Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Anda 12:13, 24 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Podziwiam na pracę w upale i przy suszy. Ja czekam na deszcz i liczę, że ziemia wreszcie trochę zmięknie. Sama czuję się jak sflaczały balonik

Krokusów nie mam jeszcze. Tzn. tak nie do końca, bo przed domem jakieś same z siebie się pojawiły. Pewnie ptaki przyniosły skądś siewki. Nie mam z nimi doświadczenia, ale czytam co jakiś czas, że Crocus tommasinianus to najmocniej rozprzestrzeniający się krokus, ale jednocześnie nie będący plagą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 14:12, 24 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oj chętnie też się dowiem gdzie kupujesz obornik przekompostowany
____________________
Wendy79 15:23, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Podziwiam na pracę w upale i przy suszy. Ja czekam na deszcz i liczę, że ziemia wreszcie trochę zmięknie. Sama czuję się jak sflaczały balonik

Krokusów nie mam jeszcze. Tzn. tak nie do końca, bo przed domem jakieś same z siebie się pojawiły. Pewnie ptaki przyniosły skądś siewki. Nie mam z nimi doświadczenia, ale czytam co jakiś czas, że Crocus tommasinianus to najmocniej rozprzestrzeniający się krokus, ale jednocześnie nie będący plagą


Dzisiaj duszno, pot zalewa oczy, a od czasu do czasu pomoże mu przelotny deszcz. W warzywnym nie jest tak źle, z ziemią da się pracować. Rabaty pod truskawki już wyczyszczone, na dwóch już kompost z korą dodane,wymieszane z glebą, przy trzeciej deszcz nas przegonił, to postanowiliśmy na chwilę do domu przyjść i odsapnąć. Czuć zmianę pór roku, mimo upałów idzie jesień.

W B. pojawiły się cebulki. Postanowiłam zainwestować w tym roku w krokusy. Szukam cebulowych, których wykopywać nie muszę i się będą same rozrastać. Kupiłam Spring Beauty z rodzaju Crocus chrysanthus (krokus złocisty), bo takie mieli. Oczywiście w jednej B. mają po dwa kartony cebul, to na razie upolowane 32szt. i jeden czosnek. Myślałam o minimum 100 szt. krokusów na rabatę z hortensjami. Dziękuję za podpowiedź, na kolejną kupię jakieś z tego gatunku Crocus tommasinianus.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 15:25, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Oj chętnie też się dowiem gdzie kupujesz obornik przekompostowany


Niech no tylko odpowiedzą na mojego maila, bo się coś nie mogę z nimi skontaktować. Jakby co, to jeszcze inny namiar będę sprawdzać, ale tam dopiero po połowie września.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 15:38, 24 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Cieszę się, że troszku pomogłam
Jeśli chcesz sadzić też tulipany, to Tulipa fosteriana i Triumph również się mnożą w ogrodzie. Mam Purissima i Negrita i jest coraz ich więcej. Malutkie odmiany Tulipa humilis też się mnożą. Bardzo ciekawym rodzajem jest Tulipa turkestanica.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wendy79 22:29, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zamówiłam: tulipany Darwina Hakuun i Pink Impression, t.Triumph Candy Prince + t.papuzi Black Parrot, krokusy Spring Beauty i Ruby Giant oraz czosnek neapolitański. To chyba tyle na ten rok.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 21:24, 30 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Też muszę zamówić tulipki
____________________
Wendy79 21:30, 30 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Też muszę zamówić tulipki


Jutro chyba dojadą. Może w ciągu 3 następnych lat obsadzę cebulowymi resztę rabat Dzielnie zniosłam niezamówienie lilii Martagon na rabatę cienistą, tłumacząc sobie, że to za wcześnie, że za rok...A te lilie to moje marzenie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 09:05, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Jutro chyba dojadą. Może w ciągu 3 następnych lat obsadzę cebulowymi resztę rabat Dzielnie zniosłam niezamówienie lilii Martagon na rabatę cienistą, tłumacząc sobie, że to za wcześnie, że za rok...A te lilie to moje marzenie.

Ja jeszcze czekam na pełną jesień, znaczy zamówić już mogę ale sadzić będę dopiero w październiku.
Nie znałam tej lilii, przepiękna jest!
____________________
polinka 19:02, 02 wrz 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
I ja napadłam na moją B.w poszukiwaniu cebulowych
Póki co 10 paczuszek krokusów mam już w domku

Pozdrówki Aguś.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies