Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 09:26, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Podziwiam Maćka. I Was za ogrom pracy i chęci. Przyjdzie deszcz, to chyba wyjdę na dwór w rajskim ubraniu ... .


Wczoraj czytałam artykuł w GW na temat zmian klimatycznych i ich konsekwencji dla ogrodników.Jestem na etapie zamawiania przekompostowanego obornika, paletowo. W ramach przygotowań do nowego sezonu.
O rajskim ubraniu w trakcie deszczu, mówiłam wczoraj koleżanką w pracy...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:32, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AnnaCh napisał(a)
Aga, Ty masz widzę taki uskok, różnicę poziomów z krawężników? Dobrze widzę? Powiedz mi dużą masz tę różnicę i jakie krawężniki tu zastosowaliście? Takie normalne 20 cm wysokości? Będę coś takiego robiła i kupiliśmy 30 cm, ale ja nie wiem jak to ogarnąć, bo to cholernie ciężkie.


Aniu, u mnie krawężniki oddzielają miejsce na wjazd, który, kiedyś zostanie wyżwirowany. To są 20 cm. Ogarniał to Maciek, bo ja nie dźwignęłabym. Są wbetonowane nie na podsypce.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
A_gawa 09:33, 24 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Wendy79 napisał(a)


Wczoraj czytałam artykuł w GW na temat zmian klimatycznych i ich konsekwencji dla ogrodników.Jestem na etapie zamawiania przekompostowanego obornika, paletowo. W ramach przygotowań do nowego sezonu.
O rajskim ubraniu w trakcie deszczu, mówiłam wczoraj koleżanką w pracy...


Czy mogłabyś mi wysłać namiary na obornik?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Wendy79 09:37, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
sylwia_slomczewska napisał(a)
Maciek walczy pomimo upałów, Zuch chłopak
Ja do ogrodu łażę dopiero wieczorem jak temp ciut spada, ale dnia ubyło już sporo to nie za dużo można podziałać w tak krótkim czasie
Ale się staram
Trzymam kciuki za nowy trawniczek I za EM


Dzisiaj wolne, więc bez względu na pogodę idziemy szykować rabaty pod truskawki: wypielić, kompost, trochę kory...Jak popada w weekend, sadzenie. Już czekają nowe odmiany. Teraz będę testować cztery: Honeoye, Senga Sengana, Dukat, Polka.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:40, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)


Chwała emkowi za ciężką pracę w ogrodzie, mój powoli się zaczyna angażować, bo wczesniej zupełnie nic nie robił. Nawet ja, zazwyczaj napalona ogrodowo wymiekam przy tych upałach. Dzisiaj chyba odpuszczę jakąkolwiek robotę, bo upałłłł.


Maciek ma chyba takiego samego fioła ogrodowego, jak ja. Tylko warzywnik omija szerokim łukiem i plewić nie lubi
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:45, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jakie krokusy polecacie?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:51, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
A_gawa napisał(a)


Czy mogłabyś mi wysłać namiary na obornik?


Jak tylko sprawdzę namiar, to nie ma problemu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:50, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kąpiel w deszczu zaliczona. Deszcz zimny.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 12:02, 24 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale M. w ogóle plewi. Mój M. plewienie omija szeroko. Nigdy go z haczką, motyczką nie widziałam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 12:05, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Ale M. w ogóle plewi. Mój M. plewienie omija szeroko. Nigdy go z haczką, motyczką nie widziałam.



W ostateczności i tylko na kolanach

Idę do warzywnego, bo może coś jeszcze dzisiaj popada. Pierwsze cebulki jesienne już zakupione...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies