Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 17:58, 04 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Agnieszka, bardzo ciekawe rzeczy napisałaś, dziękuję. Niestety w skrzyni obok rosną maliny... Muszę pomyśleć żeby je przenieść.
W skrzyni mam ziemię z mnóstwem kompost i próchnicy. Pomysł ściókowania igliwiem sosnowym spodobał mi się, bo mam dwie spore sosny
Nawóz poszukam jakiś specjalny do truskawek, chyba że sam kompost wystarczy?


Ja teraz też mam obok maliny, a wcześniej była jeżyna. Dzieli je szerokość ścieżki. Dawały radę, ale ja truskawek mam dużo.

Z ciekawości zobaczę jutro, jaki mają skład nawozy do truskawek.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 17:59, 04 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Ja teraz też mam obok maliny, a wcześniej była jeżyna. Dzieli je szerokość ścieżki. Dawały radę, ale ja truskawek mam dużo.

Z ciekawości zobaczę jutro, jaki mają skład nawozy do truskawek.

Też mam wąska ścieżkę między nimi. Muszę poczytać składy.
____________________
Wendy79 19:41, 07 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No i stało się: liściaste wysiane. Do gruntu szpinak, rukola i koper. Mogłoby trochę popadać, bo już sucho się zrobiło.
Na rozsady: sałata masłowa, dębolistna, rzymska, seler naciowy, kalarepy, kapusty biała, włoska i czerwona. Wychodzi pierwszy pomidor w tym sezonie Gardener's Delight.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Dragonka 18:18, 08 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hej Aga trochę mnie nie było, ale z ciekawością pędzę do Ciebie zobaczyć jak wysiewy, bo to mnie obecnie najbardziej cieszy No i się nie zawiodłam! Zaczynasz już warzywa siać, ale ja dobrze rozumiem? rukolę już prosto do gruntu można siać, bez konieczności rozsad? Bo tez mam A nie przemarznie jak mróz przyjdzie?

Twoje rabaty w skrzyniach są sztos! Bardzo fajnie wyglądają, zdecydowałaś w końcu co na grządki pomiędzy? Może nie doczytałam, a już podjęłaś decyzję? jeśli tak, to wybacz bo ostatnio jestem w dużym niedoczasie, ale pamiętam, że się zastanawiałaś nad materiałem.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Anda 18:53, 09 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Aga, czy ty wysiewałaś juz kiedyś Monardę citriodora i Linarię purpurea? Chyba za mało się przechodziły, bo bardzo słabo wschodzą u mnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 19:17, 09 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agnieszka, kupiłam fajny bionawóz do truskawek na bazie owczej wełny, ciekawa jestem jego działania.
____________________
Wendy79 19:34, 09 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Aga, czy ty wysiewałaś juz kiedyś Monardę citriodora i Linarię purpurea? Chyba za mało się przechodziły, bo bardzo słabo wschodzą u mnie.


Wysiewałam dwa lata temu, nie pamiętam jednak jak wschodziły. Monardę mam jedną na rabacie, a linaria przezimowała w ubiegłą zimę zapomniana w doniczkach i dopiero ubiegłej wiosny ją wsadziłam do gleby (sztuk trzy). Teraz jest ładna, zielona. Nie wiem czy Margaretka bywa na forum, ale ona może by lepiej pamiętała, jak u nich ze wschodami.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:35, 09 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Agnieszka, kupiłam fajny bionawóz do truskawek na bazie owczej wełny, ciekawa jestem jego działania.


Tak widziałam go w LM, czytałam skład i zastanawiałam się nawet jak się robi nawóz z owczej wełny (?)
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 19:37, 09 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Tak widziałam go w LM, czytałam skład i zastanawiałam się nawet jak się robi nawóz z owczej wełny (?)

Sprasowana owcza wełna
____________________
Wendy79 19:48, 09 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dragonka napisał(a)
hej Aga trochę mnie nie było, ale z ciekawością pędzę do Ciebie zobaczyć jak wysiewy, bo to mnie obecnie najbardziej cieszy No i się nie zawiodłam! Zaczynasz już warzywa siać, ale ja dobrze rozumiem? rukolę już prosto do gruntu można siać, bez konieczności rozsad? Bo tez mam A nie przemarznie jak mróz przyjdzie?

Twoje rabaty w skrzyniach są sztos! Bardzo fajnie wyglądają, zdecydowałaś w końcu co na grządki pomiędzy? Może nie doczytałam, a już podjęłaś decyzję? jeśli tak, to wybacz bo ostatnio jestem w dużym niedoczasie, ale pamiętam, że się zastanawiałaś nad materiałem.


Rukolę można już do gruntu.
Nie zdecydowałam co pomiędzy, decyzję odłożyłam gdzieś na bok, zapewne aż chwasty na mnie ją wymuszą. Zaczynam się powoli ścigać z czasem i pogodą, i tyle spraw mam do ogarnięcia, że nie wiem co najpierw.

A pomiędzy tym wszystkim marzy mi się:

https://pl.pinterest.com/pin/360639882659267986/
https://pl.pinterest.com/pin/360639882659267983/

nic tylko orać i od początku...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies