Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 09:28, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)


Klimat jesienny, cudowny...


Ewo-Ando, nie da się ukryć. Jesień. Czuję ją na każdym kroku
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:36, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Arcydzięgla trzeba zebrać, poproszę też o nasiona. Może się wysieje ale nie zauważysz, bo on kapryśnie kiełkuje.

Gardenia to piękna piwonia - a ja - zdradzę mój zamiar - chcę zrobić ogród późnej wiosny w piwoniach i czymś tam jeszcze. Z zupełnie szalonym kształtem jak w ogrodach leśnych.


Jak się ma front domu?



Postaram się zebrać, jak nie zapomnę oczywiście.

Kocham piwonie i czas, kiedy kwitną. Mam nadzieję, że nowe Panny dobrze się wpiszą w koncepcję zmian na rabatach. O jaki kształt szalony chodzi, bo ja z tych niedouczonych ogrodników, ale dla mnie żaden kształt nie jest szalony

Front domu ma się teraz lepiej, jak widzę. Dzięki deszczom, część roślin dopiero teraz odżywa, np. kwitną Anabellki. Straciłam wszystkie tawułki (wolę nie mysleć o ilości i kasie, która na nie poszła), ale przyjęły się tiarelle. Paprocie i funkie też dały radę. Nie wiem, co w zamian tawułek, bo miały być klu rabaty.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 11:08, 05 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Widzę, że Wojsławice były, pięknie uchwyciłaś całą rabatę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wendy79 21:15, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że Wojsławice były, pięknie uchwyciłaś całą rabatę


Były i jeszcze w tym roku będą za chwilę, 22 września.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:23, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zdjęć nadal nie mogę dodawać, to wspomnę tylko, że kupiłam sobie dzisiaj pierwszego rozchodnika na preriową: Mr.Goodbud. Teraz mam zamiar porobić ile się da sadzonek z liści. Szukam jeszcze Matrony.
Skusiłam się również na rozplenicę Lady U. Chodziłam dookoła niej ponad tydzień, trochę wystraszona jej wielkością, ale ja tak lubię te trawy, że jednak poległam.

Wczoraj pierwszy raz w ogrodzie od tak dawna, że nie pamiętam. Pszczółka przypomniała mi o moim "najmłodszym dziecku"- rabacie białej od frontu, więc poszłam zobaczyć co u niej. Tak rozpoczął się cykl: ostatnie plewienie przed zimą. Ileż roślin się tam nie przyjęło. Ile doniczek trafiło w końcu do gruntu.

Telefon od mamy w porę mi uświadomił, że mają przyjść deszcze, na szybkiego dzisiaj skosiłam przed nocą trawę. Jak ja lubię ją w takim kolorze, pięknie zielonym. Czy można teraz we wrześniu wertykulować?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 21:51, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wendy79 napisał(a)
Zdjęć nadal nie mogę dodawać, Czy można teraz we wrześniu wertykulować?


Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome, to rzeczywiście przycisk wybierania zdjęć jest nieaktywny. zainstaluj sobie przeglądarkę Firefox. Strona Ogrodowiska działa w niej bez problemów z wklejaniem zdjęć.
Wertykulację można teraz zrobić, a potem rozsypać nawóz jesienny.
Fajne zakupy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 21:57, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome, to rzeczywiście przycisk wybierania zdjęć jest nieaktywny. zainstaluj sobie przeglądarkę Firefox. Strona Ogrodowiska działa w niej bez problemów z wklejaniem zdjęć.
Wertykulację można teraz zrobić, a potem rozsypać nawóz jesienny.
Fajne zakupy.


Dziękuję Haniu, faktycznie korzystam z Chroma i nigdy problemu z przyciskiem nie miałam. Już instaluję Liska, zobaczymy...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wiolka5_7 22:01, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Też zmieniłam przeglądarkę z Chrome i wszystko śmiga
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wendy79 22:15, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No to jestem ze zdjęciami i do dzieła

Jak już wspominałam, chcę dokonać dosyć dużych zmian w części ogrodu zwanej szumnie sadem. Chciałam tam rabatę preriową plus miejsce na ognisko. Od północnej granicy usytuowany tam jest domek ogrodnika i kompostowniki czyli szeroko rozumiana funkcja robocza (prawdopodobnie przy kompostownikach będzie również studnia). Od zachodu warzywniak z dwoma wejściami pod pergolami, od wschodu rabaty bylinowe, odgrodzone żywopłotem grabowym.

Tak na szybko... Strzałki oznaczają osie widokowe.





Widok na część gospodarczą
1. od północnego wejścia


2. od południowego wejścia




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:25, 06 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Widok na sad od strony domku ogrodnika



Plan miałam taki, żeby zrobić dwie proste rabaty, przedzielone ścieżkami trawiastymi na linii osi widokowych, ognisko wtopione w rabatę bliżej domku ogrodnika coś w tym stylu
https://pl.pinterest.com/pin/360639882661327869/
https://pl.pinterest.com/pin/360639882661327912/


I nagle pojawił się w mojej głowie problem: moje osie widokowe są "niezamknięte" i poprzez nie jestem otwarta na podglądactwo potencjalnych sąsiadów, którzy mogą kiedyś wykupić działkę za warzywnikiem( to po historiach dziewczyn na różnych wątkach).

Oś widokowa od tarasu



Oś widokowa od wjazdu/wejścia do domu

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies