Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

polinka 11:21, 27 lut 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wendy79 napisał(a)


Jak pogoda będzie nam tak dopisywać, to jak najbardziej. Jeszcze szpinak, razem z rzodkiewką w pierwszej kolejności. Jeżeli prognozy się utrzymają, to może pod koniec lutego polecę z bobem do ziemi,a zaraz potem z groszkiem. Cebulę wysiewam w tym roku pierwszy raz, zawsze sadziłam z dymki, też w marcu.

Właśnie sobie przyszykowałam kolejne pojemniki do wysiewów w domu. Czekałam na papryki z wymianki, ale nie dotarły, więc jutro wysieję bez nich, to co planowałam jeszcze na luty.


Dziękuję Aguś!
Jeśli pogoda się utrzyma a póki co nie zapowiadają drastycznego ochłodzenia to będę działać warzywnikowo już za tydzień

Buziaki i dziękuję!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 18:15, 27 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Bylinówki wycięte. Jedna nowa komora w kompostowniku do połowy pełna. Dwie skrzynie w warzywnym wypełnione mieszanką ziemi z kompostem. Można będzie już niedługo działać Jutro ma nastąpić wznowienie produkcji następnych skrzyń ( na fasolowe), bo czas goni nas.







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:20, 27 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Następna w kolejce różanka i jestem przekonana, że w tym roku wyczyszczę ją na jesień, tak jak zrobiłam z jej częścią w 2018 r. Teraz aż miło na nią popatrzeć, a na reszcie armagedon. Róże w takiej fazie.



A ostatnie dwa dni pracuję w takich hałaśliwych okolicznościach przyrody :








____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 18:22, 27 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale czyściutko u Ciebie. A róże kiedy tniesz?
____________________
Wendy79 18:33, 27 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mikina34 napisał(a)
Jaki to zawilec?


Zawilec wielkokwiatowy. Z tego co zauważyłam, rozsiewa się. Sprawdzę jakość siewek, gdy zacznie wegetację.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:37, 27 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Ale czyściutko u Ciebie. A róże kiedy tniesz?


Czyściutko? Nie Z daleka nie widać, ale zachwaszczenie niektórych rabat doprowadza mnie do furii. Jak skończę z wycinką, to idę plewić, chociaż nie wiem jak to zrobię między cebulowymi. Chwasty już rozpoczęły atak, gwiazdnica kwitnie.

Róże, gdy kwitną forsycje.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:53, 27 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
polinka napisał(a)



Jeśli pogoda się utrzyma a póki co nie zapowiadają drastycznego ochłodzenia to będę działać warzywnikowo już za tydzień



Też mam taki plan. Jak na raze działam nasionkowo w domu.


Dzisiaj wysiałam: cebulę Rosa lunga di Firenze, paprykę słodką Orange Almira, chilli wczesne Jalapeno, chilli karaibskie Animo, chilli Peter Pepper Orange, chilli Aji Lemo Droop, pomidor Gardeners'Delight oraz orlayę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:58, 27 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardener27 napisał(a)
Maszyna ruszyła, sezon rozpoczęty Też miałem dzisiaj w planach coś zrobić w ogrodzie po pracy ale niestety nie wyszło, jutro się muszę sprężyć i wykorzystać pogodę do końca tygodnia bo na weekend znowu ma się skiepścić a ogród warzywny czeka.




Wzięłam urlop, trochę podziałałam, ale to kropla w morzu. Mam zamiar za tydzień zacząć już wysiewy w warzywnym. Tradycyjnie zacznę od szpinaku, rzodkiewki, bobu, groszku i sadzenia dymki. Chyba przykryję teraz skrzynie czarną włókniną, żeby się ziemia szybciej ogrzała.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 19:10, 27 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Czyściutko? Nie Z daleka nie widać, ale zachwaszczenie niektórych rabat doprowadza mnie do furii. Jak skończę z wycinką, to idę plewić, chociaż nie wiem jak to zrobię między cebulowymi. Chwasty już rozpoczęły atak, gwiazdnica kwitnie.

Róże, gdy kwitną forsycje.

U mnie o dziwo chwastów bardzo mało, prawie nic, ale jesienią plewiłam sporo. Gwiazdnicę miałam kiedyś ma obrzeżach trawnika, wrrrr w końcu udało mi się jej pozbyć ale łatwo nie było.
Róże czekają.
____________________
Gardener27 11:12, 03 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Zupełnie inny ogród, napracowałaś się, dzień urlopu wykorzystany w 100 procentach.
Zachęciłaś mnie do wsadzenia boku, jeszcze tak wcześnie nigdy nie próbowałem ale jak sposób sprawdzony więc nie ma się czego bać, marzec podobno ma być ciepły.
Patrzę na Twoje róże i też się trochę o nie obawiam.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies