Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Brzozowadzie... 11:28, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wendy79 napisał(a)


Agato, zgadza się, tylko dlaczego mnie tak wszystko boli po wczorajszym "ogródkowaniu" ? Miejsca już brak i czasami chochlik się pojawia w głowie: czy na pewno potrzebujemy sadu?

Wierzę, że boli Po efektach widać, że chyba często Cię boli Ale miło popatrzeć na działania Waszego zgranego tandemu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 18:07, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Księżycowa, cudna jesień u Ciebie rabaty aż lśnią, kipią kolorami. Mnóstwo peacy wkladacie w to żeby było pięknie. Uwielbiam takich ludzi
____________________
Wendy79 18:59, 29 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Księżycowa, cudna jesień u Ciebie rabaty aż lśnią, kipią kolorami. Mnóstwo pracy wkładacie w to żeby było pięknie. Uwielbiam takich ludzi


Ewuś, Ewuś, dziekuję, ale ja w porównaniu z Tobą, strasznie się obijam. Warzywny totalnie zaniedbałam w tym roku, ale obiecuję poprawę.
Zaczęłam sadzić cebulowe. Na pierwszy ogień poszło 250 cebulek krokusów. Kropelka w morzu potrzeb.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 19:07, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Eee tam, idziemy podobnie ogrodowo. Mi czasami pomaga tato. Tu coś wytnie, przekopie. Sama chyba bym nie dała rady.
250 cebul to niezły wynik. Ja jeszcze nic nie sadzilam. Muszę jeszcze kupić tonę cebul.
____________________
Gruszka_na_w... 19:47, 29 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Agnieszko, ależ pięknie się wszystko rozrosło, a miskanty pod oknem musza teraz wyglądać wspaniale.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 21:02, 29 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wow, jaki busz się zrobił, super
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gardener27 21:35, 29 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Trzy lata miną w listopadzie od kiedy jesteście z nami, otoczenie wokół domu zmieniło się ogromnie. Ciężka praca i pasja zaowocowały a zdradzę Ci Agnieszko w sekrecie że będzie jeszcze lepiej z każdym następnym sezonem pod warunkiem że nie osiądziecie na laurach.

Ogromnie podobają mi się podziały w ogrodzie, tu rabaty tam trawniki, jak to wszystko nabierze masy zrobią się klimatyczne pokoje.

Koszenie alejek trawiastych nie daje się we znaki ? Mi zawsze gdzieś na skrzyżowaniu dwóch kosiarka wypadnie i wygolone do samej ziemi, na szczęście trawa szybko odrasta.

Barbula nie ma problemu z zimowaniem ? poluję na nią ale zastanawiam się czy da radę przy moich wiatrach.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wendy79 22:24, 29 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Przemek, to chyba jedne z najmilszych słów, jakie usłyszałam o naszym ogrodzie. Myślę, że osiadanie na laurach nam nie grozi, bo może się zdarzyć i tak, że pasja stanie się pracą, a praca w końcu pasją Ciągle mi się marzy nie przepracować ani jednego dnia, jeśli wiesz co chcę powiedzieć

Kiedy trzy lata temu zobaczyłam to długie, łyse pole, instynktownie pomyślałam o stworzeniu na nim "pokoi". Nic nie wiedziałam o ogrodnictwie lub bardzo niewiele. Jeśli jednak zajmujesz się czymś niemal codziennie, jeśli jakaś myśl nie schodzi ci z głowy, nie ma możliwości, żeby się czegoś nie nauczyć. Uczymy się każdego dnia i zdobywamy doświadczenie.

Lubię kosić trawę, najczęściej robię to ja. Rozluźnia mnie to, w jakiś magiczny sposób wciąga w ogród, kiedy mam go dość. Mogliśmy sobie załatwić za free małą, elektryczną kosiarkę i dziękuję za ten przypadek. Jest lekka, a kabel nie stanowi dla mnie problemu. Większy problem niż ze ścieżkami mam z połączeniem trawnika z rabatami, bo tam zdarzyło mi się wygolić, ale dochodzę do wprawy.

Barbulę mam od ubiegłego sezonu. Przezimowała ładnie. Okrywałam ją trochę korą. W tym roku Maciek dokupił mi varegiatę, zobaczymy jak da radę.Kwitnienie barbuli jest zachwycające o tej porze roku, szczególnie dla owadów.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gardener27 22:37, 29 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dobrze wiem o czym mówisz

Jak na żółtodziobów poradziliście sobie bardzo dobrze z tym polem, zwłaszcza z podziałami w ogrodzie i fajnie że poszliście w byliny a nie zimozielone jak się przyjęło na starcie u większości początkujących właścicieli ogrodów.

Teraz żyjemy w takich fajnych czasach że w sieci można znaleźć wszystko, wystarczy dobrze poszukać i gotowe. Pamiętam jak byłem dzieciakiem to trzeba było wypożyczać książki których jak na lekarstwo lub kupować gazety, na wyjazdy zagraniczne nie było mnie stać a przecież w Polsce ogrodnictwo nie było tak popularne jak teraz.

Inspiracje jednak to nie wszystko, trzeba dobrze się znać na roślinach a przede wszystkim poznać swoją ziemię i warunki klimatyczne w jakich przyjdzie nam tworzyć ogród.

Jesteście na bardzo dobrej drodze
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:20, 29 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Zapomniałem odpowiedzieć u siebie ... To dynia brodawkowa, Warted Mixture.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies