Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 15:58, 19 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pierwsze tegoroczne zakupy roślinne zrobione. Kompletuję powoli rabatę "cienistą". Na liście zakupów pojawiły się tiarelle, rodgersja, tawułki, długosz, rutewka, pierwiosnki oraz kolejna hortensja do kolekcji ( piłkowana BLUE DECKLE).
Dzisiaj pierwszy raz od dawna miałam możliwość skorzystać ze słonecznej pogody. Taką zimę wolę: słoneczną i z lekkim mrozem. Prognozy długotermnowe wskazują, że sezon nie zacznie się wcześnie, ale pożyjemy-zobaczymy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Rench 16:53, 19 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Nasiona zjeżdżają,zakupy zrobione- zaczyna się dziać
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Monia81 18:55, 19 sty 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8083
No czytam, że zakupy pierwsze zrobione, super pięknie uchwycone zimowe kadry w ogrodzie... ja już też marzę o większej dawce witaminy D... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 19:09, 19 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Wendy79 napisał(a)
.Dzisiaj pierwszy raz od dawna miałam możliwość skorzystać ze słonecznej pogody. Taką zimę wolę: słoneczną i z lekkim mrozem.


U nas też było słonecznie. Z przyjemnością pobyłam sobie w ogrodzie. Drzewka bieliłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 22:46, 19 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82616
Wendy79 napisał(a)
Pierwsze tegoroczne zakupy roślinne zrobione. Kompletuję powoli rabatę "cienistą". Na liście zakupów pojawiły się tiarelle, rodgersja, tawułki, długosz, rutewka, pierwiosnki oraz kolejna hortensja do kolekcji ( piłkowana BLUE DECKLE).
Dzisiaj pierwszy raz od dawna miałam możliwość skorzystać ze słonecznej pogody. Taką zimę wolę: słoneczną i z lekkim mrozem. Prognozy długotermnowe wskazują, że sezon nie zacznie się wcześnie, ale pożyjemy-zobaczymy.

Fajne zakupy. Długa zima mówisz? Rośliny mysla inaczej, przynajmniej te u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wendy79 11:28, 20 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
sylwia_slomczewska napisał(a)

Fajne zakupy. Długa zima mówisz? Rośliny mysla inaczej, przynajmniej te u mnie


Nie wiem, nie wiem, ale gdzie nie spojrzę w prognozę długoterminową, to widzę zimny luty, a bywało, że pod koniec lutego miałam już przygotowany warzywny do pierwszych siewów. Z rozpoczęciem sezonu szykuję się raczej więc na marzec, ale nie mam nic przeciwko zmianie planów oczywiście
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:29, 20 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U nas też było słonecznie. Z przyjemnością pobyłam sobie w ogrodzie. Drzewka bieliłam.


Wybieram się zaraz, by kolejną dawkę słońca załapać na spacerze, chociaż mroźno bardzo
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:30, 20 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Monia81 napisał(a)
No czytam, że zakupy pierwsze zrobione, super pięknie uchwycone zimowe kadry w ogrodzie... ja już też marzę o większej dawce witaminy D... pozdrawiam


Biorę od tygodnia witaminę D w tabletkach. Pierwszy raz, ale było już naprawdę kiepsko z samopoczuciem.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:32, 20 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Rench napisał(a)
Nasiona zjeżdżają,zakupy zrobione- zaczyna się dziać


Jeszcze mam upatrzone kolejne nasiona w LM i z wymianki przyjdą. Za miesiąc zapewne pierwsze sianie, a w między czasie jeszcze zamówię dymkę do sadzenia i dalie, bo koszyk już się zapełnia.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Dragonka 20:40, 20 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hej Aga czytam Twój Księżycowy( a propos, dziś w nocy będzie super pełnia), obecnie zaparkowałam w listopadzie 2017,i biję czołem pokłony z zachwytu- za Wasza pracowitość niezwykłą ( chyba leń jestem ), za to jak pomysłowo prowadzisz swoje miejsce na Ziemi i jak ono się zmienia. Przywróciłaś mi chęć do eksperymentów z wysiewem nasion, zeszłej zimy też próbowałam, z mniejszym szczęściem Widać, że Ty masz tą moc!

Bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś i że ja znalazłam Twój wątek, bardzo mi się podoba u Ciebie. Jest tak..ciepło, człowiek się dobrze czuje w twoim ogrodzie.Pozdrawiam serdecznie i będę się pojawiać, dobrze? A teraz wracam do lektury, wciągnęłaś mnie w swoją ogrodową bajkę
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies