aktualnego bo jest pewien postęp
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:59, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ubrałem się na wielowarstwową cebule i poszedłem dzisiaj sadzić bo czas goni

Posadziłem szpaler hortensji Polar Bear i funkie Patriot.
No szału nie ma, ale nie o to chodzi w przyszłym roku ma być już ładnie od wiosny.
Mam 130 cebul w niespodziance jeszcze do posadzenia na tą rabatę, ale dzisiaj już nie zdążyłem.





Przy okazji taka sprawa.
Ukorzeniłem kiedyś sobie trzmielinę i tak myślę czy nie posadzić na tej rabacie takie obwódki z trzmieliny, rozstawione donice to Miskanty Morning Light, na wiosnę będą tutaj narcyze, a później werbena lub różowe zawilce.
Sadzić czy szukać innego miejsca?


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
butterfly 21:03, 13 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jak to szału nie ma !!!???
Jest i to jaki

JA bym trzmieline posadziła - nie wiem jak ty, ale pewnie odwrotnie niz ja - to ja potrafię dużo roślin zmarnowac jesli mam je w doniczkach...

A bedzies zje ciął w obwódke, tak?

Do ML wybrałabym zawilce - nieobiektywnie, bo sama tak mam
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
mateuszmichn 21:07, 13 paź 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Super to wygląda, naprawdę dużo zrobiłeś.
Mi też się wydaje, że trzmielina fajnie będzie wyglądała ale oczywiście do ciebie należy ostatnie słowo
____________________
Mój mały zakątek
Kasiek 21:08, 13 paź 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Brawo, mi sie podoba i to bardzo
____________________
Bawarka
leon60 21:08, 13 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie to wszystko wygląda
Jaką masz trzmielinę ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Iwk4 21:11, 13 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ml mają ten sam kolor. Będzie monochromatycznie. Tego chcesz?
Ja bym dała większy kontrast. Chyba jednak zawilce. Albo żurawki.
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 21:23, 13 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Beatko a dziękuje bardzo nieobiektywnie powiem, że mnie się podoba
Tak trzmielinę chcę ciąć w obwódkę i myślę, że będzie ładny akcent zimozielony.
Widziałem ostatnio nową niską odmianę różowego zawilca, ale nie zapisałem sobie nazwy.

Mateusz na tą rabatę brakuje mi tylko 12 roślin, może jeszcze się uda to zrobić w tym roku i finito, czasu niestety braknie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies