Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Naante 23:50, 22 lip 2018


Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 49
Przejrzałam wątek od początku do końca i jestem pod wielkim wrażeniem, jak bardzo zmienił się Twój ogród. Brawo! Jest pięknie
____________________
Ogród z górskim akcentem od zera
Gruszka_na_w... 00:11, 23 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Wendy79 napisał(a)



Myślałam dzisiaj dużo o Tobie, a to przy okazji moich sąsiadów wioskowych "z prawdziwym basenem". Zjawisko to powoduje częste imprezy i spotkania licznych dzieci. Dzisiaj robili harmider na połowę wsi. Od razu skojarzyło mi się z "Twoim domkiem wartowniczym"...


Dzisiaj w nocy dwie sąsiedzkie rodziny wróciły ze wspólnych wakacji. One plus trzecia rodzina imprezowały od 12 do 20 cztery metry od tarasu. Znam już cały przebieg wypoczynku. Volumin podkręcony na maksa, a siedzieli przy jednym stole. Czułam się prawie jak na spotkaniu pokolonijnym sprzed kilkudziesięciu lat.
Nie rozumiem tylko, dlaczego matka reaguje dopiero na 8 wrzask dziecka: -"Mamo!!!!!!!!!! Zimno mi, wyciągnij mnie z basenu".
Przyznam się, że tego nie ogarniam. Ci dorośli odreagowują jakieś niespełnione potrzeby z dzieciństwa.

Edit- Ola/ Leon używa do robienia kancików noża kuchennego i łaty budowlanej (poziomicy długiej). Może jej sposobem będzie Ci wygodniej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 08:14, 23 lip 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
paniprzyroda napisał(a)
Pięknie Obserwowanie, rozmyślanie, przesadzanie to tu, to tam może będzie lepiej grało, dopełniało się lub kontrastowało Ile w tym męczącej przyjemności Dlaczego spaliłaś hortki? Może dasz radę je uratować.


W ramach męczącej przyjemności dokupiłam sobie dwie odmiany rutewki delavaya Ostatnio stwierdziłam też, że jeżeli środkowa bylinowa się w przyszłym sezonie nie poprawi , wywalam wszystko i robię ją od początku...

Sama nie wiem dlaczego, akurat te trzy sztuki oberwały. Nawoziłam według instrukcji, mam trochę młodych hortensji, a tylko z tymi coś nie tak (szczególnie jedną, która i tak się okazała biedronkową podmianką i zamiast silver dollar jest bukietówką). Będę ratować.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 08:17, 23 lip 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Naante napisał(a)
Przejrzałam wątek od początku do końca i jestem pod wielkim wrażeniem, jak bardzo zmienił się Twój ogród. Brawo! Jest pięknie


Tak, zmienił się: od pustkowia - w świat pełen owadów. Mam nadzieję, że gdy podrosną krzewy ( na które liczę w najbliższych latach) i drzewa, zapełni się jeszcze ptakami, których coraz więcej się u nas kręci (nawet poza sezonem dokarmiania).
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 11:59, 23 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


W ramach męczącej przyjemności dokupiłam sobie dwie odmiany rutewki delavaya Ostatnio stwierdziłam też, że jeżeli środkowa bylinowa się w przyszłym sezonie nie poprawi , wywalam wszystko i robię ją od początku...

Sama nie wiem dlaczego, akurat te trzy sztuki oberwały. Nawoziłam według instrukcji, mam trochę młodych hortensji, a tylko z tymi coś nie tak (szczególnie jedną, która i tak się okazała biedronkową podmianką i zamiast silver dollar jest bukietówką). Będę ratować.


Co Ci nie gra na tej środkowej... co masz posadzone i co nie polubiło niby Twojego ogrodu?
Też z przyjemnością bym coś sobie dokupiła może w ramach relaksu wyciągnę Mamę do szkółki, w zasadzie to Ona też ma portfel przy sobie, lubi zieleninę no i sadzi ją potem u mnie
____________________
Z Pszenicznej...
la_estrellita 23:25, 01 sie 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Witaj Agnieszko. W końcu doczytałam wątek do końca . Jak tak patrzę, jak wiele zmieniło się u Ciebie przez te trzy lata to widzę, że i dla mnie jest nadzieja. Widzę też, że ogród bez iglaków może być piękny. A warzywnik... taki wielki to moje marzenie . Pozdrawiam ciepło.
____________________
Agnieszka Gutlandia
eVka 11:06, 21 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Biegasz po wątkach a sama nie piszesz pokaż co u Ciebie w sierpniu
____________________
sylwia_slomc... 12:20, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82331
Piękne rabaty, miło popatrzeć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wendy79 22:46, 21 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Biegasz po wątkach a sama nie piszesz pokaż co u Ciebie w sierpniu


Ładne sobie oglądam, a co U mnie susza, susza, susza i dół ogrodowy. Od miesiąca chyba nie działam ogrodowo, to sobie chociaż popatrzę, jak inni działają
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:47, 21 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne rabaty, miło popatrzeć


Dziękuję, dobre słowo zawsze w cenie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies