Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

mateuszmichn 21:20, 05 paź 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Ooo jest drugi wątek. Świetnie, muszę wszystko przejrzeć, narazie obserwuje i trzymam kciuki
____________________
Mój mały zakątek
Iwk4 22:00, 05 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Myślałam, że się wpisałam, ale tylko myślałam
Lubię te twoje nasadzenia wg planu. Bardzo ładnie zacząłeś. Gratuluję. Tuje ślicznie będą tam wyglądać. Ja lubię szmaragdowy szpaler. Daje ładne tło
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 22:13, 05 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu chciałem posadzić serby w jednym miejscu by stworzyły wysoki żywopłot tak ponad 3 metry, ale mam tam zaledwie 130cm szerokości i zapewne podstawa za kilkanaście lat mogłaby brzydko wyglądać, mam na to nawet lepszą alternatywe, ale niestety o wiele bardziej kosztowną

Gosiu(Margo) długa droga przed końcem, ale co zrobić, ja byłbym już na finiszu nasadzeń, ale nie dla każdego ogród to priorytet

Gosiu(Ciotka ) myślę, że mój zamysł na tą rabatę się sprawdzi i o dziwo wszystko sadzę z dużym zapasem miejsca zero upychania. Ja chciałbym skończyć całkowicie tą stronę i najlepiej dosadzić jeszcze troszkę cebulowych, ale muszę negocjować

Gosiu(malkul) a wiesz jak na mnie narzekają
Gosiu w szczególności liczę na Twoją opinie i krytykę jeżeli coś jest nie tak, bo inne spojrzenie jest dla mnie bardzo cenne

Karolino wiesz co jest najlepsze, że ja też czekam na więcej

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:19, 05 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mateusz watek nie pędzi, podobnie jak prace nie pędzą

Iwonko długo planowałem, ale i tak zanim zacząłem sadzić dwie godziny mierzyłem sprawdzałem spacerowałem obok, minimalnie coś przesunąłem i na końcu zmieniłem jedną rzecz kosmetycznie względem planu, ale jestem zadowolony, ale do pełni szczęścia brakuje mi miskantów, hortensji i grabów na tej stronie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:30, 05 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Teraz mam kolejne dwa problemy.

Pierwszy to wielkość drzew. Chce posadzić trzy graby Fastigiata i 3 buki Rohan Obelisk. Znajduje, albo małe i młode drzewa wielkości 140-200cm za bardzo akceptowalną cenę lub wielkie około 350cm no już za mniej akceptowalną kwotę. Nie mogę znaleźć nic po środku i tak się zastanawiam czy nadwyrężać budżet i kupować wielkie okazy, które będą troszkę górować na resztą młodych roślin, czy lepiej posadzić młode drzewa i czekać parę lat zanim dadzą jakikolwiek efekt?


Drugi problem to miejsce równoległe z ogrodzenie i tarasem. Głębokość rabaty to 130cm i pierwotnie chciałem posadzić tam serby, aby wyprowadzić je w wysoki żywopłot, ale za to mniej ciekawy bo przed nim na nic nie będzie miejsca i wydaje mi się, że te 130cm to i tak za mało na żywopłot ze świerka.
Druga koncepcja jak dla mnie lepsza i bardziej efektowna złożona z przedłużenia żywopłotu ze szmaragdów i grabów rozpiętych na stelażach w kostkach bukszpanowych, a miedzy nimi jakieś trawki

Niestety pomysł ma jedną wadę, 5 razy większe koszty.
Warto dążyć do takiego rozwiązania czy lepiej pójść w świerki serbskie, chyba że ktoś ma pomysł na inny wysoki żywopłot.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:45, 05 paź 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Ja bym dążył w stronę grabów. Jak posadzisz serby to i tak kilka lat minie zanim stworzą wysoką przesłonę. Chyba że od razu 3 metrowe masz na oku? Po tych kilku latach może się okazać że to jednak nie to i co wtedy? Wymiana na graby? Lepiej teraz poszukać mniejszych i tańszych niż później robić od nowa.
Tak mi się wydaje...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
malgorzata_s... 23:27, 05 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Luki ją też uważam że jak zrobisz inaczej niż Ci gust podpowiada to będziesz ciągle poprawiał a i tak nie będzie to co chciałaś. Pamiętaj że będziesz to widział co dzień
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mateuszmichn 23:51, 05 paź 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Mateusz watek nie pędzi, podobnie jak prace nie pędzą



Oj tam oj tam, jak to się mówi
I tak dużo zrobiłeś. Ja się denerwuje na siebie bo tylko chodniki ułożyłem i zasadziłem 4 rośliny, to dopiero żenada

Jeśli chodzi o graby to ja bym postawił na te mniejsze i tańsze. Będą rosły razem z innymi roślinami. Tuje też nie jakieś wielkoludy więc będzie ok. 2 sezony i już trochę podrosną, a zaoszczędzone pieniądze mogą przydać się na jakiś inny niespodziewany element.
____________________
Mój mały zakątek
Luki 08:45, 06 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Paweł pewnie, że graby mi się bardziej podobają, ale takich na stelażu niestety nie da się znaleźć mniejszych i tańszych w ogóle znaleźć już rozpięte na stelażu to wyczyn, mam nadzieję, że te upatrzone będą na mnie czekać do wiosny.

Gosiu gust gustem, a kosztorys swoją drogą ale wiem ta wersja z grabami jest lepsza i nie ma co ukrywać bardziej efektowna, a efekt będzie prawie natychmiastowy i tak sadzenie jak coś odbędzie się wiosną. Teraz mam problem z tymi grabami Fasitgiata i bukami ROhan Obelisk, ni ma i koniec takich jak bym chciał, a mniejsze buki i tak już ktoś mi wykupił

Mateusz no i tu jest argument, który też mnie przekonuje, że żywopłot też sobie będzie rósł i z płotem wyrówna się za ok 3 sezony i do tego czasu drzewa już też sobie ładnie podrosną. Chociaż i tak najbardziej chce już posadzić, więc chyba wybiorę to co najłatwiej będzie mi zdobyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 10:50, 06 paź 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)


Mateusz no i tu jest argument, który też mnie przekonuje, że żywopłot też sobie będzie rósł i z płotem wyrówna się za ok 3 sezony i do tego czasu drzewa już też sobie ładnie podrosną. Chociaż i tak najbardziej chce już posadzić, więc chyba wybiorę to co najłatwiej będzie mi zdobyć


No w sumie racja jednak nie ma co na siłę kupować po jakieś niekorzystnej cenie. Jak mówię jeśli wybierzesz mniejsze to nawet będzie to współgrało a jak kupisz te wielkie to znowu tuje będą zawsze wydawały się malutkie zanim nie urosną. Ja stawiałbym na mniejsze, poza tym chyba mniejsze szanse ze się nie przyjmą, bo z tymi bardzo dużymi jednak jest większe ryzyko
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies